Ідея бізнесу з торгівлі знижками в рунеті родом з Північної Америки. Дисконтні сайти називають «группон-клони» за назвою першого сайту, реалізувати таку ідею - Groupon.com. Сайт-дисконт технічно простий у виконанні, бізнес-схема зрозуміла, а ідея приваблива для споживача. Кому не захочеться з більш ніж 50% знижкою пообідати в ресторані, отримати абонемент на відвідування плавального басейну або пройти процедури в салоні краси?

Для цього потрібно зайти на спеціалізований інтернет-ресурс, зареєструватися там і купити талон або код на бажану послугу. Знижки надаються в ресторанних закладах, індустрії краси, фітнесу та розваг і навіть в сфері освітніх послуг. Чим більше послуг, тим більше власники сайту стимулюють попит покупців на придбання все нових і нових дисконтів.

Покупці знижок - найбільш активні користувачі рунету і найдинамічніша частина населення у віці від 20 до 40 років.

Сайт-дисконт або группон-клон укладає договори з компаніями - постачальниками про реалізацію їхніх послуг оптом зі знижкою до 70-80%. На сайті щодня виставляється тільки одна пропозиція з терміном дії 24 години. Сайт інформує про неї своїх зареєстрованих користувачів.

У разі якщо споживач зацікавлений в акції, він купує на неї купон, перерахувавши гроші на рахунок сайту-посередника. Компанія-виробник отримує додаткового потенційного клієнта, не витрачаючи коштів на рекламу.

Заробіток сайту-дисконту становить 15-20% від суми продажу купонів.

Якщо акція відбулася, покупець отримує дисконтний купон або код по електронній пошті, які він висуває в ресторані, боулінгу, фітнес-клубі, автошколі, стоматології і т.д. На сьогоднішній день ніхто із споживачів послуг не скаржився на те, що він не реалізував свою знижку. Якщо навіть акція не відбудеться, перераховані гроші ляжуть на особистий аккаунт користувача для придбання інших послуг.

Акція вважається завершеною, якщо продано заздалегідь визначену мінімально встановлену кількість купонів.

Початкові вкладення в бізнес на знижки в рунеті становлять не менше $ 70 тис. Половина вартості вкладається в маркетинг, створення і обслуговування сайтів, інша половина -  менеджерів з продажу.

Пропозиції франшиз і постачальників

Потенційний дохід: 15-20% від кожної реалізованої знижки акції отримує сайт-дисконт. У великих містах потенційний дохід сягає 60-100 тис. доларів.

90% продажів дисконту доводиться на столицю. Максимальна кількість купонів, проданих на одну акцію в залежності від місця розміщення в рунеті і призначеної для користувача аудиторії може становити від 1 тис до 10 тис купонів.

Підбір персоналу для дисконт сайту

Для проекту сайту-дисконту, який малий по штату і економічний з оплати праці, необхідна команда активних менеджерів з продажу. Ефективний відділ продажів потрібен для стабільного пошуку нових клієнтів, готових давати дисконти. Мотивувати їх можна тим, що їм не потрібно витрачати кошти на розміщення реклами, а сайт гарантує їм приплив нових клієнтів-своїх користувачів.

У робочому офісі сайту повинні працювати не менше трьох менеджерів з продажу, двох контент-менеджерів і двох IT-спеціалістів із забезпечення безперебійної роботи сайту, останні можуть бути на аутсорсингу. Для просування сайту в кожному місті, де присутня компанія, бажаний один представник, який за сумісництвом буде діяти як менеджер з продажу.

Організація реклами дисконт сайту

Сайти-дисконти розміщують рекламу в соціальних мережах і на різних за тематикою порталах. Клієнти реєструються на трьох, чотирьох сайтах колективних покупок одночасно, але купують знижки там, де пропозиція вигідна і цікава. Причому деякі сайти просунулися далі інших в зборі клієнтів  - у соціальних мережах.

Ефективно працює реклама в Google. Менш ефективні радіореклама і офлайн-банери. Найбільше число користувачів зібрав «Групон Росія» - 730 тисяч.

Просування сайту ділиться на 3 етапи. На першому етапі розвитку бізнесу, домовившись про знижку на послугу з компанією-постачальником, сайт-дисконт продає її з дещо меншою знижкою або невеликою націнкою. Наприклад, при продажу 100 купонів на процедури масажного кабінету зі знижкою 60%, сайт продасть їх зі знижкою 50%.

На кожному продажі сайт залишить собі 10% від повної вартості послуги. На другому етапі, коли популярність сайту зростає, як і число його користувачів, він домовляється з компанією про безкоштовну реалізації купонів, звичайно, якщо йому це вдається.

На третьому етапі вже досвідчені дисконт-гравці роблять своєю стратегією не тільки реалізацію безкоштовних купонів на послуги, але пропонують рекламодавцям-продавцям доплатити за рекламу, адже аудиторія сайту багатотисячна і вона зацікавлена ​​саме в цих послугах.

Підводне каміння справи

Золотоносні жили на колективні знижки в рунеті лежать прямо на поверхні. Новачкам нелегко конкурувати з такими акулами дисконтного ринку як «Groupon-Росія», «Дарбері», «Бігліон», WeClever, на стороні яких потужні клієнтські бази, досвід і представництва у великих містах.

Але ніша сайтів-дисконтів в українських містах ще повністю не освоєна. За межами міст-мільйонників ринок практично порожній. Можна спробувати створити тематичні сайти-дисконти, наприклад, тільки громадське харчування або тільки медичні послуги.

cat-img

Категорії