Бізнес ідеї для маленького магазину підприємцями практично не розглядаються. Причиною тому є не тільки прагнення стати успішним бізнесменом-мільйонером, але і завищена самооцінка. Саме вона сильно заважає розвитку бізнесу. Природно, що прагнення до кращого - це позитивна риса, але, починаючи діяльність, потрібно тверезо оцінювати свої можливості, адже тільки так можна максимально оптимізувати всі процеси і підвищити темпи зростання. Тобто, відкриваючи невелику торгівельну точку, потрібно «підтягувати» успішні ідеї для неї, з резервуванням умов для розширення, а не навпаки.

У статті ми розповімо про те, якими товарами можна торгувати в магазинах з невеликою площею. Продуктових магазинів торкатися не будемо, оскільки інформації про них і без того досить в Мережі.

Топ 5 ідей малого бізнесу: магазин

Магазин косметики

Мінімальні початкові вкладення - 5-7 тисяч USD. Косметику можна зарахувати до товарів першої необхідності (тільки не кажіть про це нашим жінкам). Проте рівень попиту на косметичні товари майже не відстає від попиту на харчові продукти. У нашій країні індустрія краси демонструє стабільно високі темпи розвитку і популяризації, причому не тільки за рахунок розширення лінійки існуючих косметичних засобів, але і за рахунок появи нових. Соціологія говорять про те, що середньостатистична жінка витрачає на косметичні засоби не менше 15% свого прибутку. Саме тому ми стверджуємо, що косметика і все, що з нею пов'язано - це дійсно багатообіцяючі ідеї малого бізнесу. Магазин косметики не потребує великої торгової площі, оскільки товар компактний, а тривалий термін зберігання косметичних засобів дозволяє не турбуватися про некондиційний товар. Недоліком такого бізнесу є серйозна конкуренція з боку вже існуючих численних гравців ринку. Крім того, на успішність бізнесу дуже сильно впливає розташування торгової точки.

Магазинчик з продажу подарунків

Торкнутися цієї бізнес ідеї для маленького магазину змусив наш менталітет. Так уже ми влаштовані, що любимо не тільки отримувати, але й дарувати подарунки. «Лихі 90-ті» вже давно закінчилися, і подарунок у вигляді конверта, набитого «капустою», вже практично завжди визнається моветоном.

Для відкриття подібного магазину знадобиться не менше 4 тисяч USD. Незважаючи на кризу, успішні магазини подарунків демонструють не зниження прибутку, а навпаки - зростання, причому, якщо порівнювати з 2018-2019 рр., то прибуток таких магазинів за цей час збільшився майже на чверть. Оскільки на подарунки завжди нараховується високий відсоток націнки, рентабельність, а, відповідно, і окупність таких торгових точок надзвичайно висока. Термін окупності невеликого магазинчика подарунків в центрі великого міста становить близько 50-100 днів, якщо вдало вибрано місце, а, головне, час відкриття. Фахівці радять відкривати подібні лавки перед великими святами (приблизно за тиждень-два, щоб потенційні покупці змогли помітити торгову точку). Особливістю бізнесу є те, що в якості подарунка може виступати практично будь-яка цікава річ.

Потрібно зауважити, що на успішність магазину впливає не тільки асортимент, але і додаткові послуги. Наприклад, оформлення подарунка, продаж квіткових букетів на додаток до сувенірів, оформлення «букетів»: винних, цукеркових, ковбасних і т.д. Також відмінною додатковою послугою може стати доставка товару одержувачу і т.д.

Продаємо дитяче взуття

Перспективність цієї бізнес ідеї для маленького магазина обумовлена ​​динамічним зростанням дитячої ступні. Крім того, батьки завжди хочуть купити своєму чаду все найкраще, не економлячи на взутті. Це дійсно антикризовий бізнес, який не залежить від рівня економіки і добробуту громадян. Для того щоб відкрити магазин дитячого взуття, необхідно вкласти від 5 тисяч USD.

Всі магазини дитячого взуття розвиваються по одному з двох шляхів:

1) робиться ставка на товар широкого споживання з невисокою націнкою і заробіток на обсязі продажів.

2) за основу торгівлі береться якість і великий вибір взуття на різні смаки.

Відкриття квіткового магазину

Для того щоб відкрити нормальний магазинчик квітів і флористики необхідно вкласти 4 тисячі USD. Природно, що від цієї ідеї новизною і оригінальністю «не пахне», але це прекрасний бізнес для того, хто в перший раз вирішив випробувати себе в якості підприємця. Рентабельність такого магазину складає не менше 30%. Магазин квітів мало чим за своєю специфікою відрізняється від магазину подарунків, тільки в тому випадку домінантна роль віддається подарункам, а в цьому вони грають «другу скрипку».

Незважаючи на те, що на квіти попит ніколи не зникає, він коливається, а його коливання є дзеркальним відображенням добробуту суспільства. Коливання тут також специфічні - коливається не кількість проданих букетів, а їх вартість. Кількість же завжди знаходиться приблизно на одному рівні.

Відкриття комісійного магазину

Величина початкових вкладень становить не менше 500-700 USD. Незважаючи на те, що комісійні магазини були практично повністю витіснені з ринку західним секонд-хендом, зараз у них настала «друга молодість». Оскільки криза лише поглиблюється, люди перестають скуповуватися в брендових бутіках, викидати на смітник дорогу техніку, здійснювати повну заміну інтер'єру / гардероба і т.д. Зараз все, що ще можна продати (тобто не втратило товарний вигляд), продають або через інтернет, або через комісійні магазини. Причому купувати б / у речі люди вважають за краще в комісіонці, оскільки тут можна реально побачити ступінь зносу, а не купувати «кота в мішку», грунтуючись тільки на фотографіях.

Як було написано вище, привабливість цього виду бізнесу ще й в тому, що немає необхідності витрачати кошти на закупівлю товару, тому ризик прогоріти серйозно знижується. Все, що потрібно - це зробити ремонт в приміщенні, обладнати прилавок, стелажі і місце касира.

cat-img

Категорії