• MFLOW
  • Ідеї
  • 100 Q&A
  • На скільки сторінок пишеться бізнес план

На скільки сторінок пишуть бізнес план - все залежить від його виду: для банків і внутрішнього використання пишуть короткі плани на 10 -20 сторінок, інвестиційні фонди, стратегічні партнери та спеціалісти зі злиття компаній вимагають розробки повних бізнес-планів 20-40 сторінок.

На скільки сторінок пишуть короткі бізнес плани

Останнім часом саме ці бізнес-плани набули найвищої популярності та розповсюдженості. Така ситуація склалась тому, що їх розробка займає набагато менше часу та проведення меншої кількості досліджень.

Короткі бізнес плани на 10 сторінок складають здебільшого молоді або новостворені компанії, а також вузькоспеціалізовані виробники чи продавці, сконцентровані на малому переліку товарів. Банківські установи також переважно замовляють саме короткі бізнес-плани, як частину пакету документів під отримання грошових позик. Також варто задуматись над написанням попереднього короткого бізнес-плану для інвестора, щоб отримати його коментарі. Тільки після цього, використавши все почуте від інвестора, можна приступати до розробки розгорнутого документу. До прикладу, в Сполучених Штатах всі інвестиційні компанії вимагають попередньо представити коротке бізнес-планування, тільки після його опрацювання вони або погоджують вливання, або вимагають розгорнутого планування. Короткі бізнес-плани здебільшого пишуть для банків, оскільки їх цікавить забезпечення кредиту, а не суть і перспективи розвитку. Також короткі плани розробляються для внутрішнього використання, оскільки в цьому випадку в них не потрібно включати деякі розділи (до прикладу, резюме).

Особливості повних планів (від 10 до 40 сторінок)

Повні, розгорнуті плани є традиційними. З їх допомогою висвітлюються всі тонкощі ведення справ компанією, в той же час немає засилля інформації. Для великих гравців ринку з довгою історією господарювання буває дуже важко вкластись в такі параметри, оскільки тільки висвітлення всіх нюансів може зайняти більше 40 сторінок. Повні бізнес-плани вимагаються в разі, якщо необхідні значні фінансові вливання або позики. Також розробка повного бізнес-плану допоможе в пошуках та притягненні потенційних стратегічних партнерів. В разі злиття чи при створенні спільної компанії, бізнес план має бути розширеним. Повні бізнес-плани прописуються для отримання інвестицій від венчурних фондів, для залучення стратегічного партнера, а також при злитті чи поглинанні компаній.

Особливості операційних планів (від 40 сторінок)

В більшості випадків, написання бізнес-планів обсягом більше 40 листів спеціалістами не рекомендовано. Правда, в деяких ситуаціях компаніям необхідна розробка детального плану, який перевищує максимально рекомендовані об’єми (такого собі детального плану гри). Такі документи максимально детально висвітлюють кожен з аспектів і подробиць стратегії та організації просування товарів на ринку, маркетингових послуг, виробничої та дослідницької діяльності, а також достатньо детальні фінансові прогнози. Операційні (розширені) прогнози прописуються під багаторівневі довгострокові проекти, які потребують об’ємних фінансових вливань, з описанням кожного послідуючого кроку.

cat-img

Категорії