Бізнес ідеї в Єревані, за поданням людей, які ніколи не бували в Вірменії, точно повинні бути пов'язані або з вирощуванням виноградників, або з виробництва коньяку, або з виловом севанської форелі. Пов'язано таке положення справ, природно, з тим, що держава знайома бізнесу саме по коньяку «Арарат» і Ішхані - севанської форелі.

Насправді це тільки мізерно мала частина того, чим можна зайнятися в столиці держави. Правда, якщо у вас дозріло рішення інвестувати в бізнес в Єревані, необхідно бути готовим до того, що у місцевого населення специфічний менталітет: наймані працівники тут поголовно є «несунами», тобто прийти додому з роботи і не принести чогось, навіть зовсім непотрібного, - рівносильно злочину.

Отже, перше, що необхідно організувати ще до введення бізнесу в експлуатацію - організувати тотальний контроль за тим, як проводяться роботи. Тобто необхідно організувати або найняти професійну службу безпеки, а це досить дорого.

Бізнес в Єревані - особливості реалізації

Складність знаходження досвідченого і грамотного персоналу, оскільки майже всі кваліфіковані кадри виїхали з держави в пошуках кращого життя. Деякі ринкові ніші, наприклад, ресторанний і готельний бізнес, монополізовані, тому варто подумати над тим, щоб розвивати менш «освоєні» сфери підприємницької діяльності. Відсутність стабільної політичної обстановки, особливо після останнього конфлікту на Карабасі, істотно підвищує ризики інвестування в бізнес. Поки особливих передумов для тривоги немає, але є можливість потрапити в «котел» запеклої боротьби між політичними партіями, що ніяк не сприятиме розвитку бізнесу.

Читайте також:

Внаслідок того, що транспортні послуги надаються лише кількома компаніями, вартість транспортування вантажів при експортно-імпортній торгівлі дуже висока. Вірмени є дуже емоційними людьми, тому вам доведеться постійно відстоювати свою правоту, особливо якщо пропонується спільний бізнес з вірменським партнером.

Підсумувавши все, написане вище, можна зробити висновок, що для успішного розвитку бізнес ідеї в Єревані необхідна організація суворого контролю на кожному з етапів: від виробництва і транспортування, до реалізації. Якщо не укладено договір, необхідно підписати контракт, якщо підписання контракту також неможливо, необхідно хоча би організувати розписку, на віру нічого приймати не можна.

Бізнес ідеї в Єревані

Заробіток в IT-сфері

Згідно з останньою доповіддю, яку опублікувало данське агентство Valuer, що займається пошуком інвесторів для стартапів, Єреван назвали одним з найбільш оптимальних міст для стартаперів. І це ще не все, в агентстві прогнозують, що Єреван може стати лідером в регіоні серед хабів IT-сфери. Сюди приїжджають багато іноземців, зайнятих в інформаційних технологіях, оскільки в столиці Вірменії є кваліфіковані працівники, пільги в оподаткуванні, а також необхідна IT-інфраструктура.

Високі темпи зростання ринку ІТ в країні дають можливість стартапам з Вірменії швидко ставати частиною міжнародного ринку, а в Єревані та інших вірменських містах відкривають філії, офіси і інженерні лабораторії міжнародних корпорацій. Якщо ви будете розвивати свій стартап з Вірменії, то у нього набагато більше шансів знайти популярність в світі, а також трансформуватися з стартапу в повноцінний бізнес проект.

Вирощування або покупка абрикосового саду

Абрикос для Вірменії - це неофіційний символ, поряд з коньяком і фореллю, оскільки тут його батьківщина (назва абрикоса по латині: prunus armenica, тобто «вірменський фрукт»). Вірменські абрикоси цінуються в світі найбільш високо, та й вартість фруктів, в порівнянні з плодами, вирощеними в інших країнах, набагато вища. Необхідно сказати, що вирощування абрикосового саду - це досить витратна і довгострокова інвестиція. З часу закладки і до збору першого врожаю повинно пройти не менше 3-4 років, але тільки після 8 років можна очікувати максимальну врожайність.

Саме цей факт часто відлякує як вірменських, так і наших інвесторів, які не наважуються вкладати гроші на такий тривалий термін, причому, без будь-яких гарантій, що не відбудеться ніяких природних катаклізмів, які зможуть знищити або частково знищити інвестиції. В цьому випадку, найбільш оптимальним рішенням є покупка молодого саду (дерева не старші 10-15 років), який вже вийшов на максимальну врожайність, і буде плодоносити ще мінімум 40-60 років. Це дозволить не тільки вибрати ту плантацію, на якій всі дерева здорові, але і вибрати саме той сорт абрикосу, який вам або вашим фахівцям подобається найбільше.

Виготовлення меблів ручної роботи з абрикоса

Як стає зрозуміло з написаного вище, в Вірменії дуже багато абрикосових садів, але проблема садів в тому, що старі дерева перестають плодоносити. Тому викорчовують, а на їх місце садять молоді дерева. Суть бізнес ідеї в Єревані в тому, щоб скуповувати викорчувані дерева і виготовляти з них домашні меблі. У абрикоса дуже цікава структура деревини, та й колір теж прекрасний. Такі меблі буде затребувані не тільки в Вірменії, а й за кордоном. Ви можете розробити інтернет-магазин, а також зареєструвати його сторінку в соцмережах. Продавати вироби виключно онлайн, або відкрити магазин в Єревані. Бажано це зробити в історичній частині міста, де завжди багато туристів. Можна поєднувати і електронні, і класичні продажі - все залежить від вас.

Читайте також:

3D напилення

Це технологія, яка дозволяє створювати об'ємні візерунки та картини. З їх допомогою можна створювати інтер'єри та екстер'єри, облицьовувати стіни, декорувати різноманітні меблі, побутову техніку, автомобілі, гаджети, посуд тощо.

Оскільки вірмени дуже люблять все барвисте, то ефективність цієї бізнес ідеї в Єревані навіть обговорювати не варто. І так зрозуміло, що вона стане успішною. Для того щоб почати бізнес, необхідно обзавестися фарбо-пульверизатором і компресором. Також слід придбати комплект для 3D-напилення з навчальним курсом. Причому саме там написано, як здійснювати напилення без фарбопульта і компресора.

cat-img

Категорії