Бізнес ідеї в житловому комплексі, в основному, спрямовані на задоволення потреб жителів цього самого комплексу. Житловим комплексом називають комплекс житлових будівель, зведених одночасно, з єдиною інфраструктурою і в одному архітектурному стилі.

ЖК можна назвати своєрідним міні-спальним районом. Часто такі житлові комплекси і складають основу спальних районів, а, значить, розміщені віддалено від промисловості, ТРК і бізнес-центру міста.

Великі покупки жителі ЖК роблять в торгово-розважальних центрах, там же і розважаються, а в житловому комплексі займаються побутовими справами:

  • роблять покупки продуктів першої необхідності, лікарських препаратів,
  • ремонтують одяг і взуття,
  • ходять в перукарні,
  • відводять дітей в школи або дитсадки.

Природно, що успішним у ЖК буде бізнес, тісно пов'язаний з щоденними потребами жителів.

ТОП5 Бізнес ідей в житловому комплексі

Послуги сантехніка, електрика (тобто ЖКГ)

Актуальність бізнес ідеї ЖКГ-послуг в житловому комплексі важко переоцінити. Як це часто буває, штатні комунальники постійно чимось зайняті, а в цей час мама з маленькою дитиною сидить без світла або води. Для реалізації ідеї достатньо орендувати невелике приміщення в підвалі комплексу. Якщо ви житель цього комплексу, то варто подивитися в папери, а раптом ви є власником якихось квадратних метрів в підвальному приміщенні. Звичайно, можна орендувати офіс і на першому (бізнес) -поверсі, але вам доведеться розщедритися.

Якщо ви знайомі з сантехнікою, можете зайнятися цими видами робіт самостійно, а також найняти електрика. Чи навпаки. Якщо ж ви плануєте займатися тільки адмініструванням, то вам доведеться наймати відразу двох фахівців (мінімум), оскільки рідко буває таке, щоб в якійсь квартирі ЖК щось не сталося. Найчастіше непередбачені обставини трапляються відразу в декількох квартирах, тому в прибутковості такого бізнесу сумніватися не варто.

Відкриття хімчистки

В ефективності бізнес ідеї в житловому комплексі по відкриттю хімчистки можна переконатися тільки в тому випадку, якщо її хтось відкрив до вас. Якщо ж ні, то потенційними клієнтами можуть вважатися всі мешканці ЖК. Якщо ж хімчистки немає і в прилеглих житлових комплексах, можете вважати, що ви «зірвали джек-пот»! Міні-хімчистки будуть приносити прибуток як в ЖК мегаполісів, так і в ЖК невеликих міст.

Справа в тому, що жителі мегаполісів через божевільні темпи життя не мають можливості витрачати час на пошуки більш дешевої хімчистки, тому віднесуть речі в найближчу. Але тут є проблема - як тільки підприємливі люди побачать, що ви непогано заробляєте, очікуйте появи конкурентів. Жителі невеликих міст більш консервативні, тому тут високу конкуренцію очікувати не варто. Щоб відкрити невелику хімчистку, або  пральню з елементами хімчистки, і закупити мінімальний набір обладнання, необхідно витратити близько 6,5 тисячі USD. Природно, що з мінімальним набором ви не зможете надавати всі послуги, але з потребами, які виникають найчастіше, ви, безумовно, впораєтеся.

Недоліками такого бізнесу можна назвати серйозні вимоги до приміщення і складне устаткування. Крім того, максимальне число звернень в хімчистки відбувається в осінньо-зимовий період, тоді як в теплу пору року хімчистка буде приносити мінімальний прибуток. Але, все ж рентабельність хімчисток висока, і становить від 30 до 40%.

Майстерня з виготовлення ключів

Створення бізнесу з надання дрібних побутових послуг також буде затребуваним завжди в тих місцях, де проживає багато людей. Для того щоб відкрити таку майстерню, великих вкладень не потрібно. Досить купити спеціалізоване обладнання та точильний верстат. Щоб приміщення не простоювало, додатково можна зайнятися продажем нових замків. Навчитися виготовлення ключів та заточування ножів можна дуже швидко, а відкрити таку «точку» в ново збудованому житловому комплексі, - значить, забезпечити себе роботою на кілька років вперед. Справа в тому, що дуже часто квартири в таких комплексах здаються в оренду, а орендарі, як  правило,  живуть за однією адресою від 6 місяців до 1 року. Новий орендар, природно, захоче змінити замки. До кого він прийде в першу чергу? Крім того, ключі дуже часто губляться, тому середній прибуток (близько 500-600 USD в місяць) майстерня буде приносити в будь-який час року.

Якщо до цього додати заточку інструменту і прибуток від торгівлі новими замками, прибуток може збільшитися ще на 40-50%.

Відкриття манікюрного салону

Звичайно, відкривати салон краси в ЖК - справа клопітка і малоприбуткова, оскільки за комплексними послугами жінки відправляються в центр міста. Але невеликий салон (часто його називають нейл-баром) на 2-3 крісла, в якому жінки можуть поправити манікюр / педикюр або нанести новий по дорозі з роботи, безумовно буде прибутковим. Частка манікюрного бізнесу в усьому спектрі б'юті-послуг складає трохи менше 50% і косметичних салонів досить багато. Проте, як свідчить практика, ринок ще дуже далекий від наповнення.

Місячний чистий прибуток нейл-бару, розміщеного в ЖК становить близько 1800-2000 USD (після напрацювання бази клієнтів), тоді як вкласти на старті доведеться близько 2500 USD.

Відкриття дитячої студії творчого розвитку

Як це не дивно звучить, але в актуальності бізнес ідеї в ЖК по отриманню прибутку на дітях сумніватися не варто. Справа в тому, що батьки, скоріше, заощадять на собі, ніж пошкодують щось для своїх дітей. Особливою популярністю останнім часом користуються студії творчого розвитку. Фахівці вважають цю ринкову нішу дуже перспективною, тим більше, що сьогодні вона не заповнена і на половину, тому відвідувачами вашого центру стануть не тільки діти з одного ЖК, але, за умови грамотного підходу до питання, діти з прилеглих комплексів. Вибір ЖК, як розташування для цього бізнесу дуже вдалий, оскільки батькам не потрібно далеко водити або возити дітей, а, значить, поки дитина займається, вони зможуть трохи відпочити після роботи. Найкраще, якщо РК знаходиться на шляху з дитсадка або школи, де є максимальна концентрація потенційних клієнтів студії. Початкові вкладення складуть від 3,5 тисячі USD, тоді як щомісячний чистий прибуток - від 600 до 1000 USD.

cat-img

Категорії