Кожен новий бізнес, а бізнес на фудтраках в Україні знаходиться саме в зародковому стані, стикається з труднощами, головними з яких є недосконалість регуляторної політики.

В даний момент є інформація, що власники фудтраків об’єднались в одну організацію, щоб разом відстоювати свої інтереси і відділити їх бізнес від традиційних МАФів. Вже зараз власників фудтраків не зобов’язують приєднуватись до водопроводу, якщо машина обладнана автономним водопостачанням.

В Київську раду на розгляд подано документ, згідно якого, як до змін, фудтраку буде необхідна прив’язка тільки до одного орендованого місця. Чим більше фудтраків, тим більше місць буде необхідно орендувати.

Перспективи ринку фудтраків

Практично порожня ніша (16 фудтраків в столиці, 1 в Харкові і 2 закусочні на колесах в Одесі). Щодо інших міст інформації немає. Це значить, що конкуренція в цьому сегменті ринку практично відсутня, бо навіть в великих містах субкультури швидкого вуличного харчування взагалі немає.

Низький поріг старту бізнесу. Для того, щоб розпочати власну справу в закусочній на колесах необхідний порівняно малий вхідний капітал. Всього потрібно біля 20 тисяч доларів (з них 12-15 тисяч потрібно на придбання чи обладнання фудтраку, інші гроші – для першого придбання товару і резервування заробітної плати працюючих).

Швидка окупність торгової точки. Навіть зараз, коли через відсутність оптимізованого регулювання фудтраки повинні бути прив’язані до 1 місця, середній строк окупності (за інформацією власників фудтраків) складає від двох до трьох років. Якщо буде оптимізоване законодавство, то строк окупності фудтраку може зменшитись до одного року (при умові грамотного підходу до торгівлі), а це дозволить залучити інвестиції для розширення бізнесу, якщо власних грошей для швидкої розбудови бізнесу немає.

Перспектива і масштабування. В порівнянні з придорожніми кафе та барами мобільні кухні є прекрасною альтернативою, оскільки їх ціни більш демократичні, що дозволяє якісно та швидко поїсти навіть людям з достатком нижче середнього.

Мобільність. Можливість змінювати точку дислокації дозволяє власнику не турбуватись про те, що навпроти з’явиться конкуруючий МАФ, який буде демпінгувати і перетягувати клієнтів.

Легке ведення бізнесу. Для запуску і контролю бізнесу не потрібно вести серйозну бухгалтерію.

cat-img

Категорії