Бізнес ідеї з різних країн, в основному, залучають тих, хто вже досяг певного успіху у підприємницькій діяльності у нас, і мріє про перенесення власних напрацювань за кордон. Вони також цікавлять тих, хто не домігся успіху в країні, і думає про переїзд до іншої держави для реалізації своїх ідей.

Скажемо відразу, бізнес за кордоном характеризується як перевагами, так і недоліками. Наприклад, серед переваг можна виділити те, що в розвинених країнах Заходу бізнес стабільний. Там немає такого засилля шахраїв, як у нас, тому вдалі бізнес ідеї за кордоном просто приречені на успіх.

У той же час, відкриваючи закордонний бізнес, ви зіткнетеся з труднощами, пов'язаними зі створенням соціальних зв'язків з місцевим населенням і державними органами, адаптацією в новій культурі, настороженим ставленням місцевих до себе і власного бізнесу.

У статті ми поговоримо про деякі країни і варіанти бізнесу, які, при правильному підході, допоможуть швидко налагодити власну справу і принести успіх.

Бізнес ідеї з різних країн

Австрія

Якщо розглядати бізнес ідеї з-за кордону, то першою країною, про яку треба поговорити, є Австрія. Це держава дуже приваблива для наших співгромадян, оскільки іноземець, який вкладає гроші в державу, отримує дуже серйозну підтримку від державних структур, а у населення є стабільно високі заробітки. Ви можете отримати європейський кредит з низькими відсотками на розвиток бізнесу, і не зустрінете ворожого ставлення до себе.

Найбільш часто і успішно наші співгромадяни справляються в Австрії з бізнесом в близько туристичній сфері. Приблизно 15% ВВП країни - це прибуток, пов'язаний з туризмом. Ви можете або стати господарем туристичного агентства, залучаючи в країну наших співгромадян і організовуючи тури по дійсно прекрасних австрійських містах, або стати власником компанії з оренди гірськолижного спорядження. Також не варто сумніватися в успішності ідеї малого бізнесу з-за кордону по відкриттю готелю в горах, або швейцарського шале для прийому туристів.

Слід пам'ятати, що бізнес, пов'язаний з горами, в Австрії сезонний. Чомусь Альпи приваблюють мандрівників тільки взимку, тому більше півроку ваша справа буде простоювати. Саме тому додатково в країні можна зайнятися торгівлею.

Торгувати в країні можна як продуктами, так і одягом. Не варто займатися продажами електроніки і габаритних товарів (меблі, будматеріали тощо), оскільки в цих сегментах у австрійців довіра більше до місцевих жителів. Також не потрібно торгувати нерухомістю, транспортними перевезеннями і будівництвом - господарюють тут корінні австрійці і цього не змінити.

Німеччина

В країні ви можете побачити всебічну підтримку інвестора, що вкладає капітал в розвиток держави, тому перешкод для розвитку бізнесу в різних сферах, практично немає. Скажемо більше, уряду Федеральних Земель настільки поважають іноземних інвесторів, що вам, в буквальному сенсі доведеться «відбиватися» від їх пропозицій допомоги. Якщо описати кращі бізнес ідеї за кордоном, а саме в Німеччині, то до них потрібно віднести:

 • відкриття закладів громадського харчування (в основному, це фаст-фуд);
 • бізнес на аптеках, базах відпочинку та здравницях;
 • готельний бізнес;
 • IT та програмування;
 • Торгівлю нерухомістю.

Угорщина

Також успіху в бізнесі вам може посприяти і  держава, яка всіма силами підтримує розвиток малого бізнесу, причому незалежно від того, хто власник справи - угорець або іноземець. Більш того, у держави практично ідеальне географічне положення. Воно знаходиться на перетині торгових шляхів, тому кращі бізнес ідеї Заходу варто розвивати саме тут.

Якщо ви задумалися про створення бізнесу в Угорщині, то варто розглянути бізнес в сфері фінансів, енергетики, транспорту, сільського господарства, логістики, електроніки та нерухомості. Варто сказати, що ми описали ті сфери, де вже працюють іноземці, тому без конкуренції не обійтися, але, якщо ваша бізнес ідея характеризується новизною і обіцяє переваги, то «складати руки» не потрібно. Головне - володіти досвідом в тій сфері, на яку припав ваш вибір.

Франція

Країна є одним з лідерів європейської економіки. Саме тут можна втілювати в життя всі бізнес ідеї, які працюють за кордоном. Правда, є деякі сфери бізнесу, які закриті для іноземних громадян, які мріють про відкриття власної справи в державі. Наприклад, ви не зможете стати навіть співвласником бізнесу, пов'язаного з державним управлінням. Проте є безліч ніш, в яких перешкод для розвитку власного бізнесу практично немає. Для наших співгромадян найбільш прибутковими сегментами є бізнес ідеї, пов'язані з:

 • закладами громадського харчування;
 • роздрібної та оптової торгівлі;
 • будівництвом і нерухомістю;
 • готелями, хостелами;
 • IT і програмним забезпеченням.

Якщо ж ви захочете досягти успіху в освіті, медицині або юриспруденції, готуйтеся до того, що в цих сферах вам доведеться довести, що у вас, або у ваших підлеглих є освіта, необхідна для пропозиції відповідних товарів або послуг. Не прагніть відразу відкривати великий бізнес, оскільки в Франції діє диференційована система оподаткування (багаті платять більше). Малому бізнесу гарантована підтримка і лояльне ставлення з боку держави, тому варто починати саме з нього.

Латвія

Країна відрізняється дуже лояльним ставленням до іноземців і іноземних інвесторів. Винятком можуть бути тільки російські, до яких корінні латиші ставляться досить насторожено. Проте російська діаспора тут становить близько 20% населення, а російськомовних ще більше, тому розвивати бізнес можна, і навіть потрібно. На відміну від багатьох країн, де необхідно оформляти на роботу громадян цих країн, в Латвії такого обмеження немає. Що стосується бізнесу, то найпопулярнішими напрямками підприємницької діяльності є:

 • Бізнес в сфері здоров'я та краси, точніше центр косметології,
 • фітнес-центр, салон краси, масажний кабінет.
 • Бізнес в сфері громадського харчування, точніше ресторан, кафе, піцерія, заклад національної кухні тощо
 • Бізнес на торгових автоматах (вендинг). Продавайте каву, солодощі, пресу, снеки і напої - все це має великий попит в країні.
 • Бізнес в сфері нерухомості.

Латвія - це величезний і неосвоєний ринок нерухомості. Якщо ви досягли успіху в цій сфері в нашій країні, то в Латвії у вас не виникне жодних проблем.

cat-img

Категорії