Ми розібралися з тим, як заробити на upwork в 2020 році фрілансерам, просто виконуючи завдання, поставлені роботодавцями.

UpWork представляє собою міжнародну біржу фрілансу. Тут будь-який фрілансер, незалежно від країни проживання та професіоналізму може знайти роботу або поспілкуватися з іншими фрілансерами. Сервіс почав роботу в 2015 році, після того як два популярних сервіси oDesk і Elance оголосили про злиття. Роботодавці на майданчику розміщують завдання, які необхідно виконати, після чого фрілансери розміщують заявки по готовності до виконання, а роботодавець вибирає потрібного йому виконавця.

Оплачується робота одним з двох шляхів:

  • поетапно фіксованим фінансуванням;
  • погодинною оплатою (щотижневий розрахунок).

І в першому, і в другому випадках платформа забезпечує захист угоди від шахрайства.

Як заробити на UpWork фрілансеру

За надання послуг, сервіс утримує комісійні від загальної суми, проплаченою роботодавцем. У більшості випадків комісійні складають від 10 до 15%. На самому початку розмір комісійних становить 22,75% (20% платить фрілансер, 2,75% - роботодавець). Зі збільшенням бюджету угоди комісія зменшується. Мінімальний розмір комісії становить 7,75%.
На майданчику практикують оцінювання репутації по параметру «Job Success Score», який залежить не тільки від коментарів роботодавців, а й від тривалості та постійності роботи з одним роботодавцем.

Новачки в перші місяці роботи заробляють від 100 до 300 USD на місяць, далі можна розраховувати на отримання від 1000 до 2000 USD для айтішників.

Особливості оплати праці на ресурсі

Тепер більш детально про те як заробити на UpWork. Розмір мінімальної погодинної ставки становить 3 USD за годину, але реально можна отримувати і менше. Наприклад, якщо взятися за роботу з фіксованою оплатою 200 USD і витратити на неї 150 годин.

Найчастіше за виконання проектів, які не вимагають спеціальних навичок, роботодавець платить від 5 до 10 USD за годину. У той же час азіатські фрілансери готові працювати і за вдвічі меншу ставку.

Що стосується фахівців середнього класу (незалежно від професії), їх середня погодинна ставка становить від 10 до 15 USD за годину.

Професіонали можуть розраховувати на отримання від 15 до 30 USD за годину роботи. Імовірність отримати оплату праці як по нижній, так і по верхній межі, практично однакова, все залежить про те, як фрілансер покаже себе клієнту, і наскільки правильно він оцінює свій професійний рівень.

Через деякий час більшість фрілансерів на сервісі збільшує власну погодинну ставку в кілька разів.

Що стосується професій, тут присутня градація в оплаті праці.

Наприклад, айтішникам платять більше, ніж фотографам. Правда, стосується це тільки нижньої планки погодинної оплати праці, оскільки заробіток професійного фотохудожника і професійного програміста приблизно однакові.

Яка зайнятість практикується на платформі

Відразу скажемо, що працювати 170 годин на тиждень, як це роблять офісні працівники, не вийде, оскільки новачкові необхідно знайти замовлення (пізніше у фрілансера сформується власна база роботодавців, які надсилають йому замовлення), дочекатися підтвердження від клієнта і тільки після цього працювати. Крім того, відпрацювати 8 годин за погодинну оплату - складне завдання, оскільки спеціальне програмне забезпечення відстежує активність працівника. Навіть при виході в туалет програму необхідно буде відключити.

У більшості випадків вийде не більше 6-ти годин активної роботи (при 8-ми заявлених).

Чи можна заробити на UpWork, що говорять люди?

Для користувачів сайту UpWork - досить ефективна біржа як для профі, так і для початківців. Особливо багато завдань для програмістів, які знайомі з програмуванням на С, С ++, С #. З недоліків - найбільш високі гроші платять англомовні замовники, крім того, практично відсутня технічна підтримка. Зрідка (особливо російськомовні) замовники не платять за роботу.

Спробуйте також майданчик Fiverr, що є конкурентом UpWork.

Інші варіанти заробітку в IT:

cat-img

Категорії