Бізнес ідеї для автосервісу

Бізнес ідеї для автосервісу можуть бути самими різними - від глобальних «Відкриття сервісу з «нуля»» до внесення додаткового виду діяльності, типу «Шиномонтаж».

Незалежно від масштабності, кожна з правильно продуманих і реалізованих ідей обіцяє власнику бізнесу хороший прибуток. Ми ж просто опишемо кілька ідей в сфері автосервісу, які, на нашу думку, приречені на успішність.

Топ 7 бізнес ідей для автосервісу

СТО з «нуля»

Ми втратимо юридичну сторону оформлення бізнесу, зупинившись тільки на тому, що для його ведення потрібно пройти метрологічну перевірку. Її вартість визначається кількістю обладнання, тому на початковому етапі рекомендуємо відкривати СТО з невеликим спектром найбільш популярних послуг:

 • Шиномонтаж.
 • Діагностика.
 • Вулканізація.
 • Вирівнювання кузовних панелей.
 • Тонування скла.
 • Легкий автотюнінг.

Бригада на початковому етапі повинна складатися з двох автослюсарів і автоелектрика-діагноста (з / п близько 300-400 USD). При розширенні до них можуть приєднатися ходовик, моторист, механік ГБО і інші вузькопрофільні фахівці.

Для старту такого СТО необхідно близько 20-25 тисяч USD.

Купуємо діючий автосервіс

Якщо є бажання не ризикувати з втратою бізнесу через низьку відвідуваність, можна придбати діючий бізнес по ремонту автомобілів, який на ринку знаходиться не менше 2-3 років. Середня вартість налагодженого бізнесу (4 місця) з необхідним набором устаткування для комплексного обслуговування становить близько 28-35 тисяч USD, хоча успішний бізнес в столиці можуть продавати і за 50-70 тисяч USD.

Комплексний автосервіс передбачає:

 • техобслуговування;
 • діагностику мотора і електронної системи;
 • розвал сходження;
 • фарбування автомобіля з підбором кольору;
 • балансування та шиномонтаж;
 • автомийку та хімчистку салону.
 • продаж витратних матеріалів (машинних олій, шин, ходових запчастин і т.д.).

Мінуси

Діючий бізнес купується з робітниками. Якщо ви зміните специфіку СТО (наприклад, замість одних марок автомобілів будете спеціалізуватися на інших), то може виникнути конфлікт з майстрами, які звикли до вузлів і агрегатів попередніх авто. В цьому випадку краще міняти відразу весь персонал, ніж постійно сваритися з робітниками.

СТО самообслуговування 24/7

Якщо ви готові витратити на відкриття автосервісу від 10 до 30 тисяч гривень, то можливо використовувати ідею з обслуговування авто без співробітників. В європейських країнах ця ідея практикується вже досить давно і досить успішно. Суть бізнесу в тому, що автовласник проводить дрібний ремонт і обслуговування власного транспорту без втручання працівників СТО, тобто самостійно. Для відкриття бізнесу знадобиться приміщення для обладнання 7-10 боксів для авто. Кожен бокс повинен надавати повний спектр послуг (від бортування шин і до зварювальних / фарбувальних робіт). Для цього знадобиться близько 20 метрів приміщення. Також потрібно організувати склад автозапчастин, зал очікування і приймальню для того щоб випадкові клієнти, спілкуючись між собою, перетворювалися в постійних.

Майстерня з косметичного ремонту старих автомобілів для перепродажу

Купити недороге авто 2000х років можна за 3-4 тисячі USD, можна вкласти в покупку і менше грошей, якщо придбати биту машину. Після цього необхідно провести косметичний ремонт:

 • фарбування кузова;
 • установку прямоточного глушника;
 • оновлення інтер'єру;
 • тонування скла;
 • установку спойлера;
 • обклеювання кузова спортивними наклейками;
 • установку акустики.

