Бізнес ідеї зі своїм авто - це дуже затребуваний запит сьогодні, оскільки криза і скорочення співробітників змушують автовласників шукати нову роботу або, як мінімум, підробітків.

У статті ми розповімо про те, як найбільш вигідно використовувати власний автомобіль для отримання прибутку і, може, зробити це власним бізнесом.

Топ 6 бізнес ідеї зі своїм авто

Надання кур'єрських послуг

Безліч компаній відмовляються від штатного автопарку, вважаючи за краще замовляти кур'єрські послуги у аутсорсерів, оскільки це значно знижує витрати. Роботу можна проводити на легковому авто. Для пошуку вільної доставки варто тільки заглянути в інтернет. Там створені спеціальні кур'єрські послуги, на яких замовник поміщає роботу, а кур'єр береться за її виконання.

Переваги

  • Графік роботи будує сам кур'єр.
  • Можна працювати за сумісництвом.

Недоліки

  • Відповідальність за збереження вантажу.
  • Неустойка за прострочену доставку.
  • Кур'єри повинні бути відповідальними і пунктуальними - від цього залежить їх рейтинг на сервісі, відповідно і оплата праці.

Робота «тверезим водієм»

Це простий, але прибутковий бізнес. Якщо ви володієте власним автомобілем, то він дозволить швидше реагувати на виклик, тобто збільшить перевагу перед конкурентами. В основному ж послуга буде здійснюватися за допомогою автомобіля замовника. Все, що потрібно - доставити або водія, який вживав алкоголь, або водія з компанією на його транспортному засобі за адресою, в гараж або на стоянку. Варто відзначити, що в цьому бізнесі багато тонкощів, наприклад, страховка. Але, незважаючи на це послуга демонструє стабільно високий попит, особливо це стосується мегаполісів. Пошук послуги також ведеться через інтернет. Середня оплата за послугу - близько 10-15 USD.

Зауважте, при цьому ви майже не використовуєте власне авто.

Екскурсії

Бізнес ідеї зі своїм авто такого плану розраховані на власників, як мінімум, мінівенів. Цей бізнес підійде не тільки жителям великих міст. Більш того, жителі населених пунктів поруч з великою кількістю пам'яток, природними парками, горами і т.д. зможуть заробити набагато більше, ніж жителі промислових мегаполісів.

В цьому випадку автомобіль використовується тільки як засіб транспортування. Можна працювати виключно водієм, взявши в напарники хорошого гіда. Але, якщо «мова підвішена», а про місцевість (пам'ятки) ви знаєте багато цікавих подробиць, можете поєднати 2 роботи в одній. Для того щоб почати заробляти, необхідно розповісти про послугу на спеціалізованих сайтах, а також поспілкуватися з адміністраціями готелів на предмет співпраці.

Вартість одноденної екскурсії для 5 осіб становить від 40 до 70 USD.

Перевезення вантажів

На своєму авто, за умови, що воно вантажне, можна також зайнятися вантажоперевезенням. Перед стартом бізнесу рекомендуємо провести аналіз ринку і конкуренції на ньому: на яких маршрутах не вистачає перевізників; терміни поставок; вартість роботи.

Далі потрібно визначитися з типом робіт: великогабаритні вантажі; негабаритні вантажі; малогабаритні вантажі-збірки; адресна доставка; приватні / комерційні переїзди. Також потрібно обдумати те, чи будете ви займатися роботою в межах власного населеного пункту і його околиць, або займетеся міжобласною доставкою.

Вартість роботи в середньому від 5 до 7 USD за годину, мінімальне замовлення - 2-3 години. Погодинна оплата прийнята через те, що більша частина часу зайнята вантажно-розвантажувальними роботами.

Для пошуку замовлень варто зареєструватися на спеціалізованих логістичних сервісах, типу Delivery, або співпрацювати з диспетчерськими службами (комісійні складають від 10 до 15%). Не варто нехтувати диспетчерами, оскільки саме вони надають левову частку замовлень.

Якщо ви вирішили зайнятися перевезенням вантажів, варто обміркувати наступні моменти:

  • Ретельне складання маршруту (найбільш часто початківець перевізник не продумує маршрут, через що його заробіток зменшується).
  • Транспорт необхідно або повністю завантажити, або, якщо замовнику необхідно перевезти його вантаж окремо, оплатити доставку повністю завантаженого авто.
  • Транспорт повинен регулярно проходити огляд.
  • Часті поїздки ведуть до зносу деталей.
  • Щоб на дорозі не траплялися непередбачені обставини, автомобіль повинен виходити на маршрут повністю справним.

Ризики.

Вантажоперевезення, як і будь-який інший тип бізнесу, пов'язаний з певними труднощами, які не завжди залежать від вас. Наприклад, погода, через яку годі й вкластися в терміни або потрапити в ДТП. Крім того, до ризиків можна віднести і конкуренцію. Вам буде складно конкурувати з великими торговельними компаніями  самостійно - вони можуть дозволити собі зниження вартості, збільшення кількості вантажу, що перевозиться і т.д.

Допомога будівельникам

Якщо ви володієте власним авто (вантажним) то можна займатися вантажоперевезенням для будівельних бригад. Іноді будівельникам необхідна доставка обладнання та матеріалів, іноді - вивіз будівельного сміття. Потрібно сказати, що в нашій країні практично немає незайнятих будівельників, а це значить, що і для вас завжди знайдеться робота. Головне - домовитися з якоюсь бригадою, а для цього потрібно бути професіоналом в комунікації, оскільки будівельники - своєрідний народ, і не кожного впустять в свій тісний маленький світ. Якщо у вас буде три-чотири бригади-партнера, то роботою ви будете забезпечені завжди.

Автовласник, який співпрацює з будівельниками, заробляє від 500 USD в місяць в дуже далекій глибинці. Але від цієї суми потрібно відняти витрати витратні матеріали та ремонти.

Переїзди «під ключ»

Переїзди - річ досить часта в нашій країні, особливо це стосується великих міст, де більшість жителів орендує квартири до покупки власного «куточка». Не дарма кажуть, що «один переїзд дорівнює двом пожежам», тому допомога в перевезеннях такого типу ніколи не буде зайвою. Суть переїзду «під ключ» - це виконання всіх робіт, пов'язаних з тим самим переїздом, тобто: демонтаж меблів і установка їх на іншому місці; пакувально-розпаковуючі роботи; навантажувально-розвантажувальні роботи; підйом незалежно від поверху; усунення сміття, яке залишилося після проведення робіт.

Для того щоб підняти рівень клієнтської довіри, вам варто зареєструвати підприємницьку діяльність. Так у клієнта буде впевненість в тому, що ви несете матеріальну відповідальність за збереження вантажу. Самостійно такі роботи проводити неможливо, тому необхідний найм як мінімум двох помічників. Для пошуку клієнтів необхідно грамотно скласти оголошення і розмістити його на спеціальних інтернет-порталах, також активно шукати клієнтів самостійно, використовуючи ті ж портали. Вартість транспортування 1 кубометра вантажу - близько 7-10 USD, в залежності від регіону і дальності доставки. Успішні підприємці заробляють близько 3-4 тисяч USD на місяць. Варто подумати про мінімальну вартість замовлення, оскільки вам потрібно підстрахуватися від ризику працювати собі в збиток. Найчастіше вона становить 15-20 USD.

cat-img

Категорії