Бізнес ідеї в Туреччині дуже перспективні для наших співгромадян, оскільки уряд цієї держави дуже лояльно ставиться до відкриття компаній з іноземним капіталом.

Для кожного іноземця, який висловив бажання інвестувати в турецьку економіку, уряд створює «тепличні» умови, причому незалежно від того, чи компанію відкриватиме досвідчений бізнесмен чи новачок. Головне, розібратися в тому, куди найвигідніше вкладати свої кошти, і який бізнес, крім туристичного і навколотуристичного є перспективним в Туреччині.

Бізнес ідеї в Туреччині

Відразу скажемо, що всі перспективні бізнес ідеї з Туреччини для іноземців ми не опишемо, оскільки їх надзвичайно багато. Зупинимося лише на тих, які найкраще знайомі для наших співгромадян.

1. Організація готельного бізнесу

Туристичний бізнес в Туреччині надзвичайно перспективний. Наприклад, на Кіпрі, розташованому поблизу турецького узбережжя, на відпочинок доведеться витратити набагато більше грошей, ніж в Туреччині, не дивлячись на те ж море, той же сервіс і ті ж умови перебування. Саме тому турецькі бази відпочинку, готелі і резорти потрібно замовляти заздалегідь, оскільки дуже рідко можна знайти місце навіть в готелях 5 *, а на Кіпр можна відправитися в будь-який час, навіть якщо ви берете путівку сьогодні на сьогодні.

Найбільша кількість туристів в турецьких готелях - жителі пострадянського простору, турецький персонал російську мову знає, тому ніяких мовних проблем не виникне. Відкриття готелю доступно всім нашим підприємцям. Можна як придбати діючий готель, так і побудувати центр відпочинку у відповідності зі своїми побажаннями. Якщо у вас достатньо коштів, радимо відкривати центр на узбережжі Середземного моря, оскільки тут сезон триває до 8-9 місяців, в той час як на Егейському, Мармуровому і Чорному морі максимальна тривалість сезону - до 6 місяців.

Критерії успішності готельного бізнесу

Для забезпечення постійного наповнення готелю, радимо подумати про оригінальність і унікальність закладу. Якщо планується відвідання готелю саудитам, необхідно зробити як мінімум 2 корпуси (один жіночий, інший чоловічий), ізольованих один від одного. Готель повинен знаходитися далеко від промислових об'єктів і ближче до зелених зон (парків, лісів і т.д.). Тематика: спортивний, музичний, молодіжний, з ухилом на проведення морських круїзів, або екскурсій по історичних місцях. Організація в комплексі гостьового будиночка для постояльців, які відпочивають зі своїми домашніми улюбленцями або готелю для вихованців з готельної обслугою дозволить отримати додатковий дохід. Готель повинен будуватися в перспективному районі, а не в тому, де і без того розташовано багато місць для прийому туристів. Ми не можемо гарантувати прибутковість бізнесу, оскільки ризик провалу є завжди. Все залежить від правильності планування і макроекономічних факторів.

2. Організація ресторанного бізнесу

Якщо грошей на покупку або будівництво комплексу відпочинку не вистачить, або душа лежить до гастрономічної сфери, можна випробувати актуальність бізнес ідеї в Туреччині з відкриття ресторану. Найпростіше придбати діючий ресторан і провести в ньому косметичний ремонт, ніж займатися побудовою бізнесу з «нуля». Оптимальним варіантом буде ресторан, що знаходиться в самому Стамбулі, або поблизу від туристичних маршрутів. Відкривати ресторан в курортних містечках не радимо, оскільки кожен готельний комплекс має як мінімум один діючий ресторан, тому сподіватися хоча б на 30-відсоткову наповненість закладу навряд чи вийде. Для того щоб забезпечити закладу успішність, радимо застосувати кілька прийомів:

  • Забезпечити «родзинку» закладу, наприклад, обстановка і страви, як в давньоримській провінції, прийом їжі в повній тиші і т.д.
  • Забезпечити не просто національну кухню, а кухню регіону, в якій знаходиться ресторан (перевагою буде подача страв, приготованих за старовинними забутим рецептами).

На думку професіоналів, перед тим як приступити до роботи, необхідно продумати якісний маркетинговий план із залученням зірок естради і спорту, систему знижок і т.д.

3. Вкладення в сільськогосподарський бізнес

Також дуже привабливою є підтримка сільськогосподарського бізнесу держави або виробництво продуктів харчування. Правда, потрібно сказати, що таке інвестування є довгостроковим і на швидкий прибуток розраховувати не доводиться. Найбільш привабливим варіантом в цьому сегменті ринку є вирощування та продаж продукції, націленої на мігрантів. Найбільш вдалими бізнес ідеями в Туреччині для наших співвітчизників в сільському господарстві є вирощування фруктів (мандаринів, гранатів, хурми і т.д.) на експорт в країни СНД. Варто зауважити, що цитрусові в Туреччині дозволяють отримувати до трьох врожаїв за рік.

Переробка молока в згущене молоко і кисломолочні продукти (йогурти) для торгових точок всередині турецького ринку – ще одна ідея, яка вартує уваги.

Переробка молока в тверді сири на сучасному європейському обладнанні. Відкриття молочної ферми.

Вирощування гречки - вельми популярного продукту як у експатів, так і у наших співгромадян, якщо планується експортувати вирощену гречку. Це найменш витратний варіант з найбільш коротким терміном окупності (максимум 2 сезони).

 4. Вкладення в промисловий сектор Туреччини

Хороші перспективи і для інвестування в промисловість держави. Причому не обов'язково це повинні бути великі інвестиції. Державними органами створені спеціальні економічні зони, в яких благополучно розвиваються бізнес проекти, створені дрібними іноземними та місцевими інвесторами. У вільних економічних зонах всі інвестори мають вільний доступ до іноземних партнерів, можуть домовлятися про експорт товарів, що виготовляються, використовувати митні та комунальні пільги. Також вони звільнені від податку на землю і можуть відкривати новий бізнес на дуже вигідних умовах, сконцентрувавшись на виготовленні або постачанні необхідних для держави товарів.

cat-img

Категорії