Маючи цілі, легше розставляти пріоритети – достатньо задати собі запитання:  чи приближують мене мої справи до цілі? Якщо ні, можна викреслити завдання і відкласти її рішення.

Ерік Бертран Ларссен. На межі. Тиждень без жалю до себе

Як поставити ціль, щоб її досягнути

Нікому не потрібно доказувати, що перш ніж досягнути чогось, потрібно поставити перед собою ціль.

Для того, щоб ціль була досяжною, вона повинна мати наступні характеристики:

- Конкретика. До прикладу, «стати красивішим» чи «поправити здоров’я» - це не конкретна ціль. Варто задуматись, що потрібно виправити?

- Залежність від вас. Немає сенсу ставити цілі, досягнення яких не в вашій компетенції. До прикладу, можна поставити ціль отримати виграш в лотереї чи дихати тільки чистим повітрям. Досягнення цих результатів абсолютно не залежить від вас, але ви можете поставити досяжну ціль – один раз на місяць приймати участь в лотереї чи раз в тиждень виїжджати на природу.

- Часові рамки. Потрібно прив’язувати досягнення цілі до часу, який потрібно на це витратити.

- Здійсненність. До прикладу, не можна ставити перед собою ціль кинути курити за 1 день (особливо, якщо звичка тягнеться роками), оскільки можна в любий момент потягнутись за цигаркою, але за місяць чи два – цілком реально.

- Вимірюваність. Ціль схуднути на 5 кг має вимір – її досягнення можна перевірити, скориставшись вагами.

- Запис. Надважливо записувати власні цілі (чи в записнику, чи у власному комп’ютері). Якщо цілі не записані, ними можна знехтувати в любий момент. Записану ціль легше перевірити і спів ставити її з роботами по її досягненню.

Як досягнути власної цілі

Після того як поставлена основна ціль та окреслені строки її досягнення, потрібно розбити її по фазам та крокам.

  • Схуднення на 5 кг передбачає купівлю ваг, щоб стало зрозуміло, що ви досягли цілі і коли це сталось. Ще один крок – переосмислення свого раціону харчування і підвищення фізичної активності.
  • Якщо ви хочете освоїти нову професію програміста за 3 роки, виберіть спеціалізацію, навчальний заклад. Для цього проаналізуйте можливі варіанти і виберіть найпривабливіший.
  • Якщо ваша ціль еміграція до Канади (чи іншої країни), варто ознайомитись з міграційною політикою країни, толерантністю до емігрантів основного населення, а також необхідним пакетом документів і вимогами.

Кожна з фаз є окремою ціллю. Її також потрібно конкретизувати, окреслити часові рамки і т.д.
Як тільки цілі розбиті по фазам і крокам, можна приступати до виконання. Краще почати досягнення з того ж дня, коли ціль поставлена (не потрібно фраз: «Почну з понеділка»).

Не потрібно відхилятись від плану виконання, оскільки те, що не зроблено сьогодні – ляже на ваші плечі подвійним ярмом завтра. Якщо ви справились з задачею скоріше, ніж заплановано, не форсуйте процес – зробіть перерву.

Нагорода за досягнуту ціль

Не дивлячись на те, що досягнення цілі – це вже нагорода, варто встановити нагороду собі за те, що вдалося перебороти себе. Наприклад, влаштувати поїздку в Відень на вихідні, чи стрибнути з парашутом.

Мотивація

В більшості випадків люди на перших етапах ставляться дуже відповідально до виконання поставлених задач по досягненню цілі, але з часом ентузіазм згасає, тому багато цілей так і залишаються не досягнутими.

Для того, щоб ситуація змінилась, варто потурбуватись про створення додаткових стимулів:

1. Візуалізація. Якщо прагнете схуднення, придбайте дуже дорогий костюм на декілька розмірів менший, який зможете одягнути тільки після досягнення цілі.

2. Думка близьких. Ознайомте з своїми планами людину, думка якої важлива для вас – вам буде дуже незручно, якщо ця людина подумає, що ви не справляєтесь з обіцяним.

3. Знайдіть однодумця. Вам буде набагато легше і комфортніше займатись підготовкою до еміграції в групі, оскільки напарник зможе підтримати навіть у час, коли «опускаються руки».

4. Знайдіть куратора. Людина, яка досягла цілі, поставленої вами перед собою, зможе порадити та підтримати вас.

Головне в досягненні мети – не зупинятися на половині шляху, навіть якщо дуже важко, адже «темніше всього перед світанком».

cat-img

Категорії