Киргизстан вже більше 5 років є повноправним членом ЄАЕС і цей факт став доленосним в питанні економічної привабливості країни як для вітчизняних підприємців, так і для іноземного капіталу.

Бізнес ідеї 2021: Киргизстан

Ми розповімо про те, які бізнес ідеї актуальні в країні зараз, причому ця актуальність збережеться як мінімум в найближчі п'ять років, оскільки ринкові ніші практично вільні. Це, в свою чергу, обіцяє швидкі темпи розвитку і зміцнення позицій на ринку цієї середньоазіатської країни.

Відкриття салат бару

Салат бари - це річ абсолютно нова для більшої частини країни. Навіть в Бішкеку ви не зможете знайти більше двох-трьох подібних закладів громадського харчування. Проте, жителі Киргизстану поступово відходять від прийому в їжу «важких» м'ясних страв, заснованих на баранині. Зараз тенденції здорової їжі разом з економічним союзом почали стрімко проникати в киргизьке суспільство. Більш того, в традиційно м'ясоїдній країні з'явилося безліч веганів. Крім реалізації салатів в закладі, можна розширити бізнес шляхом організації служби адресної доставки їжі, кейтерингу (виїзного обслуговування корпоративів, весіль, раутів і т.д.).

Також можна впровадити і просувати власний харчової бренд: продавати напівфабрикати в продуктових магазинах під власною торговою маркою.

Автомийки самообслуговування

Експрес-мийка - це явище, яким нас вже давно не здивуєш нікого. Проте, в Киргизстані вони знаходяться в стані зародження, але вже дуже гостро відчувається нестача цього виду автомобільного обслуговування. Отже, потрібно якомога швидше починати бізнес, причому, якщо є можливість, починати його з облаштування не однієї, а відразу декількох автомийок самообслуговування в декількох регіонах держави.

Комплекс обслуговування повинен складатися з декількох основних етапів:

  • попереднього миття;
  • ополіскування;
  • воскового покриття;
  • полірування та сушки.

На проходження всіх етапів автовласник повинен витрачати не більше 10 хв. Ми радимо вам використання цієї бізнес ідеї 2021, т.я. Киргизстан ще не може похвалитися великою кількістю автомобілів, тому рекомендуємо відкривати експрес мийку на 1-2 поста. Краще відкрити більше мийок в різних місцях країни, ніж відкрити одну мийку з великою кількістю постів в одному місці. Додатково на автомийці можна обладнати місце з компресором для підкачки шин, а також з пилососом для самостійного чищення салону.

Устаткування автокінотеатру

Для цього достатньо орендувати відкриту автопарковку, поставити в фронтальній її частини великий екран, разграфити місця на майданчику таким способом, щоб з будь-якої точки був хороший огляд. Завдяки тому, що звук передається по ФМ-каналу, автолюбителям навіть не потрібно відкривати вікна автомобіля, щоб, як це було раніше, взяти колонки в салон.

Це дуже актуально зараз, під час пандемії коронавірусу. Звичайно, від традиційного поширення попкорну відмовлятися не варто, але важливо те, щоб всі процеси були організовані з дотриманням запобіжних заходів.

Незважаючи на те, що автокінотеатр з'явилися в столиці Киргизстану всього кілька років тому і до таких закладів місцева влада ставиться дуже насторожено, населенню така ідея дуже сподобалася, тому успіх бізнесу, як нам здається, забезпечений.

Установка біотуалетів

За запевненням місцевих жителів, практично ні в одному місті держави немає громадських туалетів. Найбільш гостро проблема стоїть в Бішкеку. На думку експертів, рівень рентабельності бізнесу становить не менше 30-40 відсотків. Ризик того, що бізнес не піде, невисокий, оскільки послуга демонструє дуже високий попит при практично повній відсутності пропозиції.

Організація кур'єрської велосипедної доставки

Неможливо приховати актуальність електронної комерції в світі, як бізнес ідеї 2021. Киргизстан в цьому не виняток. Тут ринок інтернет-магазинів розвивається трохи повільніше, ніж у нас, але все ж розвиток йде дуже швидкими темпами. Інтернет торгівля провокує збільшення попиту на кур'єрську, і, як її прогресивний напрямок, велодоставку. Перспективність цієї доставки в світі, в порівнянні з іншими типами, заснована на тому, що велосипед в міському трафіку - найбільш швидкий спосіб пересування, немає витрат на паливо. Для Киргизстану можна додати ще одну перевагу - відсутність сезонності надання послуги.

Створення мережі вендингових автоматів із зарядки гаджетів

Такі автомати з'явилися зовсім недавно, але вже зараз відчувається гостра нестача в них. Для старту бізнесу не потрібно вкладати великі кошти, а конкурентів на ринку Киргизстану практично немає. Головне в цьому бізнесі - розташувати автомати в місцях найбільшого скупчення людей або міського пішохідного трафіку. Не варто розташовувати автомати в офісних центрах або інших будівлях, оскільки люди віддадуть перевагу скористатися вільною безкоштовною розеткою.

У вендинговому автоматі є спеціальні роз'єми для зарядки гаджетів різного типу. Залежно від вартості, кількість точок підключення варіюється від 6 до 60. У деяких пристроях передбачено безпечне зберігання гаджета під час зарядки. Тобто власник гаджета може закрити його і залишити на деякий час не боячись, що мобільник вкрадуть.

Суперпросунуті апарати до всього іншого зможуть почистити вам взуття, а також надати кілька інших додаткових послуг.

Організація каршерінгу

Ця послуга, яка дуже популярна в країнах Заходу, в Киргизстані практично не використовується. Суть послуги полягає в короткостроковій оренді авто за допомогою спеціального мобільного додатку. Клієнту, який орендує авто, необхідно заплатити тільки за той час, який він провів за кермом цього авто. Допускається отримання автомобіля за однією адресою, тоді як залишити його можна зовсім за іншою. За мийку, парковку і техобслуговування відповідає компанія, яка надає послугу каршерінгу. У Киргизстані є одна або дві служби оренди авто, але ці служби використовують класичний підхід до бізнесу, тому конкуренцію вам не складуть.

Джерело: https://pan-plan.com/priblyne-biznes-idei-2021-v-krgzstane/

cat-img

Категорії