Технології і варіанти як розкрутити сайт просуваються вперед дуже швидко, особливо це стосується сфери  SEO. Природно, що власники бізнесів мають величезне бажання володіти найсвіжішою інформацією про прогнози в цій сфері, щоб їх реклама постійно була на вістрі ефективності.

Саме ключовим тенденціям SEO 2019 року, які необхідно врахувати власнику бізнесу для просування власного сайту, присвячений огляд.

Оптимізація сайтів під мобільні девайси

21.04.2015 року було запущено оновлення Mobilegeddon для Google. Особливістю цього оновлення було те, що пошукова видача віддавала пріоритет сайтам, які були обладнані версією для мобільних девайсів. Природно, що з того часу мобільна верстка тільки посилювала свої позиції.

Такий стан справ пов'язаний з тим, що спостерігається лавиноподібне зростання мобільного трафіку, в той час як звичайний трафік або залишається на місці, або демонструє спад. Як результат, розробникам стало необхідно враховувати специфіку використання веб-сайтів навіть для 5-ти дюймових екранів пристроїв.

У нашій країні динаміка адаптації сайтів для мобільного дизайну ще далека від нормального рівня.
Природно, що ситуація в столиці та й містах-мільйонниках трохи краща, ніж в цілому по країні, оскільки тут і кількість інтернет-майданчиків з продажу набагато більше. Правда, фахівці кажуть, що збільшення конкуренції спричинить за собою різкий стрибок в оптимізації сайтів під мобільні пристрої і прогнозується це вже на першу половину - середину поточного року.

Контент і роботи по внутрішній оптимізації сайтів

Перше місце в просуванні веб-сайту в пошукових системах, як і раніше, належить унікальності і релевантності. Однак в 2019 році через величезну конкуренцію в сегменті е-комерції вимоги до якості контенту виростуть у кілька разів.

В даний час вже не так важлива проста оптимізація текстів до певних ключових слів, як це було раніше. Кожній статті необхідні:

  • Унікальність (як і раніше: вище унікальність - вища ймовірність того, що користувач її прочитає, а, значить, для пошукової системи підвищиться її цінність, а для бізнесмена - ймовірність того, що ключ буде використаний).
  • Читабельність (матеріали не просто повинні викладатися, а піднімати інтерес).
  • Експертність (стаття повинна бути розкрита для користувача, який її шукав).

В на початку 2015 року стало популярним новий метод написання контенту - LSI-копірайтинг, який є наступним кроком за SEO -копірайтингом.

Щоб зрозуміти, які тексти розміщувати на сайті, скільки їх розмістити, які ключові слова більш вигідні для використання, одного досвіду експерта вже недостатньо. Тепер потрібно також точно аналізувати видачу конкурентного контенту. Такий аналіз дозволяє підібрати і написати цікавий, а також корисний контент, основою для якого є достовірні дані. Вітається широке вживання синонімів, доречне входження в текст ключів і правильне структурування тексту.

У поточному році LSI-копірайтинг буде демонструвати ще більш високий зріст, оскільки він є головною умовою для появи в ТОП-10 Google.

Відео, не як приємна добавка, а як необхідність

Якщо ми говоримо про контент, то не потрібно забувати ще один важливий вид контенту – відеоматеріали.

На багатьох веб-ресурсах вже з'явилися влоги, або відео використовується в якості доповнення до основного текстового наповнення сайту.

Нагадаємо, що на початку минулого року експерти Cisco зробили прогноз щодо того, що до початку 2021 року відео-матеріали складуть не менше 78% всього трафіку мобільних пристроїв.

Природно, що в поточному році намітиться серйозне зростання кількості розміщеного відеоконтенту (огляди, інтерв'ю, відгуки, навчальне відео, вебінари і т.д.).

Також не можна забувати про те, що 2 роки тому компанія Google купила права на пару стартапів (Moodstocks і Eyefluence), які працюють з розпізнаванням і взаємодією в відеоконтентом. Отже, вже скоро можна чекати наступного кроку в розвитку пошукової оптимізації відео.

Поведінкові фактори в просуванні

В останні роки основні пошуковики величезну увагу приділяють поведінковим факторам у формуванні рейтингів веб-сайтів, чому також необхідно приділяти велику увагу.

