Бізнес ідеї в Чорногорії, в першу чергу, потрібно розглядати з точки зору туризму. Але, перш ніж переходити до розгляду самих бізнес ідей, необхідно хоча б поверхово ознайомитися з країною і менталітетом місцевого населення.

Отже, основними особливостями Монте Негро є:

Держава туристична, тому найбільш безпрограшним варіантом стане відкриття компанії, що працює в навколотуристичному сегменті ринку. Тривалість туристичного сезону тут - 9 місяців, з яких 6 - це відпочинок на морі та все, що з ним пов'язано, а решта 3 - це відпочинок, пов'язаний з гірськолижним спортом.

Країна відносно молода, яка прагне в Євросоюз, оскільки в цьому бачить своє майбутнє. Саме тому тут гіперактивними темпами реформуються всі муніципальні та урядові структури, тому умови для підприємництва швидко поліпшуються. Разом з тим, іноді можна зіткнутися з пережитками минулого - бюрократією, властивою пострадянським країнам і хабарництвом, а також лобіюванням власних інтересів. Жителі досить ледачі і аж ніяк не «стахановці», чому не сильно відрізняються від наших співгромадян, тому ведення бізнесу не буде сильно відрізнятися.

Потрібно постійно звертати увагу на зміни в оподаткуванні, оскільки в нього постійно вносяться поправки. Якщо цього не робити, то можна опинитися під підозрою.

Бізнес ідеї в Чорногорії

1. Бізнес в сфері нерухомості

У порівнянні з іншими європейськими країнами, які заробляють на туризмі, нерухомість тут надзвичайно дешева. Ринок постійно зростає і інвестування в цей сектор є найбільш вигідним капіталовкладенням сьогодні. Якщо у вас є необхідні кошти, то радимо вже зараз заснувати компанію, або увійти до складу вже чинного будівельного підприємства. Час будівництва будинків тут короткий, а продається нерухомість дуже швидко.

Якщо ж великі кошти відсутні, радимо звернути увагу на актуальність наступної бізнес ідеї в Чорногорії - відкрити агентство з продажу нерухомості. Квартири і будинки сьогодні активно скуповуються нашими співгромадянами і жителями інших пострадянських країн. Великого стартового капіталу для цього не потрібно. Головне - це оформити співпрацю відразу з декількома будівельними компаніями.

2. Відкриття ресторанного бізнесу

Власний ресторан в постійно розвиваючій туристичній державі є практично безпрограшним бізнесом. Гостям Монте Негро десь потрібно харчуватися і, особливо, пізнавати таємниці національної кухні держави. Правда, потрібно врахувати і кілька нюансів такої діяльності: Сфера громадського харчування в країні характеризується яскраво вираженою сезонністю. В період міжсезоння більше половини ресторанів закривають свої двері, оскільки тільки за рахунок місцевого населення забезпечити беззбиткову роботу закладу навряд чи вийде. Крім того, слід розуміти, що ресторан не може розраховувати навіть на 9 місяців сезону, оскільки ресторани, розраховані на гірськолижників і ті, яких тягне сюди сонце і тепле море, знаходяться в різних регіонах держави.

Ринок близький до наповнення, тому розраховувати на постійне максимальне наповнення не варто. Для зміцнення на ринку необхідно пропонувати не тільки смачну національну їжу, але і страви, які маловідомі (рецепти доведеться збирати у віддалених селищах). Крім того, на перших етапах радимо пропонувати їжу за доступними цінами і ввести гнучку систему знижок (накопичувальні і дисконтні карти). Оскільки основна частка туристів тут все-таки з Європи, не варто максимально вкладатися в створення шикарного інтер'єру. Набагато більш корисним рішенням буде трата грошей на придбання високовартісного обладнання для кухні та створення домашнього затишку закладу.

3. Rent-a-Car (бізнес на автомобільній оренді)

Не варто сумніватися в прибутковості цієї бізнес ідеї в Чорногорії. Російськомовні туристи не дуже налаштовані на найм автомобіля, але навіть вони переконані в перевагах такого підходу. Що стосується туристів з Євросоюзу та інших країн Заходу, так для них це само-собою зрозуміла послуга. Ви не прив'язані до одного місця і за період відпочинку можете насолодитися не тільки узбережжям або гірськолижним курортом, але також обстежити всі куточки країни. Ви зможете отримати захоплення від споглядання прекрасних гір, середньовічних містечок, пам'ятників архітектури і т.д. Якщо немає коштів, можна почати з пропозиції 2-3 старих авто, якщо є - можна організувати повноцінний автопарк з професійним сервісом. І в першому, і в другому випадках ви, безсумнівно, знайдете свого клієнта.

4. Бізнес, орієнтований на російськомовну діаспору

Актуальність цієї бізнес ідеї в Чорногорії пов'язана з тим, що у безлічі тих, хто раніше проживав на території країн колишнього СРСР, але емігрував до Чорногорії в пошуках кращого життя, ностальгує за минулим, і своїй країні. Друга причина безпрограшності бізнесу - це те, що колишні наші співгромадяни на ментальному рівні більше схильні довіряти нам, ніж місцевим фахівцям. Варіантів бізнесу для старту безліч. Ми ж охарактеризуємо найбільш ефективні.

Відкриття невеликої продуктової крамниці

У такій крамниці можна продавати продукти, привезені з України, Росії і Білорусі, які є більш звичними нашому споживачеві. Крім того, невеликий магазинчик з російськомовним продавцем викликає набагато більше довіри у російськомовного емігранта. Клієнтську базу складуть ті, для кого домашня російська їжа з деяких пір стала набагато привабливішою в порівнянні з устрицями і іншими шедеврами середземноморської кухні.

Відкриття приватного медичного кабінету

Якщо ви є практикуючим лікарем, робота у вас буде завжди. Для російськомовного - це золота жила, оскільки рівень місцевої медицини тут давно залишає бажати кращого, а хороші фахівці взагалі на вагу золота. Головне в цьому - вивчити мову, тоді і місцеві стануть вашими клієнтами.

Відкриття приватного дитячого садка

Російськомовні емігранти неохоче віддають дітей в дитсадки, оскільки дітям важко адаптуватися до нової мови. У свою чергу вихователі та нянечки не дуже охоче прагнуть дізнатися, чого хоче малюк - базікає на незрозумілій мові. Наймання нянечки не кожному по кишені, тому створення приватного дитячого садка - дуже хороша ідея, особливо якщо є досвід по догляду за дітьми або педагогічну освіту.

cat-img

Категорії