Не дивлячись на те, що крафтове пиво можуть собі дозволити не всі, його популярність невпинно росте. Можливості ринку крафтового пива  - цілком високі, не гірші, ніж у живого пива, яке мало велику популярність декількома роками раніше.

Ріст ринку

Діло в тому, що ріст цікавості до крафтового пива значно переважає фактичну кількість його прихильників. Якщо в 2015 році люди спочатку куштували крафт, а потім, якщо їх воно зацікавило, починали шукати інформацію про його особливості, то тепер ті, хто хочуть бути в мейнстрімі, просто бігають у пошуках крафту, особливо не цікавлячись його смаковими перевагами.

Не можна також заперечувати, що якість таки візьме своє, виробники, які ще шукають свій стиль в крафті на кінець зупиняться на чомусь одному і отримають своїх прихильників, а ті, які вже мають коло сталих клієнтів, значно розширять їх коло за рахунок неофітів. Якщо таке станеться, то Україну чекає справжній бум крафтового пивоваріння, якого не було і в країнах Заходу.

Оригінальність продукції

В разі швидкого зростання інтересу до крафтового пива, саме це поняття може бути знищено великою кількістю низькосортних підробок. Якщо сказати нормальною мовою, то можна знову повернутись до згаданого вище живого пива, яке з прекрасного і смачного, свіжого бренду стало монстром, який продається в пластику зі строком зберігання в місяць і більше. Саме тому і інтерес до живого пива згас так само як і з’явився. Де гарантія, що мегавиробники так само на своєму товарі не почнуть писати крафт, як вже навчились писати «Живе» або «Непастеризоване» чи «Нефільтроване».

Потрібно дати крафтовому пиву час, щоб воно отримало своїх прихильників. Броварні, які займаються варінням якісного продукту, без сумніву будуть процвітати, а ті виробники, які просто хочуть заробити на мейнстрімі з часом, коли реклама і акції перестануть конвертуватись в гроші, просто перекваліфікуються на якусь нову «фішку».

Висновки

У крафтового пива є всі шанси на щасливе майбутнє, але тільки у випадку, якщо це дійсно якісний і цікавий крафт. Крафтом може займатися тільки той, хто в першу чергу хоче варити пиво для клієнта, а не отримувати від нього прибуток. Якщо ж на першому місці збагачення, то краще зайнятись чимось іншим

cat-img

Категорії