• MFLOW
 • Ідеї
 • Бізнес ідеї
 • Готовий бізнес план аутсорсингової компанії ! Розділ 3. Огляд ринку аутсорсингу

Готовий бізнес план аутсорсингової компанії - 30 сторінок у вільному доступі

Ви читаєте 3 розділ: Огляд ринку аутсорсингу

Огляд світового ринку аутсорсингу 2019

В більшості країн Західної Європи на початок 2018 року в секторі аутсорсингу працює від 1 до 5% зайнятого населення. Ступінь зайнятості населення у цій галузі залежить від  рівню комфорту компанії, яка наймає працівника, а також від рівня  державного забезпечення гарантій працівникам.  Глобальний ринок договорів на аутсорсинг, сума яких перевищує $25 мільйонів за останнє десятиліття ( це великі, постійні замовлення) зріс з $60 до 100 мільярдів.

Лідером по виручці на одного працівника є компанія Virgin America, вона надає послуги по ремонту та обслуговуванню всього парку літаків компанії, займається доставкою багажу, бронюванням квитків, забезпеченням клієнтів харчуванням. Більшість сервісів та робіт перекладені на плечі аутсорсингового персоналу (тимчасових працівників та сторонніх підрядників).  Компанія взагалі хоче передати до сфери аутсорсингу все, що не пов’язано із спілкуванням з пасажирами.

Передача всіх робіт, що не пов'язані безпосередньо із виробництвом чи основною сферою діяльності, в аутсорсинг є трендом для підприємств різних галузей розвинених країн.

Вантажників, які зайняті на розвантаженні/завантаженні контейнерів Wal-Mart, надає логістична компанія Schneider National. При цьому це не її співробітники, а працівники, найняті через агенцію, що займається наданням тимчасового персоналу.

Pfizer з минулого року використовує аутсорсинговий персонал для проведення більшої половини клінічних випробувань своїх досліджуваних ліків.

У компанії Alphabet, яка за останнє десятиліття сім разів була відзначена в якості кращого роботодавця США, кількість працівників, що працюють в штаті, приблизно рівна кількості аутсорсингового персоналу.

Більше 70 тисяч аутсорсингових працівників зайняті у випробуваннях безпілотної автомобільної техніки Google, оформленні документації, вдосконаленні продукції компанії, аналізі інформації та проведенні маркетингових заходів.

В обов’язки державних статистичних служб США не входить підрахунок кількості аутсорсингового і тимчасового персоналу. Економісти рахують, на початок 2018 року в країні налічується до 20 мільйонів працівників (від 3 до 14% всієї робочої сили країни).

Кількість працівників, які були найняті з використанням підрядних організацій для виконання робіт за період з 2008 по 2018 рік, зросла з 0,6 до 2% всіх працюючих. Великі компанії звітують про наявність у них від 20 до 50% аутсорсингових робітників.

В нафтогазовому секторі та в фармацевтиці взагалі кількість аутсорсингового персоналу може переважати штатний у співвідношенні 2 до 1.

Огляд ринку аутсорсингу в Україні в 2019 році

Потенційні розміри ринку аутсорсингу в Україні можуть сягати $10 млрд. На сьогодні швидкість росту ринку складає 18% на рік. Стабільність росту забезпечена тим, що аутсорсинг не підпадає під вплив кризових явищ. Навпаки, у випадку спаду в економіці більшість компаній починають шукати шляхи скорочення витратної статті бюджету, а з допомогою аутсорсингу їм це вдається зробити найпростіше. До прикладу, аутсорсинг в кадровому діловодстві і розрахунку заробітної плати дозволяє скоротити фонд заробітної плати на 18%.

Найбільш розвиненими  галузями, що використовують аутсорсинг є,  логістика, управління транспортом, бухгалтерський облік, юридичні, фінансові, комунікаційні послуги, перекази і управління персоналом.

Що до експортного потенціалу, то в усьому світі Україна асоціюється з ІТ-аутсорсингом (біля 90% ІТ-послуг виконується для закордонних замовників. За темпами зростання країна є другою в світі (перше місце належить Індії). Об’єми ринку більше $ 1 млрд.

