• MFLOW
  • Ідеї
  • Блог
  • Школа на Вінничині з двадцятидоларової банкноти

У копії головної споруди Сполучених штатів співпадають практично всі деталі – від кількості колон, поверхів та вікон до розмірів Овального кабінету.

На границі з Молдовою, на Вінниччині є мальовниче село, яке знамените своєю школою – братом-близнюком головної споруди США. Історики його назвали сухо – архітектурна пам’ятка No 978, а селяни та гості називають цю споруду «Палацом з двадцятидолларової купюри».

Учні школи, що розмістилась в «Білому домі» шуткують, що вони навіть президента собі обирають.

Зовнішній вигляд навчального закладу дійсно дуже подібний до резиденції Сполучених штатів Америки: та ж кількість колон, які в основі створюють на півколо, ті ж три поверхи з великими вікнами. Якщо ж говорити про внутрішню схожість, то тут між президентським палацом і школою ціла прірва. Тільки Овальний кабінет з п’ятнадцятиметровими стелями, в якому розмістився шкільний актовий зал, нагадує про величну споруду. Тут також, як і в головному кабінеті США відбуваються найважливіші зустрічі та засідання. А якщо говорити про президентський басейн, кінотеатр, тридцять п’ять ванних кімнат і три ліфти чорноминські діти навіть і не мріють. Адже у них навіть спортивної зали немає, а декілька тенісних столів розмістили прямо посеред Овального кабінету. Побудувати спортивну залу обабіч споруди не виходить, оскільки таким чином порушиться архітектурна цілісність пам’ятки культури. З цієї ж причини не міняються вікна і двері в класах. Але діти радіють і тому, що мають, оскільки їм раніше приходилося писати українському і американському президентам, щоб школу залишили працювати, оскільки планувалось її закриття.

Споруда була побудована на гроші, які були вкрадені у коханої жінки.

Чорноминський палац був побудований в 1820 році тодішнім головним архітектором Одеси, італійцем Франческо Боффо на кошти графині Потоцької. Так-так, тієї самої, для якої закоханий граф Потоцький побудував знамениту Софіївку під Уманню. Споруда була побудована на чверть століття пізніше свого американського «брата-близнюка». У ті часи селище мало назву «Розбійне». Воно і було куплене Миколою Чарномським – бувшим управляючим и екс-коханцем Софії Потоцької. Він вкрав у графині гроші і звелів Боффо звести не тільки палацову споруду, а сотворити «8 чудо світу». Містобудівельник Одеси вирішив скористатися проектом головної споруди Сполучених штатів (подейкують, що він таємно придбав всі креслення будинку президента). Друга версія менш романтична і говорить про те, що споруда була побудована по тодішній вікторіанській моді, але чому ж тоді має місце спів падіння всіх розмірів і присутній Овальний кабінет – залишається загадкою.

cat-img

Категорії