Бізнес ідеї в Грузії в основному «прив'язані» до навколо туристичної сфери. Такий стан справ пов'язаний з тим, що країну підносять на міжнародній арені в якості туристичної «перлини Кавказу».

Причому реклама дає плоди, оскільки кількість іноземних туристів з року в рік стабільно зростає. Не став винятком і 2021 рік, незважаючи на всі перешкоди.

Бізнес ідеї в Грузії на 2021 рік

Якщо відштовхуватися від орієнтації вітчизняної економіки на іноземного туриста, то природно, що бізнес ідеї для Грузії будуть спрямовані на сферу послуг, а також на сільськогосподарський сектор, який найбільше затребуваний у туристів.

Відкриття кафе, ресторану або бару

Перспективність цієї підприємницької діяльності обґрунтована тим, що в країні повністю відсутні великі мережеві заклади, які можуть перешкоджати розвитку малого бізнесу. Основними конкурентамиє дрібні сімейні заклади з властивою їм індивідуальністю. Найбільш перспективними будуть заклади громадського харчування, не тільки розташовані недалеко від популярних туристичних маршрутів і пам'ятників архітектури, а й ті, які будуть відрізнятися своєю яскраво вираженою традиційністю, автентичністю. Фахівці радять відкривати заклади в курортних Батумі, Гудаурі, Бакуріані та в столиці. Крім того, варто звернути увагу і на зимові грузинські курорти, які тільки зараз активно розвиваються, тому соціальна інфраструктура ще не до кінця сформована. Це, в свою чергу, означає, що конкуренції на гірськолижних курортах практично немає. Єдиним недоліком бізнесу є його гостро виражена сезонність.

Відкриття птахофабрики

Не можна промовчати про актуальність і цієї бізнес ідеї. Грузія славиться своїм сільським господарством, а компанії, що працюють в цьому напрямку, можуть розраховувати на отримання державної підтримки (розроблено кілька програм, спрямованих на підтримку розвитку сільського господарства). Запорукою успішного функціонування птахофабрики є підписання угод з розважальними закладами, а також популярними закладами громадського харчування, куди буде поставлятися левова частка продукції (яєць і м'яса).

Відкриття туристичної компанії

Як ми вже писали, Грузія позиціонує себе як туристична держава, а тому природно, що туристичне агентство тут буде прибутковим бізнесом завжди. При плануванні діяльності потрібно врахувати, що найбільшу кількість туристів сьогодні поставляють Азербайджан, Росія, Вірменія, Туреччина і Україна. Отже, необхідно найняти гідів, які не тільки будуть досконало знайомі з історією держави і її історичними пам'ятками, а й зможуть чітко і цікаво донести інформацію до туристів. Як показує практика, однієї англійської мови може не вистачити, оскільки більшість туристів володіє нею на недостатньому рівні для розуміння всіх нюансів, про які говоритиме гід.

Відкриття аптеки

Незважаючи на те, що аптеки не є частиною туристичного бізнесу, і навіть віддалено його не стосуються, аптечний бізнес в усьому світі є досить прибутковим. Саме тому, якщо є можливість найму кваліфікованого персоналу, то цілком можна зайнятися цією підприємницькою діяльністю. Для того щоб стати власником аптечного бізнесу необхідно оформлення ліцензії та діяти строго у відповідності з рекомендаціями регулятора (Міністерства охорони здоров'я Грузії). Незважаючи на те, що ця підприємницька діяльність поставлена ​​в досить жорсткі рамки, її прибутковість від цього анітрохи не страждає.

Організація хімчистки

Цей бізнес в Грузії не потребує значних стартових інвестицій, а за терміном окупності випереджає практично всі види бізнесу, описані вище. Головне в цьому бізнесі - ефективна маркетингова кампанія, яка дозволить залучити масового внутрішнього споживача, а також підписання договорів з туристичними закладами (готелями, базами відпочинку, ресторанами і барами) про надання послуг для них.

Торгівля фруктами в магазині

Оскільки Грузія багата солодкими фруктами, «гріх" не запропонувати їх туристам, відкривши спеціалізований магазинчик з їх продажу. Щоб займатися цим видом діяльності, не потрібно ні спеціальних знань, ні дозвільних документів (крім загальних для підприємницької діяльності). Також потрібно домовитися з фермерами про прямі поставки свіжої продукції. Таким способом ви не тільки забезпечите нижчу закупівельну ціну ніж у посередників, а й зможете торгувати продуктами, які тільки «приїхали» і ще пахнуть місцевістю, де були вирощені. Вибираючи місце під магазинчик, необхідно звернути увагу на близькість туристичних маршрутів, а також відсутність подібних торгових точок.

Відкриття агентства нерухомості

Також хочеться розповісти про перспективність ще однієї бізнес ідеї в Грузії. А саме про ринок нерухомості. Якщо говорити про цифри, то в 2019 році ринок нерухомості не в цілому по країні, а тільки по Тбілісі виріс до рівня в 1,6 мільярда USD. Якщо ж додати до цього стабільний попит на житлову площу в курортних районах держави, то ринку можна пророкувати виключно стабільно високі темпи зростання. Особливий інтерес до об'єктів грузинської нерухомості у представників сусідніх з Грузією країн: Росія, Україна, Азербайджан, Вірменія, Туреччина. Саме тому, як і для туристичного агентства, в штаті необхідно мати перекладача, що володіє мовами країн, перерахованих вище.

Виноградники

В кінці статті хотілося б розповісти про бізнес, який підтримується державою найбільш пріоритетно. Це виноградники. Підприємці, які виявили бажання працювати на цьому «полі діяльності», можуть розраховувати на всебічну підтримку держави. Можна не закладати виноградник, а купити вже готовий бізнес, від цього преференціі держави не зменшуються. Залежно від того, які сорти винограду вирощуються (технічні або харчові), урожай можна продавати споживачам, або реалізувати виноробним господарствам.

cat-img

Категорії