Бізнес ідеї в Норвегії в більшості випадків пов'язані з туристичною сферою. Так думає більшість новачків, обдумуючи варіанти підприємницької діяльності в королівстві. Насправді можна функціонувати у великій кількості різноманітних сфер бізнесу. Було б тільки бажання. В огляді ми постараємося розповісти про те, яким бізнесом в Норвегії найпривабливіше займатися саме новачкам, які не мають можливості вкласти великі кошти в старт.

Бізнес ідеї в Норвегії

Репетиторство в викладанні мов, а також переклади

Норвежці розмовляють норвезькою мовою, причому більшість населення держави, особливо це стосується північних регіонів, володіють тільки нею і в деякій мірі мовою суомі. Така ситуація склалася через те, що раніше громадянам вистачало цих знань для того щоб спілкуватися зі співвітчизниками, але глобалізація вносить свої поправки і зараз багато норвежців хочуть опанувати ще як мінімум одну іноземну мову міжнародного спілкування.

Якщо ви володієте будь-якою з мов міжнародного спілкування на, як мінімум, розмовному рівні, ви можете отримувати досить високий прибуток, навчаючи цій мові місцевих жителів. Оскільки населення країни з недовірою ставиться до оголошень, розміщених новачками, тобто людьми, не здатними надати рекомендації від тих, хто вже навчався мови, рекомендуємо звернутися в будь-яку мовну школу держави. Такі школи часто пропонують підробіток позаштатним співробітникам. Якщо ж ви хочете почати роботу в мовній школі в якості, наприклад, вчителя англійської мови, на офіційній основі, необхідно бути володарем одного з сертифікатів: TEFL, TESOL або IETLS.

Можна зайнятися викладанням мови для норвежців в інтернеті за допомогою відео чату. Якщо рівень вашого володіння якоюсь іноземною мовою вище середнього, ви можете зайнятися перекладами. Але для цього необхідні добрі знання не тільки іноземної, але і норвезької мови. Найбільш ефективно в цій сфері займатися онлайн-перекладами на сайтах фрілансерів, або поєднувати онлайн діяльність з класичними перекладами.

Туристична сфера

Відкриття ресторану

Цей бізнес в країні популярний як серед туристів, так і у місцевих жителів, оскільки розташування країни таке, що більшість з її жителів (через географічне положення і тривалих полярних ночей) відчувають депресію. Для її подолання вони мають потребу в спілкуванні з іншими людьми, для чого дуже часто ходять в ресторани. Якщо ви вирішили орієнтуватися на туристів, варто відкрити ресторан місцевої кухні із середньовічним дизайном а-ля «Епоха вікінгів». Якщо ж ви орієнтуєтеся на місцевого споживача, радимо відкрити заклад європейської кухні з легким дизайном і теплими тонами оформлення інтер'єру. Третій варіант - універсальний ресторан, який орієнтований як на туриста, так і на місцевого обивателя. Саме цей варіант сьогодні найбільш популярний у норвезьких рестораторів.

Відкриття сендвіч або кафе-бару

Ці бізнес ідеї з Норвегії вже перекочували в інші скандинавські країни. У Норвегії ж напрямок дуже популярний в Осло і його околицях. Популярність таких закладів аргументована все тими ж депресіями, а також тим, що жителі Норвегії досить сильно люблять «пропустити чарочку» під легку закуску. Ні, це не означає, що вони регулярно напиваються, просто у них є традиція після роботи не йти прямо додому, а зустрітися з товаришами і провести вечір в тихій і затишній обстановці в колі друзів. Природно, що такі бари найкраще відкривати в діловому центрі міста або поблизу готелів. Якщо відкрити заклад в приватному або спальному районі, не слід надіятись на високі прибутки.

Відкриття сигарного лаунжу

У країні заборонено куріння в громадських місцях, але це не стосується сигарних залів. Якщо вам цікаво створення такого бізнесу, то вам необхідно вивчити норвезьке законодавство щодо таких закладів. У них повинна бути забезпечена хороша вентиляція, крім того все приміщення повинно бути обладнаним засобами пожежогасіння. Такі заклади надзвичайно популярні серед курців трубок, яких в Норвегії надзвичайно велика кількість, а також серед любителів сигар і простих туристів. Для забезпечення прибутковості сигарного лаунжу необхідно додатково організувати продаж найбільш популярних в країні і в світі сортів сигар і тютюну. Якщо ж ви хочете поєднати сигарний лаунж з кальянним залом, то попереджаємо, що така затія успіхом не увінчається, оскільки ароматизовані тютюнові суміші будуть заважати курцям насолоджуватися смаком тютюну.

Послуги гіда

Якщо для вас комунікації з незнайомими людьми не є проблемними, ви можете говорити без угаву по кілька годин підряд, вам варто задуматися про те, щоб скрупульозно вивчити історію і традиції краю, в якому живете і почати заробляти знаннями в якості туристичного гіда. Підвищити прибутковість від цього бізнесу можна також вивченням кількох іноземних мов, оскільки в більшості випадків туристам з інших країн не вистачає початкового рівня англійської для нормального сприйняття інформації.

Послуга віртуального помічника

Якщо ви працювали офісним адміністратором або секретарем, вам потрібно дізнатися про актуальність цієї бізнес ідеї в Норвегії. Для того щоб пропонувати послуги віртуального помічника ви повинні бути самоорганізовані, дисципліновані, завжди дотримуватися строків виконання завдань і ніколи не порушувати умови договору.

Сьогодні таких послуг потребує безліч норвезьких керівників підприємств і компаній, оскільки зміст штатного офісного адміністратора або секретаря «обходиться в копійочку». Набагато легше знайти аутсорсингового фахівця, який буде займатися обслуговуванням відразу декількох офісів, що дозволить заощадити обігові кошти. В послуги віртуального помічника можуть входити:

  • бухгалтерія;
  • внесення інформації;
  • планування;
  • адміністрування соціальних мереж;
  • обробка вхідних повідомлень електронної кореспонденції;
  • допомога в розробці або вдосконаленні інтернет-сайту.
cat-img

Категорії