На ринку громадського харчування України зараз відбуваються серйозні зміни. Через те, що доходи населення серйозно впали, дорогі пафосні ресторани поступово закриваються , а на їх місце приходять більш доступні ресторанчики і заклади фастфуду. Вони не акцентують увагу на зовнішньому вигляді і дорогих компонентах, а віддають перевагу розумному співвідношенню ціни до якості.

2018 рік почався під знаком закладів, де клієнт може смачно і швидко поснідати чи пообідати без наполягання на вишуканій подачі. Ці кафе формату «to go» зараз більше прерогатива столиці, причому перевага таких точок у тому, що вони завжди з’являються там, де знаходиться найбільша кількість споживачів.

Перспективи

Не дивлячись на те, що бізнес на фудтраках демонструє стрімкі темпи розвитку, спеціалісти вважають, що насичення ринку не варто чекати ще мінімум від 10 до 15 років. На даний момент обсяг ринку складає від 50 до 70 мільйонів доларів, причому три чверті з цього обороту припадають на столицю. І навіть цей факт не свідчить про насичення столичного ринку. Аналітики вважають, що рівень насичення фудтраками Києва складає біля 12%, а в середньому по Україні від 0,2 до 0,5%.

Правила

Торгові точки орендують постійне місце обабіч дороги в місці, де вантажівка буде перебувати більшість часу, адже бізнесу потрібна адреса (за законодавством України). Частіше за все в Києві фудтраки орендують місця в нових спальних районах, де широкі проспекти і є багато місця. Крім того, тут є велике скупчення цільової аудиторії – молоді сім’ї з дітьми, які часто після роботи виходять прогулятися на свіжому повітрі. В центральній частині міста орендувати площадку неможливо, оскільки вона перевантажена автомобілями, але поза "часом пік" фудтрак виїжджає в центр і зупиняється на вільних площадках біля ділових центрів, що забезпечує постійний притік клієнтів – вранці і ввечері на території спального району, а в робочий час – в діловій частині міста. У святкові та вихідні дні торгова точка переміщається до рекреаційної зони.

Обладнання

Автомобілі обладнують пароварками, стаціонарними блендерами, соковижималками, холодильними шафами, професійними слайсерами, контактним грилем, морозильними камерами, мийками та баками з водою.

Середня доходність

В середньому за день торгова точка  у Києві обслуговує до 100 клієнтів (середній чек приблизно рівний 50 – 70 гривень).

Висновки. В Україні сфера тільки починає розвиватися і у багатьох містах України фудтраки відсутні взагалі.  Єдине, що пропонується населенню із швидкого харчування – це круасани, хот доги, кавові напої.  Фудтрак матиме успіх, якщо від розробить унікальне цікаве меню і буде здійснювати свою діяльність у місцях скупчення людей.

cat-img

Категорії