Бізнес ідеї зі Швеції в основному пов'язані комерцією і інформаційними технологіями. Незважаючи на те, що королівство раніше було дуже консервативним, сьогодні впроваджуються прогресивні методики підприємницької діяльності та адміністрування з боку державних структур.

Країна приділяє велику увагу малому і середньому бізнесу, тому зараз як ніколи вигідно вкладати гроші у власну справу. Але, перед тим як приступати, потрібно визначитися з напрямком ведення бізнесу, а найбільш перспективні галузі ми опишемо в статті.

Бізнес ідеї зі Швеції

Бізнес в ІТ-технологіях

Уряд держави дуже цінує інноваційні бізнес ідеї зі Швеції, тому варто звернути увагу на відкриття бізнесу в сфері IT. На думку фахівців, саме в інформаційних технологіях можна буде спостерігати найбільший прорив, оскільки необхідно прагнути до нового і прогресивного, нехай не до кінця випробуваного, а не озиратися на комфортне минуле, нехай навіть якщо воно довело свою практичність і надійність.

В даний момент Ай-Ті ринок цієї скандинавської країни ще досить порожній, а споживачі демонструють величезний попит. Саме тому необхідно впоратися з деякими проблемами, такими, як: доступність швидкісного інтернет-з'єднання в провінції, розробка інтернет-додатків, що спрощують створення і ведення бізнесу.

Сьогодні в IT-сфері Швеції кожну хвилину йде проектування і введення в дію нових технологічних проектів. Звичайно, за масштабністю ці проекти не можуть конкурувати з проектами, що розробляються в країнах Південно-Східної Європи, тому наші фахівці дуже цінуються в Швеції. Для них не тільки надають робочі місця в діючих компаніях, а й пропонують відкрити власну компанію на пільгових умовах, щоб самостійно переконатися в перспективності цієї бізнес ідеї зі Швеції.

Плюси і мінуси IT в Швеції

Недоліки:

Незважаючи на незаповнення ринкової ніші країни, рівень конкуренції в цьому ринковому сегменті дуже високий. Навіть фахівцям дуже високого рівня нерідко досить важко «утриматися в сідлі».

Переваги:

Вартість послуг кваліфікованого фахівця, здатного справлятися з важкими завданнями, набагато вища, ніж в середньому по Європі, оскільки таких фахівців тут дійсно мало. Саме тому бізнес в сфері інформаційних технологій буде пов'язаний з пошуком кваліфікованого персоналу в нашій країні і перевезення його до Швеції. Також необхідно використовувати гнучку цінову політику, оскільки зі збільшенням числа кваліфікованих фахівців, вартість послуг знизиться, та й навантаження на одну компанію впаде.

Бізнес в торгівлі

Другим по успішності сегментом економіки для нерезидентів Швеції є комерція, адже в 2016 році уряд суттєво спростив реєстрацію торгових компаній, в результаті чого в цей бізнес потягнулися нові люди. Завдяки спрощенню, безліч торговців, що до цього працювали виключно в інтернеті, відкрили фізичні магазини, а фізичні магазини навпаки, почали освоювати інтернет. Можна казати, що ринок за 4 роки наповнився торговими компаніями, але вони всі сповідують класичні методи торгівлі, засновані на тому, що кожен магазин працює за рахунок постійних покупців з того району, в якому він знаходиться.

Якщо застосувати агресивний маркетинг, гнучку цінову політику і «пограти» з асортиментом, можна без великих зусиль закріпитися на цьому ринку і згодом стати його лідером хоча б в рамках одного селища.

Максимально вдалим вкладенням стане інвестування у відкриття косметичного магазину, магазину екологічно чистих продуктів тощо.

Продуктові крамниці відкривати не варто, оскільки шведи звикли довіряти в їжі тільки своїм співвітчизникам.

Бізнес на стартапах

Також необхідно описати успішність ще однієї бізнес ідеї зі Швеції, яка знайшла успішність в 2021 році. За 1 рік кількість стартапів в країні збільшується практично на 20%. Саме на розвиток стартапів інвестори дають найбільше коштів, в надії на швидкий прибуток. Але не кожен стартап перероджується в успішне підприємство. Тільки ті стартапери, які можуть ідею трансформувати в бізнес, зможуть «утриматися на плаву». Отже, бізнес на стартапах в Швеції по плечу далеко не кожному, хоча, якщо є цікава ідея, чому б не трансформувати її в бізнес, тим більше, що держава підтримує таку діяльність.

Франчайзинг

Чи не першим інноваційним підходом до ведення бізнесу в Швеції став франчайзинг. Перша компанія, яка почала роботу по франшизі, відмовившись від вкладення грошей в свій розвиток з «нуля», стартувала в 1970 році.

У 1972 році почала роботу Svenska Franchiseföreningen, яка до сих пір займається підтримкою та популяризацією роботи по франшизі. Правда, діяльність організації поступово згортається, оскільки набагато дешевше займатися пропагандою через всесвітню Мережу, ніж через організацію пропаганди і виставок. Сьогодні є кілька державних веб-майданчиків, які інформують про нюанси відкриття бізнесу по франшизі. Ресурси мультимовні, тому і наші співгромадяни зможуть почерпнути для себе багато нового. Потрібно сказати, що франшиза є одним з найбільш розвинених типів ведення справ в державі. Та що там казати - кожна друга компанія, яка зараз існує в Швеції, працює по франшизі. Мало того, країна активно експортує ідеї щодо впровадження франчайзингу в інші країни, а також рекомендує цей спосіб ведення справ всім, хто приїхав в державу з метою відкрити власний бізнес тут. В державі бізнес по франшизі приносить щорічний дохід в 100 мільярдів Євро, що складає близько десятої частини ВВП. Сьогодні в Швеції діє понад 15 тисяч компаній, що працюють по франчайзингу, понад 100 з них - російські. Найчастіше по франчайзингу працюють ресторани швидкого харчування, косметичні салони і магазини, аптеки, а також компанії, що пропонують побутові послуги, і навіть розважальні заклади. Якщо подивитися на франчайзинговий бізнес в світі, то тут домінують франшизи зі Швеції (близько 80%).

cat-img

Категорії