Конкуренція на ринку крафтового пива

Крафтові пивоварні України представлені 8 -ми компаніями, однак дрібних гравців, що поставляють пиво до окремих пабів, клубів та інших закладів для відпочинку – значна кількість.

Основні крафтові пивоварні України

  1. VARVAR. Ця броварня орієнтована на американський стиль крафту. Вона на даний момент є лідером і вже була учасником декількох зарубіжних пивних виставок. Найбільш сильним сортом броварні є Milk Stout – темний крафт англійського стилю з додаванням лактози що позбавляє пиво від гіркоти при обжарюванні солоду.
  2. Пивний театр ПРАВДА. Ця броварня цікава не тільки своїм пивом, але й його назвами з серії: Putin Huilo, Obama Hope, Frau Ribbentrop і т.д. Але спеціалісти наголошують, що візитною карточкою броварні є темний ель «Львівська весна», краще вітчизняне пиво за версією світового пивного рейтингу Rate Beer Best.
  3. Collider. Ідейні надихачі і власники цієї броварні являються піонерами крафт в Україні, оскільки саме вони першими зварили в 2012 році Indian Pale Ale. Броварня є найбільш експериментаторською та інноваційною. Тут варять гарбузовий крафт та найбільш щільний (31%) крафт в країні.
  4. Броварня Ципа. Краща українська пивоварня за версією рейтингу Rate Beer Best. Оскільки Ципа знаходиться в високогірному Рахівському районі, то вода для пива поступає з мінеральних джерел. Пиво після варки «відпочиває» не менше місяця в холодному підвалі.
  5. Bierwille. Відрізняють дуже цікаві позиції і відхід від стандартних смаків крафтового пива. Броварня може здивувати освіжаючим світлим елем, африканським хмільним лагером, густим стаутом, а також пивом з конопель, кропиви і ще багатьох рослин. Топова позиція – Червоний ель.
  6. White Rabbit. Славиться унікальними, ні на що не подібними рецептами крафтового пива. Виробник абсолютно не витрачає грошей на рекламу і маркетинг. Найкращим пивом, за думкою споживачів-криворожців, є пиво Lupulin – американський IPA, з рекордною гіркотою серед українських крафтів.
  7. Andrii’s Craft Brewery. “Фішкою цієї броварні є цікава «підписка» на крафт, з можливістю доставки клієнту в любий час. Крафтове пиво, зварене броварнею, «відпочиває» в пляшках від одного до декількох місяців. Всі сорти пива зварені тільки з натуральної сировини і з натуральними добавками.
  8. K&F Brewery. Ця броварня відрізняється тим, що деякі ексклюзивні сорти варяться невеличкими партіями в домашніх умовах, а об’єм добової варки більш простих сортів доходить до 1000 літрів в добу і варяться вони на потужностях запорізької міні-броварні KronSbeeR. Топова позиція – brown ale Sex with Mermaid з не обсмаженими кавовими зернами і тонами ягід.

Висновки

Усі основні гравці вирізняються тим, що варять особливі сорти пива, що мають свій власний ринок для збуту. Більшість продукції не реалізується у великих супермаркетах та торговельних точках. Їх можна придбати у індивідуальному порядку в замовника, або в спеціалізованих місцях продажу, власних пабах та ресторанах.  Таким чином, виходячи на ринок крафтового пива, перше, що необхідно зробити – напрацювати базу збуту. Для цього необхідно добре продумати маркетингову стратегію із налагодження партнерських контактів із точками для збуту.

cat-img

Категорії