Бізнес-ідеї в Латвії - це тема, до якої громадяни країни ставляться більш ніж обережно. Саме тому підприємницькою діяльністю займається близько 15% працюючого населення країни.

Причин цьому кілька:

  • Відсутність необхідного стартового капіталу.
  • Бюрократія і недосконалість податкової системи.
  • Страх перед невідомістю і можливим провалом.
  • Недостатні знання.
  • Нестабільність і нерегулярний дохід.
  • Невпевненість в успішності ідеї.
  • Невпевненість у власних силах.

Отже, поки латиші сумніваються, ринкові ніші далекі від заповнення, а значить, потрібно їх освоювати і починати заробляти.

1. Надання послуг репетитора

Якщо ви володієте якимись специфічними навичками і вміннями, талантами або здібностями в певних областях, ви можете використовувати це в якості джерела прибутку. Вартість години надання послуги становить приблизно 15-25 USD, в залежності від актуальності тих чи інших знань і умінь. Підвищити прибутковість можна організацією репетиторського агентства, зібравши в одній компанії кількох людей, які згодні надавати послуги репетиторства в різних галузях.

2. Служба вигулу домашніх тварин

Для латишів, на відміну від інших «колег» по Євросоюзу послуга вигулу собак є поки чимось екзотичним. Проте, темп сучасного життя такий, що на домашніх тварин просто не залишається ні часу, ні сил. Разом з тим тварині необхідно дихати свіжим повітрям, та й справляти природні потреби також. Зараз послугою користуються деякі жителі столиці, не більше того. Якщо ж грамотно підійти до питання - організувати відповідну службу, найняти студентів та інших людей, які люблять тварин, організувати грамотну рекламну кампанію, то прибуток не змусить себе чекати, адже проблема не в тому, що немає попиту на послугу, а в тому, що власники домашніх тварин не знають до кого звернутися за допомогою. Потрібно зауважити, що при підборі персоналу потрібно відштовхуватися від того, як ставляться собаки до конкретної людини, а також від того, чи знайомий він з особливостями догляду за тваринами.

3. Створення клінінгової компанії

Якщо ви не уявляєте себе без чистоти, але самостійне наведення порядку не для вас, радимо випробувати актуальність бізнес ідеї для Латвії з прибирання приватних квартир і офісних приміщень. Ця послуга користується не меншим попитом ніж попередня, оскільки латиші є дуже зайнятими людьми, а у вихідні хочеться просто відпочити, а не займатися прибиранням квартири або будинку. Якщо говорити про комерційну нерухомість, то найм штатної прибиральниці часто не вирішує проблему, оскільки в більшості випадків на цю вакансію претендують виключно бабусі пенсійного віку з безліччю болячок. Якісного прибирання від такого співробітника очікувати не доводиться. Проте заробітну плату платити потрібно. Саме тому як власники комерційних підприємств, так і  домовласники потребують якісного прибирання приміщень і готові платити за це реальні гроші. Поки ринок клінінгу ще не повністю зайнятий, саме час відкривати відповідну компанію.

4. Послуги стиліста

Природно, що стилістів в Латвії досить. Єдиною можливістю зробити на наданні послуги реальні гроші є наявність тонкого смаку. Багатьом латишам досить важко витрачати близько 100 USD/год за те, що для них якісно і стильно підберуть гардероб під певну урочисту подію, або похід в театр / ресторан. Якщо ж ви не будете завищувати вартість своїх послуг, то зможете дуже швидко отримати хороший прибуток і заснувати студію. Додатковим заробітком в цьому випадку може стати ведення власного відеоблогу, в якому ви в режимі онлайн будете розповідати про методику підбору гардероба для клієнтів.

5. Послуги перекладача / Відкриття агентства перекладів

З часу входження Латвії до Євросоюзу пройшло вже досить років і мовний бар'єр більш-менш подолано. Але така ситуація складається тільки в тому випадку, якщо ми говоримо про розмовну мову. Якщо ж необхідне ділове спілкування, або потрібно написати офіційного листа, без перекладача ніяк не обійтися.

Почати можна з самостійної роботи на дому. Найефективніше створити сайт і пропонувати послуги через інтернет. Якщо грамотно розрекламувати послугу через соціальні мережі, то прибуток не змусить себе чекати. Після того, як ви досягнете рівня, коли самостійно не будете справлятися з роботою, можна орендувати офіс і найняти кількох перекладачів, а також знавця рідкісних мов.

6. Послуги фотографа

Незважаючи на те, що практично у кожного жителя є власний смартфон, обладнаний камерою, в актуальності бізнес ідеї в Латвії сумніватися не варто. Справа в тому, що фотограф потрібен і на весіллях, і на урочистих подіях, і для офіційної зйомки. Якщо ви є власником гарної камери (дзеркальної або псевдодзеркальна) ви можете заробляти фотозйомкою на життя. Фахівці стверджують, що 2-3 фотозйомки в місяць достатньо щоб забезпечити собі безбідне існування на цей місяць. Якщо ж камера для вас не просто засіб заробітку грошей, ви можете робити гарні фото пейзажів, цікавих подій і т.д. Знімки можна розміщувати в мережі Інтернет на спеціальних фотобанках. Зацікавлені особи (рекламні компанії, дизайнери, просто творчі люди) з усього світу купують їх за досить непогані гроші. Фотобанк утримує певний відсоток з купленого знімка.

7. Послуга кур'єра

Сьогодні кур'єрські служби, незважаючи на появу все нових і нових агентств до сих пір користуються величезним попитом, що в кілька разів перевищує пропозицію. Комерсантам необхідно передавати ділову кореспонденцію від компанії до компанії, різноманітним закладам громадського харчування потрібні кур'єри для адресної доставки їжі і т.д. Можна організувати кур'єрську службу в рамках одного міста, або створити агентство доставки по всій території Латвії.

cat-img

Категорії