Одна з головних рис поведінкових метрик в Google - це bounce rate, так звана «процентовка відмов». Вона являє собою кількість користувачів, які покинули сайт вже після перегляду головної сторінки. Природно, що рейтинг сайту обернено пропорційний відсотку відмов.

Ще один важливий аспект, який не можна скидати з рахунків в аналізі поведінкових факторів - швидкість завантаження веб-ресурсу. У 90% відвідувачі йдуть з сайту, якщо він завантажується більше 2 секунд. За статистикою, відвідуються ресурси, швидкість входження в які не перевищує 1,5 сек.

Природно, що збільшення швидкості завантаження в умовах збільшення конкуренції буде дуже актуальною і в поточному 2018 році.

Для вирішення цього питання є кілька шляхів, ось основні з них:

- Вибір більш швидкого хостингу на SSD-накопичувачах.

  • Зменшення обсягу зображень.
  • Відмова від зайвої графіки.
  • Доопрацювання скриптів.

Якісні посилання

Кількість і якість зворотних посилань формують авторитет сайту. Минув час активних покупок зі спаму.
2-3 якісні посилання дозволять набагато більш результативно просунути веб-ресурс, на відміну від сотні розміщених в free-каталогах. Такий стан справ необхідно врахувати при формуванні бюджету придбання посилальної маси, оскільки ця стаття витрат вважається однією з найсерйозніших по вкладеннях в СЕО.

Відразу підкреслимо, що самостійне просування свого сайту за допомогою зворотних посилань є досить ризикованим заходом, оскільки фахівці розуміють і враховують максимальну кількість існуючих правил і алгоритмів, в той час як новачки можуть потрапити під санкції з боку пошукової системи.

Стрімке приріст беклінків, присутність однотипних штучних анкоров, протиприродне розташування і деякі інші особливості можуть бути сприйняті пошуковим роботом як «пошуковий спам». Як легке покарання - вас опустять в рейтингу, але можуть і повністю виключити зі списку видачі.

Просування веб-ресурсу в рунеті в поточному році передбачає наявність беклінків з джерел, які не беруть участі в біржах.

Локальний пошук стає все більш актуальним

У поточному році суттєво збільшиться роль локального пошуку, оскільки зі збільшенням конкуренції користувачам стає цікавіше шукати продукцію або послуги недалеко від будинку (своє місто, своя вулиця і т.д.), а для туристів мобільний девайс є своєрідним путівником.

Отже, якщо ваша цільова аудиторія сконцентрована в одному невеликому районі (кафе, кінотеатр і т.д.), обов'язково зверніть увагу на локальний SEO, оскільки в цьому році прогнозується його стрімкий розвиток.

Популярність графів знань теж зростає

Якщо раніше цей формат був призначений тільки для розміщення інформації з веб-ресурсів, що містять енциклопедичні дані, в даний момент видаються також і результати з інших авторитетних джерел.

Для забезпечення попадання власної інформації в Граф знань, необхідне використання структурованої розмітки і підготовка якісної статті, точно відповідає одному з популярних пошукових запитів.

Пошуковий робот Google проводить самостійний відбір фрагментів сторінок, дані з яких будуть показані користувачам як Граф знань.

Голосовий пошук, як погляд в найближче майбутнє

Незважаючи на те, що на Заході і в Штатах голосовим пошуком вже активно користуються близько 50% користувачів, у нас ця послуга тільки розвивається. Можливо, причина такого стану справ - популярність смарт-колонок Amazon Echo і Google Home в західних країнах. Смарт-динамік являє собою простий пристрій відтворення звукової інформації, в яке інтегрована можливість сприймати людську мову і трансформувати її в команди. Такий девайс дає можливість здійснювати активний голосовий пошук, не відриваючись від прослуховування музичних файлів.

Природно, що такі динаміки швидко набудуть популярності і у нас, а це є керівництвом до дії, щоб почати оптимізацію веб-ресурсу під можливість голосового пошуку вже зараз, оскільки це є наступним кроком у розвитку SEO.

За відомостями фахівців, бум продажів смарт-динаміків намічений якраз на 2018 рік, значить, в цьому році слід очікувати і збільшення кількості сайтів, оптимізованих під голосовий пошук

cat-img

Категорії