Нові правила оподаткування фізичних осіб

До Верховної Ради подано законопроект, який знову націлений на виведення зарплат із тіні. Ідея логічна та правильна - кожен повинен платити податок зі своїх доходів самостійно. Хочеш отримувати пенсію - плати податок із заробітної плати! Не хочеш платити податок в державу, використовуєш кошти як собі хочеш, тільки на пенсію - не надієшся. В цілому ця практика розвиненого світу добре зарекомендувала себе.

Людина повинна мати альтернативу: платити державі чи самостійно дбати про свою майбутню пенсію.

Що пропонують зробити цього разу?

Перше - податок оплачується добровільно і самостійно, нема чого перекладати свої обов'язки на роботодавця.

Друге - нові правила нарахування податку з доходу фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Два податки зліплюються до купи, і разом вони складатимуть не 40, а 22%.

Роботодавець оплачуватиме тільки 10% фонду заробітної плати.

Третє - податок з доходу фізичних осіб поступатиме в місцевий бюджет, тобто там, де людина працює.

Економісти, запропонувавши даний закон, планують вивести ще додатково 7% заробітної плати із тіні.

Звичайно, що зменшення податкового тягара піде не користь бізнесу, однак запасу міцності в бюджеті нема, щоб чекати, доки заробітна плата вийде із тіні.
У випадку прийняття закону передбачається дефіцит пенсійного фонду в розмірі 20-30 мільярдів гривень, який складно буде перекласти на плечі платників податків. Саме тому, якщо такі нововведення і втіляться, вони будуть супроводжуватися жорстким контролем по відношенню до тих, хто не платить податки. Можливо навіть візьмуться за заробітчан.

cat-img

Категорії