Дуже часто можна почути обвинувачення людей у тому, що держава постійно друкує гроші.  Насправді станок включають не тільки для поповнення готівкового обігу, але і для того, щоб оновити паперовий фонд. Гроші досить швидко виходять з ладу, особливо це стосується дрібних купюр: знайти сьогодні новеньку одиничку або двійку практично неможливо.  Зрозуміло, що питання про здачу старих грошей виникає практично у кожного, і добре коли касир прибудинкового магазину візьме у вас порвану двійку і самостійно понесе її до банку. Більшість же продавців не беруть пошкоджені чи порвані гроші.

Що потрібно знати про порвані гроші

Багато банків обмінюють пошкоджені купюри національної валюти. Мало того, існують і такі, що беруть іноземну валюту, наприклад, на сайті multivalut.com здійснюється прийом на інкасо готівки в іноземній валюті

Та не єдині онлайн сервіси надають таку послугу. Більшість банків зобов'язані брати у населення пошкоджені гроші, однак не кожен здійснює обмін. Пояснюється ситуація тим, що кожна операція банку оплачується, а за обмін банк не отримує ні копійки, хоча повинен буде організувати транспортування валюти до Нацбанку.

Разом з цим, не кожна пошкоджена купюра підлягає обміну. Наприклад, якщо купюра заклеєна неакуратно, таким чином, щоб не можна було зчитати її серійний номер - банк відмовить у прийомі таких  грошей.  Що стосується іноземної валюти, тут складніше. В цілому, якщо зношеність купюри - мінімальна, то проблем не буде. Будуть проблеми якщо гроші дуже старі або дуже пошкоджені, тобто такі, в яких помальовано, поклеєно або відсутня 55% купюри.   Якщо мова іде про купюру великого номіналу, то звичайно що рекомендується звертатися до банків, і вони будуть відправляти такі гроші на експертизу. Це займає близько місяця часу. Деякі ж банки проводять обмін миттєво, але  про цю послугу потрібно наперед дізнатися у касирів.
Банк не приймає купюри які:
  • мають ознаки фальшивих;
  • були зняті з обігу;
  • марковані для здійснення правоохоронних заходів.

Купюру також не приймуть, коли портрет відсутній, коли нема номеру банкноти або коли на банкноті є умисні пошкодження, наприклад, написана маркером номер телефону.

cat-img

Категорії