Бізнес ідеї з Фінляндії не пов'язані з якимось конкретним ринковим сектором. Для іноземців тут не створюються жодні перепони ні в напрямку ведення бізнесу, ні в економічній сфері, до якої вони проявляють інтерес.

Єдиною серйозною складністю для підприємців, які вирішили пов'язати своє майбутнє з Фінляндією, є отримання ліцензії та дозвільних документів для освоєння деяких напрямків бізнесу, що відносяться до сфер, в яких ви можете заподіяти шкоду державі та її громадянам:

  1. виробництво і торгівля зброєю;
  2. відкриття закладів громадського харчування;
  3. виробництво медичних препаратів: розробка викопних ресурсів і т.д.

Вдале географічне розміщення держави дає можливість проявити себе в багатьох галузях підприємницької діяльності, але, як показує практика, наші співгромадяни найчастіше ставали успішними в сферах, про які буде написано нижче.

Бізнес ідеї з Фінляндії

Торгівля мороженою рибою і рибними продуктами

Хоча держава і знаходиться на Балтійському морі, власного рибного флоту у неї майже немає, тому більшість риби, яка продається в країні і вивозиться на експорт, імпортується з Норвегії. Якщо є достатньо коштів, можна придбати або побудувати рибопереробний завод і зайнятися торгівлею рибними продуктами на експорт. Основним імпортером риби з Фінляндії є Росія і прибалтійські країни: Литва і Латвія.

Якщо ж таких коштів немає, можна перевірити працездатність іншої бізнес ідеї з Фінляндії, а саме торгівлі мороженої рибою. Як перший, так і другий варіанти рибного бізнесу є високо прибутковим. Мінусом такого виду бізнесу можна назвати досить серйозні капіталовкладення. Навіть для другого варіанту необхідна оренда великих холодильних приміщень, а це коштує недешево. Також потрібно врахувати, що на ринку вже довгий час діють «динозаври», які навряд чи будуть раді появі ще одного «компаньйона».

Вирощування полуниці

Тим, хто цікавиться сільським господарством, буде цікаво дізнатися, що в цій північній країні дуже успішно розвинене вирощування цієї теплолюбної культури. Звичайно, для того щоб протистояти можливим природним катаклізмам і різким перепадам температури ягоду не вирощують на відкритому грунті, а тільки в спеціально обладнаних теплицях. Проте, в Фінляндії дуже родючі грунти, які як найкраще підходять для вирощування великих ягід. Незважаючи на те, що в цьому бізнесі зайнята велика кількість фінських фермерів, ринок не насичений навіть наполовину, оскільки країна є постачальником полуниці практично для всіх держав Європейського союзу.

Для того щоб почати бізнес, необхідно отримати ліцензію, дозвільні документи, а також взяти в оренду землю, на якій необхідно розбити теплиці і парники. На думку експертів, окупність такого бізнесу за умови хорошого врожаю становить не більше одного сезону. Крім полуниці в країні практикується вирощування чорниці, а також лісовий збір лохини, чорниці та журавлини.

Організація туристичного бізнесу

Фінляндія славиться своїми блакитними бездонними озерами і неповторною красою північної природи. Останнім часом фінський туристичний бізнес почав активно розвиватися. Серйозно збільшилася кількість туристів, які раніше відвідували інші скандинавські країни, а зараз вирішили познайомитися з чуть-не недоторканою, з туристичної точки зору, північною країною. Сьогодні фінська туристична галузь забезпечує таку ж частку ВВП (2,6%), що і сільське господарство разом з лісовим, а також рибним. Це означає, що дуже нелогічно відмовлятися від розвитку такої бізнес ідеї з Фінляндії. Варто сказати, що проблемою в розвитку туризму в державі є відсутність достатньої кількості баз відпочинку і готелів, за винятком Південної частини країни. На думку фахівців, найбільш вдалим рішенням для відкриття туристичного бізнесу є відкриття декількох гостьових будинків в різних частинах країни і організації турів між ними.

Туристична агенція

Також варто задуматися про відкриття туристичного агентства для відправки туристів за кордон. Для цього не варто відвідувати всі країни, куди ви плануєте відправляти фінів на відпочинок. Досить домовитися з одним-двома міжнародними туристичними операторами.

Маркетингова агенція

Вітається і організація перехресного маркетингу: ви можете не тільки самостійно рекламувати тури по країні, але також включити їх до програм туристичних операторів, що працюють з вами. Це допоможе істотно збільшити оборот за невеликі комісійні туроператору.

Бізнес в сфері побутових послуг

До цього бізнесу можна віднести кілька послуг:

Клінінговий сервіс

Фіни не дуже люблять займатися прибиранням, та й відкривати такі компанії вони не дуже хочуть, вважаючи, що вони створені для більш чистої підприємницької діяльності. Це дозволяє іноземцям навіть з невеликим стартовим капіталом, досить швидко зміцнитися на ринку. Для початку радимо працювати з приватними будинками і квартирами. Після того, як буде накопичено відповідний досвід і закуплено спеціалізоване обладнання, можна переходити до обслуговування підприємств і офісних центрів.

Хімчистка

Також жителі Фінляндії не є прихильниками хімчисток, вважаючи, що такий бізнес забруднює їх країну. Тим не менш, вони з великою радістю користуються послугами хімчистки, тому без роботи ви не опинитеся ніколи.

Правда, тут є істотні обмеження. Для проведення хімічного чищення, необхідно використовувати виключно речовини, сертифіковані в Суомі. Якщо вас запідозрять в тому, що ви використовуєте препарати, які не відповідають строгим фінським нормам, ви не тільки втратите бізнес і будете оштрафовані на мега велику суму, але, також, можете бути засуджені на перебування за гратами.

Сантехсервіс

Крім того, фіни не люблять самостійно займатися усуненням всіляких побутових поломок (прорвало кран, зламалася пральна машина, потрібно полагодити котел). Якщо замовляти послугу у місцевих, доведеться чекати кілька днів, оскільки служб мало, і вони переповнені замовленнями. А якщо створити компанію і залучити для роботи наших співвітчизників, можна швидко домогтися успіху, скоротивши час очікування і знизивши вартість послуг.

cat-img

Категорії