Пошук скарбів - це хобі для романтиків, захоплення для оптимістів і вигідний бізнес для підприємців. Причому основний дохід приносять зовсім не знайдені скарби, а організація їх пошуку.

Досвідчені шукачі скарбів стверджують, що історії про незчисленні скарби, що зберігалися століттями під землею і випадково знайдені нашими сучасниками, - зовсім не вигадки. Правда, більшість найцікавіших знахідок і відкриттів було зроблено на території західних країн, що пов'язано з більш розвиненим там рухом «мисливців за скарбами».

Щодо нечисленної кількості вітчизняних легальних шукачів скарбів, то їх незначна кількість обумовлена юридичними складнощами законного оформлення такого виду діяльності і високими цінами на спеціальне обладнання. Пошукові катушки для металошукачів можна знайти на сайті http://gdekupit.com.ua/katushki-dlya-metalloiskateley/.

Як заробити на пошуках скарбів

Однак зростаюча популярність пошуку скарбів як хобі і розваги привела до створення незвичайних агентств, що спеціалізуються на прокаті спеціального інвентарю та обладнання і проводять навчання новачків.

Все необхідне для пошуків спорядження такі агентства, як правило, здають в оренду на погодинній основі. Цей варіант оплати кращий для клієнтів, які звертаються до фахівця з будь-якої певної метою - наприклад, знайти загублену прикрасу або перевірити свою ділянку на предмет закопаного на його території скарбу чи залишків зброї. Крім того, вашими потенційними клієнтами є любителі незвичайних видів відпочинку, які розглядають пошук скарбів виключно як розвагу.

Досвідчений інструктор, який виконує також функції провідника, проводить навчання новачків, збирає групу і продумує маршрут. При цьому велика частина його роботи проходить в архівах, де він вивчає старі карти і документи. «Легенда» (і, бажано, максимально достовірна) про місцевість, де проходять пошуки, має нітрохи не менше значення для учасників походу, ніж можливі знахідки.

Перед відкриттям агенції з пошуку скарбів доведеться подбати про покупку необхідних інструментів. Ціни на найпростіші моделі металодетекторів починаються від 5-6 тис. грн. Таке обладнання підійде для новачків.

Професійне спорядження коштує не менше 12-15 тис. грн. І це не рахуючи витрат на спортивний одяг, рюкзаки, намети та іншу похідну екіпіровку. Але найдорожче коштують знання. Інформація про те, що, як і де шукати, - головна умова успішних експедицій.

Основні складності, які доведеться вирішувати при організації подібного бізнесу, - юридичні. Справа в тому, що такий вид діяльності, як «пошук втрачених скарбів», в державному реєстрі відсутній. Крім того, згідно із законом, «знайдені речі, які стосуються пам'яткам історії або культури, підлягають передачі в держвласність». При цьому власникові ділянки, де був виявлений скарб, належить половина знайденого скарбу, з якого йому, як фізичній особі, доведеться заплатити податки.

Пропозиції франшиз і постачальників

Якщо ж цінності були знайдені кимось іншим, але власник ділянки погодиться на цю умову, то ці 50% доведеться розділити між ними навпіл. Ну а іншу половину – віддати державі.

Формально під скарбом маються на увазі гроші або цінні предмети. Але як визначати цінність того чи іншого предмета (наприклад, знайденої монети або залізної підкови) - не зовсім зрозуміло.

Тому попередньо, при оформленні всіх необхідних документів, проконсультуйтеся з юристом. І щоб уникнути різних юридичних проблем стежте, щоб маршрут ваших екскурсій не проходив через приватні володіння і землі, що знаходяться під охороною держави.

Ручні недорогі металодетектори дозволяють досліджувати грунт лише на глибину 0,3-0,5 метра. І все ж 99% всіх археологічних знахідок були здійснені любителями-одинаками за допомогою такого нехитрого спорядження.

На частку ж професійних археологів доводиться залишився 1%. Втім, більшість початківців шукачів скарбів ставляться до таких пошуків як до хобі, отримуючи задоволення не від результату, а від самого процесу.

Навіть монета, випущена кілька десятків років тому, або цвях столітньої давності хоча і не представляють собою велику цінність, для шукача скарбів можуть стати справжнім скарбом.

Витрати на відкриття агенції з пошуку скарбів

Підрахуємо витрати на відкриття «агентства з пошуків скарбів». На реєстрацію ПП (якщо ви плануєте працювати самостійно), покупку 3-5 металошукачів, консультації з юристом і оформлення всіх необхідних документів піде близько 25 тис. грн.

Витрати на рекламу будуть мінімальні - досить розмістити оголошення в газетах і на спеціалізованих сайтах, де збираються любителі незвичайних видів відпочинку.

Вартість оренди обладнання становить близько 1 тис. грн. на годину.

Участь в одноденній екскурсії з навчанням - від 800-1000 грн. з людини. Найбільшим попитом послуги з оренди металошукачів користуються в період з березня-квітня по листопад.

cat-img

Категорії