Бізнес ідеї для новачків в Вірменії стосуються насамперед малого бізнесу. Справа в тому, що, не дивлячись на великі зрушення в економічній привабливості країни, великий бізнес «приватизований» кількома великими компаніями. Саме вони, користуючись парламентським лобі, всіляко перешкоджають проникненню сторонніх у свій «закритий клуб».

Якщо ж говорити про малий бізнес, то він навпаки, всебічно підтримується урядом, зокрема підтримка стосується енергетичного бізнесу, сільського господарства, закладів громадського харчування і т.д.

У статті ми розповімо про те, які бізнес ідеї для Вірменії найбільш перспективні сьогодні. Тобто ніші, де новачкам буде найлегше виявити себе і добитися швидкого успіху.

Бізнес ідеї для новачків в Вірменії

Агентство перекладачів

Якщо ви не володієте великим стартовим капіталом, можна почати з розробки якісного сайту і найму кваліфікованого персоналу (на перших порах шукайте аутсорсеров, які будуть отримувати преміальні за виконану роботу). Крім того, необхідно подбати про якісний агресивний маркетинг. Що стосується мов, то найбільш затребуваними мовами для бізнесу в Вірменії є: російська; англійська; китайський; турецька.

Наймати штатних співробітників, а також організовувати повноцінний офіс рекомендується тільки після того, як бізнес стане популярним і затребуваним.

Відкриття власного ательє

Перспективність цієї бізнес ідеї в Вірменії актуальна тільки в тому випадку, якщо ви або найнятий вами персонал буде висококваліфікованим. Справа в тому, що в країні підпільне дрібне підприємництво, засноване на пошитті одягу, популярно ще з радянських часів. Для того щоб побудувати успішний бізнес посередні майстра крою та пошиття не підійдуть. Крім того, для старту бізнесу необхідно вкластися в покупку професійних швейних машин, оверлоков, відпарювачів і т.д. Ну і, природно, необхідно закупити достатній товарний залишок тканин для пошиття.

Простіший варіант - зробити основним напрямком діяльності не пошив, а ремонт одягу, а у вільний час займатися пошиттям власних моделей. Моделі можна як рекламувати, так і продавати через соціальні мережі, наприклад, Інстаграм. Таким способом ви зможете зрозуміти, чи користується ваш одяг попитом, дізнатися, які зміни потрібно внести в ту чи іншу модель, причому всі ці маркетингові ходи абсолютно безкоштовні. У більшості випадків термін окупності невеликого ательє становить близько шести місяців. Якщо бізнес «піде», в майбутньому можна зайнятися масовим пошиттям, але починати рекомендуємо з малого.

Відкриття фотостудії

Сьогодні актуальність фотосесій просто неймовірна. Оголошень про те, що професійний фотограф організовує тематичну фотосесію досить як в друкованих виданнях Вірменії, так і в мережі Інтернет. Проте, знайти дійсно професійно обставлену фотостудію - це досить важке завдання навіть для Єревана, не кажучи вже про провінцію. Якщо ви є власником порожньої квартири, вона цілком підійде для обладнання фотостудії. Для цього рекомендується проведення ремонту з вирівнювання стін, забезпечення хорошого світла, а також закупівля всього необхідного реквізиту (милих дрібничок, красивих крісел і диванів і т.д.). Природно, що для покриття всіх витрат, описаних вище, необхідно не менше 500-1 000 USD.

Якщо ж вільного приміщення немає, вам знадобиться довгострокова оренда з підписанням договору, щоб орендодавець не міг припинити здавати квартиру відразу після того, як буде закінчено ремонт. Початківцям фотографам не рекомендуємо відразу ж братися за роботу. Спочатку необхідно вивчити актуальні перспективи на сьогодні. Дізнайтеся про те, який фон найбільш затребуваний сьогодні, подивіться, які фото роблять всесвітньо відомі фотографи. Організуйте фотосесії для друзів, а найбільш вдалі фото розмістіть в соцмережах. Окупність фотостудії становить від 100 до 200 днів, в залежності від вкладених коштів та ділової хватки.

 4. Відкриття хостелу

Вірменія - стародавня країна, яка завжди приваблювала туристів. Незважаючи на тимчасові труднощі, пов'язані з кризою, потік туристів в державу не зменшується. Саме криза є підмогою актуальності бізнес ідеї для новачків в Вірменії, оскільки туристи сьогодні не готові платити за проживання в готелях. Найбільш оптимальним варіантом з невеликими вкладеннями є ідея відкриття хостелу є використання під заклад власної великої квартири. Якщо такої немає, можна орендувати трьох-чотирикімнатну квартиру на тривалий час. Після проведення в ній ремонту, можна організувати хостел на 15-20 місць. Необхідними елементами середньостатистичних хостелів є двоярусні ліжка та шафи, які замикаються на замок. Також в хостелі необхідно організувати кухонну зону з побутовою технікою. Не забудьте про те, що в сучасному хостелі без точки доступу wi-fi ніяк не обійтися. Для того, щоб не було проблем з сусідами, радимо поговорити з ними заздалегідь. Також перед відкриттям варто найняти як мінімум трьох адміністраторів, якщо передбачена цілодобова робота ресепшена, а також двох покоївок. Якщо ви правильно проведете рекламну кампанію і розробите якісний сайт хостелу, а також створите його сторінки в соцмережах, то можна скоротити термін окупності до 6 місяців.

5. Відкриття домашньої кондитерської

Якщо кондитерська майстерність у вас в крові, і ви дійсно розбираєтеся в традиційних кавказьких солодощах, радимо зайнятися цим бізнесом. Звичайно, для туристів необхідно мати в асортименті те, що дозволить відчути традиційний колорит Вірменії. Але потрібно подумати про те, щоб бізнес був популярний і серед місцевих жителів. А для цього одних чурчшхел, пахлави і стандартних «радянських» наполеонів так медовиків недостатньо. Знайомтеся з останніми світовими тенденціями в кондитерській справі, відкривайте для себе нові рецепти і тоді успіх не змусить себе чекати.

cat-img

Категорії