Велика кількість наших співвітчизників хоча б раз в житті мріяла перестати працювати «на дядька» і зайнятись власною підприємницькою діяльністю. Правда, щоб створити перспективний бізнес, необхідно вкласти грошові кошти, які не завжди є в наявності, а якщо і є, то не в тих обсягах, які потрібні для старту.

В цьому випадку варто задуматись над тим, щоб започаткувати справу, яка є нетиповою, але гарантує майбутній швидкий успіх при невеликих початкових вкладах, або ж започаткувати справу, яка не так швидко окупиться, але її можна розвивати повільно, відповідно до зростання прибутків.

В цій статті ми розглянемо кожну з ідей – нетипову, а також ту, яка успішно використовується в нашій країні вже протягом багатьох років.

Вирощування хижих рослин як перспективний бізнес

Ботаніки говорять, що на Землі існує порядку п’ятисот видів рослин, що харчуються м’ясом (комахоїдних рослин).

Для полювання ці рослини використовують різноманітні хитромудрі методи. За процесом полювання дуже цікаво спостерігати, адже це незвично для нас, окрім того рослини мають досить оригінальний вигляд.

Саме оригінальність і мала розповсюдженість цих рослин у нас є запорукою великого попиту і, як результат, успішності власної справи. Варто також підкреслити, що для старту бізнесу великі грошові вливання не знадобляться.

Першою перевагою є те, що вам не треба буде орендувати приміщення для вирощування рослин-хижаків. Вони нормально будуть себе почувати в квартирі середніх розмірів, де живете і ви.
Як організовують вирощування та реалізацію рослин-хижаків

Звичайно, для організації перспективного бізнесу вам потрібно буде «потіснитись» і обладнати окрему кімнату для цих рослин з нормальним освітленням.

Розведення рослин не займає багато часу, тому немає необхідності звільнятися з роботи – достатньо декількох годин вільного часу для догляду.

Досвід показує, що для старту необхідно витратити не більше 5 тисяч гривень, з них:

- 1 тисяча знадобиться на закупівлю насіння (через інтернет, або в крамниці флористики). Вам буде достатньо купити не більше 10 упаковок по 10 насінин в кожній. Вирощування може проходити в звичайному горщику, але потрібно розуміти, що це тропічні рослини, тому земля в горщику повинна бути постійно більш вологою, ніж в традиційних вазонах.

- Від 1 до 1,5 тисяч гривень знадобляться для закупівлі систем освітлення (денне світло). Також в цей пункт потрібно вписати витрати на оплату електроенергії, які будуть становити до 800 гривень.

Час на догляд рослин можна скоротити, якщо закупити автоматичну систему поливу, на яку потрібно витратити біля 2 тисяч гривень.

Реалізація рослин-хижаків для перспективного бізнесу

Нагадаємо, що перспективний бізнес швидко вийде на межу прибутковості, якщо ви організуєте канали збуту заздалегідь. Звичайно, найлегшим шляхом стане продаж через флористичні крамниці, але в цьому випадку вам прийдеться розділити прибуток з торговою точкою, що не дуже добре на початку, коли потрібно максимум коштів вкладати в подальший розвиток.

Більш вигідним каналом збуту стане відкриття веб-сайту (інтернет-крамниці), що дозволить реалізувати рослини за реальними цінами. До прикладу, один мухолов коштує від 600 до 800 гривень.

Крім вирощування наявних рослин ви можете приймати замовлення на вирощування рідкісних видів екзотичної флори.

Варто нагадати, що рослини-хижаки є не тільки дуже вдалим доповненням інтер’єру, вони виконують також і функціональні обов’язки, оскільки знищують мух та комарів, які дуже набридають в офісах протягом теплого сезону.

Екзотичні рослини-хижаки приносять не менше 8-12 тисяч гривень прибутку уже на початкових стадіях, тож окупляться практично зразу, а вже через рік можуть перетворитись з додаткового в основне джерело прибутку.

Розведення форелі, як перспективний бізнес

Організація форельного господарства являється прибутковим і перспективним бізнесом, а сама риба відноситься до елітних сортів.

Що потрібно знати

Є два види прісноводної форелі: струмкова та райдужна. Якщо говорити про перший вид, він вимагає приділення до себе великої уваги, оскільки розвивається протягом довгого відрізку часу. Водиться струмкова форель в гірських холодних річках та струмках. Дорослі особини досягають навіть 12 кг ваги, але для цього необхідно, щоб рибина прожила не менш ніж 5 років.

Райдужна форель більш пристосована до розведення в господарствах і отримання прибутку, оскільки дуже сприйнятна до коливань температури води, хоча ідеально розвивається при температурі біля 17 градусів.
Форель нормально себе почуває як в природних, так і в штучних водоймах, але в ставках потрібно постійно оновлювати воду, щоб вона була чистою і насиченою киснем. Якщо рівень кисню впаде, вся риба може загинути.

Варто сказати, що в неволі форель не розмножується, тому процес запліднення проводиться самим робітниками господарства (про нього слід прочитати в спеціалізованій літературі).
Нюанси перспективного бізнесу з розведення форелі

Перспективний бізнес з вирощування форелі не можна назвати швидкоокупним, але якщо його зробити основною сімейною справою, то вже за декілька років він стане приносити дуже великі прибутки.

Риби являється хижаками, тому кормляться живою їжею. Мальок віддає перевагу жукам, личинкам комарів, мух. Доросла форель харчується дрібними рибками. Ці корми ви можете закуповувати у фермерів, які орієнтовані на рибалок, або в господарствах, які виготовляють спеціалізовані рибні корми.

Живу їжу потрібно суміщати з сухим кормом (гранулами, якими регулюються дози харчування). Завдяки великому строку зберігання (біля року) ви зменшите залежність форелі він наявності живого корму, особливо в холодні місяці.

Спеціалісти радять дуже точно дозувати корм і уникати перекормлювання, оскільки це гальмує розвиток. Молоді особини їдять біля 10 разів в день (тільки сухий корм), старші (5-8 міс) особини не більше 6, риби від 1 року – 3 рази на добу (тістоподібна суміш корму і живих рибок).

Збут живої форелі

Як було написано вище, форель належить до елітних сортів риби, тому максимальний прибуток і надійні канали збуту ви отримаєте, домовившись з ресторанами та дорогими кафе, які будуть попередньо замовляти товар. Доставка, звичайно, ляже на ваші плечі. Також варто домовитись з великими супермаркетами (не стоковими), які займаються реалізацією живої риби.

Продавати рибу на ринку не варто, оскільки велику кількість (через серйозну вартість) продати за 1 раз не вийде, а риба отримає стрес від вилову, транспортування і повернення в ставок, тому може загинути, чи захворіти.

cat-img

Категорії