Собівартість такого ремонту разом з грошима, витраченими на купівлю, складе близько 4,5-5,5 тисяч USD, в залежності від вартості матеріалів та початкової вартості авто. Самі розумієте, що подібна гарна машина на авторинку або в інтернеті неодмінно зацікавить молодь, що дозволить швидко її продати і перейти до ремонту наступної.

Далі будуть описані бізнес ідеї для автосервісу меншого масштабу для тих, у кого немає можливості зі старту вкладати великі гроші в бізнес автосервісу.

 Усунення тріщин на автосклі

Оскільки вітчизняні автодороги далекі від ідеалу, то камінці від зустрічних машин - далеко не рідкість. Через це на склі часто з'являються тріщини і відколи, про які не варто забувати, оскільки недбале ставлення до них в майбутньому може привести до необхідності заміни автоскла. Для того щоб бізнес по усуненню цих недоліків стартував, досить від 500 до 1 тисячі USD. Через скільки місяців проект вийде на окупність залежить від рекламного бюджету і розміщення «точки». У більшості випадків цей термін становить від 60 до 100 днів.

Найбільш вигідне рішення - не обладнання стаціонарного місця, а надання послуги з виїздом за адресою клієнта. Це дозволить відмовитися від оренди приміщення, а також підвищить вашу привабливість в порівнянні з конкурентами.

Плюси

Мінімум вкладень і невеликий термін окупності. Послуга користується високим попитом. Надалі бізнес можна розширити за рахунок додавання послуг.

Мінуси

Робота на виїзді неможлива в негоду або на морозі, а також займає час при незручному місцезнаходженні авто (важко дістатися). У стаціонарних майстеренях на вас будуть «лити бруд», намагаючись дискредитувати ефективність ваших послуг.

 Хімчистка салонів

Салон автомобіля, як і будь-яка річ, в процесі використання забруднюється. Бруд можна видалити і самостійно, але це вимагає терпіння і великої кількості часу. Інша справа автомобільна хімчистка. Правда не на кожному автосервісі надають цю послугу. Отже, саме час почати бізнес з автосервісу по хімчистці салону.

Для старту бізнесу необхідно вкласти від 3 до 3,5 тисячі USD (плюс оренда приміщення). Термін окупності хімчистки становить від 4 місяців до півроку. Основною вимогою до автомобільної хімчистки є приміщення. Воно повинно мати прекрасну вентиляцію і освітлення. Також необхідно ізолювати його від проникнення запахів СТО (якщо хімчистка буде додатковою послугою).

Також важливий кваліфікований і старанний персонал, оскільки цей вид послуг тримається і розвивається тільки за рахунок постійних клієнтів. А вони не потерплять «халтуру».

Плюси

 • Порівняно низька ціна старту.
 • Можливість самостійного надання послуги на першому етапі.
 • Можливе зростання і додавання нових послуг.

Мінуси

 • На першому етапі важко знайти клієнта.
 • Ризик втрати репутації при низькій якості роботи.

Агрегатор автосервісів

Агрегатору не потрібно пропонувати власну послугу. Він - посередник, в завдання якого входить звести разом споживача і постачальника послуг. Агрегатори є в багатьох сферах бізнесу, чому б не ввести їх і в СТО. За допомогою агрегатора, який володіє інформацією про всі партнерські автосервіси, клієнт може безпомилково визначити станцію, в якій йому нададуть необхідний спектр послуг.

Отже, споживач отримує сервіс, сервіс - споживача, а ви - свої преміальні. Щоб розробити додаток агрегатора необхідно вкласти 1-1,5 тисячі USD. Адміністрування сервісу багато вкладень не потребує. Правда, радувати вас перші прибутки точно не будуть, оскільки спочатку потрібно напрацювати не тільки базу сервісів, а й базу клієнтів. Найлегше сформувати базу клієнтів, зацікавивши послугою співробітників СТО-партнерів, які запропонують клієнтам встановити додаток і пояснять переваги агрегатора.

cat-img

Категорії