• MFLOW
  • Ідеї
  • 100 Q&A
  • Як стати бізнесменом - поради для початківців

Багато людей незалежно від віку чи статі мріють про власну справу, то ж і не дивно, що люди шукають простих порад та відповідей на запитання: як стати бізнесменом в 13 років?  Як відкрити власну справу в 30? Як стати фінансово-незалежною людиною?  Насправді, зайвих декілька сотень тисяч доларів та відсутність боргів не зможе розстроїти нікого. І навіть, якщо вашою метою є заробіток 250 доларів на тиждень, то просто візьміть та поставте собі таку мету і починайте працювати над її здійсненням.  Однак перш, ніж стати бізнесменом, доцільно розібратися, чи готові ви до цього?

Гроші – це далеко не все, що потрібно для вашого бізнесу.

Хто ви є ?

Зрозумійте, чи ви є одиноким вовком, який все життя звик робити все самотужки, чи ви все-таки хотіли б зробити щось грандіозне – компанію із організованою управлінською структурою? Чи маєте ви ціль зробити щось достойне, щоб залишити після себе згадку? Чи може ви просто хочете відчувати себе корисним для суспільства? Відповіді на ці запитання і сформують ваші подальші дії в організації бізнесу.

Подумайте також про часові рамки здійснення ваших планів. Що вам потрібно? Заробити швидко гроші на певні потреби, скажімо, для придбання будинку? Чи вам хочеться організувати справу життя? Є ж багато успішних бізнесменів, що ходять на роботу, наче на свято і хочуть присвятите себе повністю власній справі. Можливо, в майбутньому вам захочеться стати одним із них? Просто подумайте про відповіді на дані запитання і зафіксуйте їх в пам’яті, це і буде вашим першим шляхом до бізнес-планування.

Який ваш характер?

А ще ви повинні врахувати особливості власного характеру. Є люди-екстраверти, яким потрібно спілкування з іншими людьми. Такі люди легко знаходять нові знайомства, легко домовляються про будь-які справи і можуть багато часу витрачати на спілкування. Такий тип людей є природженими продавцями. Ви зможете самостійно організовувати ділові контакти і продавати продукцію чи послуги, які ви виготовляєте. А є люди інтроверти, які не люблять зайвого шуму, а  присутність великої кількості людей їх просто втомлює – це природжені фінансові менеджери, які вміють грамотно керувати фінансами. А, можливо, ви просто креативна людина, і вам потрібен бізнес, де ви зможете реалізувати свою творчість. Як щодо професії дизайнера-новатора? Уявіть перспективу, в якій таких замовлень буде стільки, що вам доведеться пропрацювати не одну ніч, відмовляючи собі в сні. Подумайте, можливо, ви мрієте про таку роботу, якій можна присвятите все своє життя.

Як кажуть класики психологічних курсів та різноманітних коучів, просто вивчіть себе. Саме це є основою для побудови бізнесу будь-якою людиною, незалежно від віку чи статі.

 “Бізнес планування починається із вивчення себе”

Якщо ви цього не зробите, ваша мрія про справу життя так і залишиться мрією.

Де взяти гроші?

Незалежно від того, скільки вам потрібно грошей, чи тисяча доларів для того, щоб реалізувати бізнес план магазину секонд-хенду, чи сто тисяч доларів для реалізації бізнес плану ресторану, ви повинні мати їх.

Саме головне - добра частина цих грошей повинна бути вашою. Якщо вам хочеться зробити свій власний малий бізнес, який буде нормально триматись на плаву, то ви, або ваша сім’я повинні займатись щонайменше половиною всіх справ, що пов’язані із даною справою. Вам також потрібно вкласти щонайменше половину власних грошей. Другу половину, як правило, отримати досить складно, а ще складніше її викупити.

Що особливого ви повинні зробити для того, щоб ваш бізнес зміг достойно показати себе на ринку і стати в один ряд, або навіть витіснити конкурентів? Однозначно – ви повинні взяти на себе всі ризики та тяжко працювати, придумавши щось особливе,  з чим можна виходити на ринок.

Подумайте, чи ваш товар або послуга мають наступні переваги

  1. це нова ідея?
  2. це впровадження чогось такого, чого до цього часу не існувало?
  3. можливо, ви можете зробити щось дешевше, чим інші?
  4. можливо, ви зможете запропонувати кращий сервіс, або гарантійне обслуговування?
  5. можливо, ваш продукт потрібен місцевому населенню?
  6. ваш товар або сервіс можна продавати через інтернет?

У будь-якому випадку, перед тим, як скласти бізнес план, ви повинні продумати відповіді на перелічені запитання і для себе, і для інвесторів, що вкладатимуть гроші в ваш бізнес. Ці питання будуть ключовими в прийнятті рішень щодо підтримки вашої ідеї, і саме на них повинна розроблятись структура бізнес плану.

Якщо ви уважно продумаєте і постараєтесь вникнути у всі можливі нюанси ведення вашого бізнесу, то ви для себе відкриєте багато чого нового, про що раніше не здогадувались. У вас є дуже цікава бізнес ідея, тож перш за все продумайте, хто буде вашими клієнтами, а хто буде вашими конкурентами – потрібно добре вивчити ринок. Необхідно зазначити, що вивчення клієнтів повинно проводитись досить глибоко, класифікуйте їх за статтю, віком та соціальним статусом, а, головне, оцініть їх можливу кількість, і ви добре зрозумієте, з ким вам доведеться працювати в майбутньому.

Скільки грошей ви зможете отримати?

Продумайте це реально, враховуючи кількість товарів та послуг, кількість потенційних клієнтів, які ви зможете продавати за рік. Оцініть ваші майбутні доходи, витрати, прибуток.

В подальших записах я не буду вам розказувати казки про те, що вам потрібно тільки дотримуватись деяких правил, і справа буде в кишені. Однак, я покажу вам декілька прикладів добре складених бізнес планів та прогнозів грошових потоків. Ці бізнес плани не претендують бути визнаними ідеальними, однак вони покажуть, якого шаблону можна притримуватись для того, щоб реалізувати бізнес ідею, незалежно від її розмірів.

Ну все, здається, що можна починати братись до справи. Але не тут то було. Ця домашня робота буде вкрай важкою, і саме час вам розказати, що потрібно робити.

 “Записування робить людину точною”  Френсіс Бекон

Нема ефективнішого способу дослідити логічність ваших думок, чим просто взяти і записати їх. Якщо ви це зможете зробити від початку і до кінця – ви на правильному шляху.

Під час записування, з'являтимуться сотні запитань, які ви обов'язково повинні вивчити для себе. Відповіді на типову сотню запитань буде викладено в даній книжці.

cat-img

Категорії