Головні внутрішні замовники і виробники аутсорсингових послуг – це представники малого і середнього бізнесу. В аутсорсинг люди приходять з професійної роботи в штаті компаній, розуміючи, що матимуть відповідний рівень навичок, що допоможе легше розвинути кар'єру.

Щодо великого бізнесу, то його представники поки з насторогою дивляться на можливість аутсорсингу і якщо звертаються до нього, то тільки тоді, коли мова йде про невеличкі і нерегулярні контракти. Основною причиною такої ситуації є те, що в Україні до цього часу немає великих національних компаній, які можуть запропонувати європейський рівень безпеки інформації. Спеціалісти вважають, що довгострокових контрактів від представників великого бізнесу варто чекати ще 10 років.

На сьогодні аутсорсингу потребує:  промисловість, фінансові організації, банківські структури, а також телекомунікації і медіа компанії.

В України є вигідне стратегічне географічне положення, яке дає можливість стати їй потужним світовим центром аутсорсингу. В першу чергу, послуги можна надавати для Європи, оскільки країна ближче ніж аутсорсингові центри з Азії, тому не потрібно враховувати різницю в часових поясах та витратах на транспортування.

Конкуренція на ринку аутсорсингу в Україні

Найбільшими гравцями, на яких припадає 75% ринку аутсорсингу, є великі міжнародні компанії: Ernst&Young, PricewaterhouseCoopers, Deloitte, KPMG, McKinsey, про які ми не будемо говорити, бо спектр їх послуг повний – від «А» до «Я». Далі представлений список українських гравців ринку аутсорсингу.

Послуги з обліку

 1. EBS. Українське консалтингове агентство, яке займається аутсорсингом бухгалтерського обліку, підготовкою фінансових і податкових звітностей, підготовкою управлінських звітностей, аутсорсингом нарахування і виплат з/п, аутсорсингом послуг фін директора і т.д.
 2. Finance Solutions Group. Компанія займається аутсорсингом бухгалтерського обліку, функцій CFO, кадрового обліку, казначейства, підготовки податкових, управлінських, фінансових і МСФО-звітностей.
 3. BDO в Україні. Компанія займається бухгалтерським аутсорсингом – по ПСБУ та МСФО, розрахунком з/п, кадровим аутсорсингом та діловодством, реєстрацією та ліквідацією підприємств і представництв, податковим та юридичним консалтингом.
 4. Дебет і кредит. Компанія займається бухгалтерським аутсорсингом, а також наданням юридичних та аудиторських послуг, консалтингом щодо зростання і розвитку бізнесу при любих економічних умовах.
 5. Elma Consulting. Компанія займається комплексним супроводом підприємств малого та середнього бізнесу шляхом надання бухгалтерських, юридичних та консультаційних послуг (від реєстрації компанії до повного правового забезпечення господарювання.

Юридичні послуги

 1. Дмітрієва та партнери. Компанія займається наданням послуг з юридичного супроводу бізнесу: судової практики, податкового права, трудового права, корпоративного права, інвестицій і валютного регулювання, зовнішньоекономічної діяльності, комплайєнса та ін.
 2. Nota Group. В сфері аутсорсингу компанія займається правовим абонентським забезпеченням, супроводом окремих угод, юридичними тренінгами для бізнесу, тендерними процедурами, управлінським обліком, казначейством та ін.

Загальний консалтинг

 1. Global Consulting. Компанія займається підтримкою представників малого і середнього бізнесу шляхом надання професійних послуг для відкриття і розвитку бізнесу: аудиторських, бухгалтерських, юридичних послуг і управлінського консалтингу.
 2. ГК «ОЛ. Консалтинг». Група займається наданням широкого спектру консалтингових послуг, інформаційною підтримкою і галузевими дослідженнями, пошуком партнерів і відносинами з органами влади.
 3. ГК «Сова». Група займається наданням послуг з підбору персоналу, аутсорсингу персоналу, аутстаффінгу персоналу, аутсорсингу кадрового діловодства, кадрового аудиту, аутсорсингу розрахунку з/п.

Загрози ринку аутсорсингу в Україні

Недивлячись на перспективність аутсорсингу і його переваг для власників бізнесу, все ж є декілька проблем, які стримують розвиток ринку.

