Маркетингова частина бізнес плану включає роботу над точками збуту та дизайном продукції.

Місця збуту продукції

Основна маркетингова програма заключається в налагоджуванні контактів із продавцями пива -  4 заклади, що розташовані в курортних містах Західної України. Для того, щоб увійти на ринок, планується витратити 84 тис. грн. на рік. Ці кошти будуть видаватися управлінцям закладів збуту за рішення реалізовувати крафтове пиво пивоварні "Майстерська". Це дозволить покривати потреби закладів у пиві та збувати близько 90 літрів на добу (23 літри пива на  1 точку) виготовленої продукції у перший рік.

На наступний рік для підтримки зв'язків планується виділяти близько 112 тис. грн. на рік, і протягом наступних років суми збільшуватимуться із ростом кількості точок збуту. Дані суми заплановані в якості заохочення до співпраці. Така практика є досить поширеною в місцях реалізації України.  Оскільки продукція матиме хорошу цінову пропозицію для продавців, то розглядається також варіант зацікавлення даним пивом інших закладів відпочинку, що потягне за собою розширення збуту та обсягів виробництва без додаткових витрат на рекламу. Починаючи з 5-го року діяльності витрати на рекламування будуть зменшуватися, що буде пов'язано із популяризацією бренду.

У 2019 році витрати на рекламу складають близько 3,5% вартості пива, дані витрати з кожним роком будуть скорочуватися.

Дизайн

Для впізнаваності торгової марки використовується дизайнерська пляшка та етикетка, а також інформаційний буклет про споживчу та культурну цінність пива. В подальшому із збільшенням виробничих потужностей підприємства можливе постачання пива до закладів роздрібної реалізації алкогольних напоїв у скляній тарі.

cat-img

Категорії