В році тільки стільки днів, скільки ви проводите з користю. Одні весь рік займаються тим, на що вистачило би й тижня. Інші за тиждень справляються зі справами, які вартують цілого року.

Ерік Бертран Ларссен. На межі. Тиждень без жалю до себе

Час…
Він має одну неймовірну ознаку – практично зупиняється, якщо приходиться зайнятись чимось абсолютно рутинним та нецікавим, або буквально пролітає з космічною швидкістю вже через день, коли йдеться про розваги, відпочинок, чи термінову роботу. Нажаль це дійсно так. Коли в тебе в руках гаряча пательня - секунда здається годиною, а коли в тебе в руках гаряча дівчина – година здається секундою.

З чого почати встигати

Навчитися виконанню всіх задач в поставлені строки зовсім не складно, по крайній мірі не складніше, ніж запрограмувати своє життя на успіх. Людям важко навіть здогадатись, що переважна більшість проблем і перепон в своєму житті створюються ними самими. Варто прикласти зусилля і все може вийти краще, ніж можна було очікувати.

Приборкання часу варто починати з придбання блокноту, ручки та наручного годинника.
Тепер постарайтесь уявити час не в якості одиниці виміру, а в якості товару, який можна трансформувати в гроші, освіту, розваги, здоров’я та інше, що необхідне саме вам.

Але саме головне – зрозумійте, що втомлена чи нездорова людина не може працювати продуктивно, тому навчіться:

- висипатись, оскільки людина, яка не спить 8 годин в добу не може нормально відновлювати свої сили;

- нормально харчуватись, обираючи не тільки смачну, але і корисну їжу;

- займатись фізичними вправами, оскільки це не тільки піднімає рівень імунітету, але і дає заряд бадьорості на цілий день.

Поради

1. Складайте списки справ

Якщо питання з придбанням блокноту і ручки вирішене, візьміть за звичку ввечері складати список справ на наступний день, причому не складайте його просто «для галочки», а біля кожної справи пишіть час, необхідний на її виконання. Зробивши справу – викреслюйте її. Також корисно запровадити планування на місяць, квартал і рік.

2. Не відволікайтесь

Відкрита сторінка соціальної мережі, світська хроніка, новини, розмови по телефону, перекури – це те, що дає змогу розслабитись на декілька хвилин, але всі ці дрібниці не повинні бути перепоною для роботи. Поки одна (визначена) частина роботи не закінчена – забудьте про Фейсбук, відмініть дзвінок від товариша, потерпіть без цигарки до перерви.

3. Не беріть на себе більше обов’язків ніж можете виконати не перевтомлюючись

Важливо визначити свій ліміт витривалості, оскільки справившись за один день з великим обсягом роботи, ви не зможете відновитись і на наступний день зробите тільки половину.

4. Підтримуйте порядок на робочому столі

Навіть якщо ви працюєте вдома, не потрібно перетворювати квартиру в звалище, оскільки лишні предмети відволікають, а також ви витрачаєте час на пошук необхідної речі в «завалі».

5. Оптимізуйте роботу

Кожну роботу можна оптимізувати. До прикладу, файли, які стосуються однієї справи варто зберігати в одній папці.

6. Користуйтесь сучасними девайсами

Звичайно, що при приготуванні їжі краще користуватись мультиваркою, кавоваркою чи кухонним комбайном. Така сама справа і з робочими процесами.

7. Ваші успіхи повинні бути винагороджені насамперед вами

Якщо справились з роботою раніше, не потрібно зразу братись за іншу. Краще зекономлений час витратити на чашку кави, чи хвилинку у Фейсбуці.

8. Не топчіться на одному місці.

Не старайтесь довести справу до тільки вам зрозумілого ідеалу, оскільки ви витратити час, а вашу старанність навряд чи хто оцінить.

9. Не накопичуйте незакінчені справи

Всі заплановані справи повинні бути зроблені. Якщо ви будете відкладу вати хоча б по 1 справі в день, то в кінці тижня ви будете завалені ними.

10. Прохання про допомогу не робить слабким

Якщо ви не встигаєте, чи не можете справитись з задачею, не соромтесь попросити про допомогу.

Спробуйте користуватись хоча б частиною з цих правил, і ви побачите, що час може доволі сильно розтягуватись, а ви самі почнете все встигати.

cat-img

Категорії