Бізнес в Сумах, причому ефективний, вибрати досить важко. Люди кажуть, що в Сумах важко заробляти гроші, оскільки бізнес як такий не розвинений. Це створює дуже цікаві передумови для розвитку стартапів – оскільки ринок не насичений практично нічим.

Заклади громадського харчування

Суми прийнято вважати містом студентів, оскільки тут знаходиться велика кількість освітніх установ. Саме тому найбільш прибутковими закладами громадського харчування тут не є ресторани, а кафе, бари, їдальні та фаст-фуди. Якщо ви задумалися про відкриття подібного закладу, необхідно врахувати велику конкуренцію в цьому сегменті ринку. Значить, щоб домогтися успіху, необхідно відштовхуватися від наступних факторів:

  • Забезпечити доступну для студентів ціну. Знайти приміщення, розташоване близько до навчального закладу.
  • Забезпечити належний рівень якості страв.
  • Організувати як звичайне харчування, так і можливість купувати їжу з собою.
  • Організувати адресну доставку страв. Якщо у вас є можливість вкласти великі кошти, краще організувати відразу невелику мережу біля різних навчальних закладів.
  • Це допоможе швидко завоювати популярність завдяки студентському «сарафанному радіо».

Читайте також:

Бізнес на вантажоперевезеннях і перевезеннях пасажирів

Необхідність розвитку цієї бізнес ідеї в Сумах стоїть дуже гостро, причому як в питанні перевезення вантажів, так і пасажирів. Якщо задумалися про старт цього бізнесу, подумайте про те, щоб охопити відразу і вантажоперевезення, і перевезення пасажирів. Це дозволить мінімізувати ризики, пов'язані з відсутністю замовлень на ті чи інші перевезення. Перед відкриттям бізнесу з пасажирських перевезень необхідно обзавестися ліцензією і укласти страховий договір по страхуванню пасажирів, а також розробити маршрути, на яких спостерігається найбільша нестача пасажирського транспорту.

Бізнес на ремонтах нерухомості

Попит на проведення ремонтних робіт не стихне ніколи, оскільки навіть легкий косметичний ремонт рекомендується проводити не рідше одного разу на три роки. А що говорити про приміщення, які здаються в оренду для бізнесу? Природно, що кожен, поважаючий себе орендар захоче при наймі нового приміщення привести в ньому ремонт, щоб облаштувати все на свій смак.

Не варто забувати про зовнішні роботи, сумські фасади вимагають ремонту вже через кілька років після спорудження будівлі. Отже, для того щоб ваш бізнес був успішним, вам необхідно знати, що найчастіше в Сумах замовляють роботи по:

  • внутрішньому оздобленню приміщень;
  • реставрації та ремонту фасадів;
  • переплануванні;
  • розширенні площі, об'єднанням декількох сусідніх приміщень.

Якщо немає можливості вкласти гроші у відкриття бізнесу, можна займатися проведенням внутрішньоквартирних ремонтів самостійно.

У міру розвитку можна поступово наймати помічників і розширювати асортимент необхідного інструментарію для надання більш широкого спектру послуг.

Бізнес на гідропоніці

Ще один перспективний бізнес в Сумах пов'язаний з вирощуванням зелені (цибуля, кріп, петрушка, салат тощо). Суть гідропоніки полягає в тому, що грунт для цього методу вирощування рослин не потрібна. Всі корисні речовини вони отримують з води, з якої стикаються коріння. Перевага такого методу - швидке зростання і можливість вирощування великої кількості рослин на обмеженій площі. Для того щоб зайнятися таким бізнесом, необхідно придбання відповідного обладнання та оренда невеликих приміщень з хорошим опаленням.

Вирощувати зелень методом гідропоніки можна цілий рік. Головною перевагою такого методу для споживачів є екологічність, оскільки немає грунту, значить нікуди ввести хімічні добрива. Варто сказати, що попит на гідропонічну зелень в Сумах досить високий, оскільки висока вартість цієї зелені в супермаркетах. У той же час витрати дуже малі в зв'язку з великою щільністю вирощування.

Організація готелів для тварин

Якщо власники тварин у від'їзді, за домашніми улюбленцями потрібно комусь доглядати. Добре, якщо вдасться розмістити їх у знайомих або родичів, але не у всіх є можливість зробити це, особливо, якщо мова йде про великих собак. Та й пов'язано це з деякими незручностями. Набагато легше розмістити тварину в спеціалізованому закладі, де вона буде оточене необхідним доглядом і турботою.

Можна сконцентруватися тільки на одному виді тварин, наприклад, приймати кішок. Такий підхід суттєво знизить витрати на організацію бізнесу, але обмежить прибутковість. Якщо ж ви задумалися про організацію універсального готелю, приготуйтеся до того, що витрати на його організацію можуть бути дуже великими. По-перше, кішки і собаки повинні бути розміщені на великій відстані один від одного. Самі приміщення необхідно звукоізолювати, щоб гавкіт собак не турбував кішок, а також продумати, як перешкоджати поширенню запахів, щоб запахи кішок не підвищували нервозність собак.

Читайте також:

Також необхідно розуміти, що у вихованця в готелі має бути все, до чого він звик в домашніх умовах: лоток, наповнювач, корм, іграшки. Часто вимогливі господарі хочуть мати можливість спостерігати за власними вихованцями в режимі онлайн, або, як мінімум, отримувати щоденний фотозвіт про їх стан, отже, необхідно організувати і цю послугу. За тваринами постійно повинні доглядати грумери. Тварини повинні бути вигуляні, якщо хочуть, з ними необхідно пограти.

cat-img

Категорії