1)      Аутсорсинг на ринку України практикується вже понад десять років, але до нього досі ставляться з пересторогою. За кордоном же до вирішення проблем із організації праці таким чином вдаються практичні всі підприємства незалежно від розміру. В цілому вітчизняний бізнес не готовий довіряти більшість своєї роботи іншій компанії, на яку не має можливості впливати, оскільки це загрожує зниженню рівня комерційної безпеки.

2)      В Україні немає нормативного регулювання розщепленого найму. Це практика, коли у відносини «Роботодавець – Найманий працівник» вмішується третя сторона-посередник, якою є кадрове агентство або компанія аутсорсингу. Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 року №5067-VI, який регулює права сторін при аутсорсингу, говорить тільки про 2 сторони – роботодавця і найманого працівника. Саме тому поле діяльності посередника є необмеженим.

3)      Стандарти організації праці шляхом профспілкового управління не можна застосовувати до аутсорсингу, а тому на великих підприємствах цей вид організації праці застосовується рідко.

4)      Недовіра власників великого бізнесу до аутсорсингу, оскільки в Україні до цього часу немає великих національних компаній, які б могли забезпечити необхідний рівень кваліфікації співробітників, а також необхідний захист внутрішньої інформації компанії замовника. В даний час компанії-представники великого бізнесу віддають на аутсорсинг тільки невеликі короткострокові контракти. На думку експертів, така ситуація з кожним роком буде поступово змінюватись у кращу сторону, але кардинально зміниться не раніше ніж через десять років.

Можливості ринку аутсорсингу в Україні

Ринок аутсорсингу в нашій країні може сягнути рівня в $10 млрд. На сьогоднішній день темпи зростання становлять 18% на рік. Спеціалісти бачать серйозне підґрунтя для того, щоб ринок аутсорсингу розвивався і надалі. В 2018 році, як і раніше, аутсорсинг персоналу є світовим трендом, який спровокувала глобалізація і бурхливе зростання ІТ-технологій. Це дає можливість ефективної реалізації бізнес-процесів віддалено від компаній, а також економити кошти.

В нашій країні стрімкий розвиток демонструють практично всі види аутсорсингу персоналу в галузях: бухгалтерського обліку, кадрового діловодства, юридичних, фінансових, комунікаційних послуг, логістики, управління персоналом, перекладів та ін.

В Україні тільки мала частка національних компаній пропонує надання аутсорсингових послуг світового рівня з забезпеченням необхідного рівня безпеки власної інформації. Згідно з прогнозами експертів ситуація буде повільно змінюватись і ринок вийде на належний рівень не раніше, ніж за 10 років.

Якщо ж говорити про аутсорсинг в ІТ-сфері, то українці тут продовжать демонструвати швидке розкриття власного потенціалу. 2018 рік ІТ-аутсорсинг закінчить зі зростанням в 20% і більше. По крайній мірі такі задачі поставили перед собою великі аутсорсингові агентства.

Ще одним додатковим мотиватором розвитку ринку аутсорсингу персоналу є заборона аутсорсингу в Росії. З 01.01.2018 року тут діє заборона на всі види аутсорсингу, зокрема:

 • ІТ-аутсорсинг, що включає в себе розробку веб-проектов, створення баз даних та їх обслуговування;
 • виробничий аутсорсинг, що включає в себе передачу виробництва третім особам;
 • аутсорсинг бізнес-процесів, що включає перелік процесів, які не є основними і передаються для виконання третім особам.

Це дає величезний шанс заповнити порожню нішу, створену забороною, особливо в ІТ-сфері, а також у сфері виробництва комплектуючих, які раніше виготовлялись на території Російської Федерації.

Огляд ринкових цін на аутсорсинг

Ринкові ціни на аутсорсинг визначаються середніми заробітними платами за різними пррофесіями. Компанії не звертатимуться до аутсорсингу, якщо їм пропонуватимуть суттєво вищі ціни на послуги у порівнянні із фондом оплати праці. В цілому ж, цілком обґрунтовано ставити ціну на 20-30% більшою на послуги, аніж середня заробітна плата, оскільки ця переплата компенсує всі організаційні моменти, пов'язані із організацією праці, в тому числі техніко-технологічне оснащення.

cat-img

Категорії