Бізнес-ідеї для фотографів допоможуть організувати свій власний фото-бізнес тим, хто володіє навичками в цій сфері діяльності. Відмінною ідеєю для власного бізнесу може стати організація фото-студії. Фотостудія може не тільки реалізувати професійні амбіції фотографа, а й розвинути його захоплення. Працювати в тій сфері, яка дійсно подобається, дуже зручно і корисно. Перед тим, як почати бізнес в сфері фотографії і відкрити власну фото-студію, варто подумати, які саме послуги будуть надаватися клієнтам.

Бізнес ідеї для фотографів

Весільна фотографія

На сьогоднішній день це самий популярний спосіб заробітку на фотографії серед професійних фотографів. На жаль, серед цих людей набагато менше весільних фотографів за покликанням, які ставляться до своєї роботи як до свого захоплення. Переважна більшість з них нічим не відрізняється від штатних співробітників, яким набридла робота. У цій індустрії найскладніше - почати і зібрати перші фото для портфоліо. Тому для початку рекомендується подружитися з професійним фотографом і попросити його взяти участь в церемонії другим фотографом, який навчить всім тонкощам цієї справи.

Сімейні фотосесії

Останнім часом сімейні фото стали модним трендом, за яким стежать все більше і більше сімей. В результаті попит на фотографів, які виконують такі фотосесії, стрімко зростає. В основному, це фотографії батьків з дітьми. Все частіше в такі фотосесії залучаються бабусі і дідусі, для яких такі фото - ще й прекрасний сувенір. Тема стає все більш популярною, але без демонстраційних фотографій складно почати. На слово фотографу ніхто не повірить. За основу можуть бути взяті фотографії його сім'ї. Якщо він хоче, щоб в його портфоліо було більше знімків, які можна показати клієнтам, варто залучати до таких сеансів своїх друзів і їх сім'ї. Можна вибрати сім'ю і попросити зробити кілька фотографій. 2-3 сеанси, і в портфоліо з'явиться близько десятка хороших кадрів, які можна представити потенційним клієнтам.

Дитячі фотосесії

Популярність дитячих фотосесій зростає. Сфера охоплення дуже широка, так як в фотосесіях беруть участь діти практично від народження до майже молодшого шкільного віку. Пізніше вони стають «дорослими» і не бажають брати участь в подібних заходах.

Шкільні фотографії

Тема сезонна, але якщо регулярно обслуговувати кілька шкіл, то можна непогано заробляти. У кожному місті є школи, тому ринок не маленький. Фактично, можна додати і дитячі сади, в яких також проводяться різні заходи.

Але є одна проблема. Зазвичай такі фотографії робляться одними і тими ж фотографами протягом багатьох років. Тому краще всього піти в обрані школи, представити свою пропозицію і обговорити умови. Також варто пошукати доступ через класних керівників, тому що часто такі фотографії робляться, наприклад, на початку або в кінці навчання. Якщо вдасться виконати хоч одне замовлення в школі, буде відкритий шлях до наступного. Головне, щоб фотографії були якісними і відносно недорогими.

Портретні і студійні фотографії

Все, що знадобиться, - це трохи вільного простору, біла або сіра стіна, звичайна системна лампа, штатив і парасолька. Стане в нагоді і відбивач, але купувати його відразу не обов'язково, досить шматочка білого пінопласту. Це все, що потрібно для перших студійних фотографій. Попит на такі послуги так само великий, як і в разі фотографій на відкритому повітрі, або навіть більше. Кожен може зробити знімок на відкритому повітрі, а ось похвалитися якісними кадрами, зробленими в фото-студії, можуть далеко не всі.

Рекламні і комерційні фото

На рекламних фотографіях можуть бути зображені, наприклад, люди, які надають свої послуги; стоматологи, масажисти і перукарі. Є багато професій, які потребують такої реклами. Такі замовлення набагато простіше отримати від великих компаній. Великим корпораціям, які проводять рекламну кампанію, потрібні фотографії, які будуть рекламувати їх діяльність. За такими сесіями стоїть великий бюджет, але, в той же час, існує сильна конкуренція і боротьба за замовлення.

Починати варто з невеликих компаній. Потрібно поступово просуватися по кар'єрних сходах в цій області. Ніхто не довірить велике замовлення фото людини, яка тільки починає будувати кар'єру в цій сфері.

Фото для сайтів

Все більше людей потребують фотографій для своїх сайтів і соціальних мереж, через які вони отримують замовлення. Тому їх імідж надзвичайно важливий, і вони хочуть добре уявити себе в зазначених вище місцях. Найчастіше фото такого типу робляться в діловому стилі. Але все залежить від замовника. В основному це студійні фотографії. Якщо немає власної студії, завжди можете орендувати її.

Репортажі

Практично в кожному місті щось відбувається. Музичні концерти, заходи, сімейні пікніки, дні міста, культурні заходи і багато іншого. Скрізь є люди, які роблять фото-звіти. Такі фото затребувані, наприклад, в регіональних газетах або на порталах. У великих містах ними також користуються найбільші газети і інтернет-сайти.

Фото для документів

Найпростіший спосіб почати - зробити серію фотографій для себе і своєї сім'ї для всіх видів документів. Головне - щоб фотографії відповідали вимогам, встановленим тим чи іншим закладом. Найприємніше в цьому те, що робити фото для документів дуже легко. Також це не вимагає професійного обладнання. Для початку можна зробити пропозицію своїм друзям, повідомити їм про надання таких послуг, і якщо їм знадобляться фотографії для документів, можна зробити їх за хорошою ціною. Якщо якість фото буде на гідному рівні, вони обов'язково порекомендують фото-студію своїм знайомим.

Існують і інші ідеї для бізнесу, які можуть взяти на озброєння, як початківці, так і професійні фотографи. Плануючи зайнятися цим видом діяльності, не слід забувати про дороге обладнання, і інші витрати, пов'язані з відкриттям фото-студії.

cat-img

Категорії