Взагалі професія копірайтера сьогодні надзвичайно популярна.  Робота для копірайтерів в інтернеті сильно відрізняється від аналогічної де-небудь в рекламному агентстві. Просто в інтернеті часто переписують вже наявні на інших сайтах тексти своїми словами (рерайт). Виходить унікальний контент. А в якомусь маркетинговому відділі великої компанії такий фокус не пройде. Тут потрібен талант, плюс бажання постійно працювати і створювати щось неповторне.

Ось тому знайти роботу копірайтера в інтернеті набагато простіше, ніж в оффлайновом агентстві. Але і зарплата у інтернет-копірайтера значно нижче. Як правило, ціна коливається в діапазоні від 25-50 центів за 1000 знаків до декількох тисяч доларів на місяць (якщо ви легко складаєте цікаві слогани, і працюєте на відоме рекламне агентство, та крім усього іншого, володієте англійською мовою).

Так ось, копірайтер може бути в штаті будь-якої компанії, а може бути на вільних хлібах. Таких копірайтерів, які працюють через інтернет, називають фрілансерами.. Розмір їх заробітку буде залежати від творчих здібностей і підходу до справи.

Як почати?

У будь-якому випадку, поки ви не покажете, на що здатні, з вами ніхто розмовляти не буде. Тому якщо хочете знайти роботу копірайтера, то задумайтеся над тим, що вам би не завадило чимось зацікавити потенційного замовника.

Тут потрібен тонкий підхід. А тому варто почати з створення свого обличчя. Цією особою в інтернеті у нас буде портфоліо. У ньому ви покажете всі свої достоїнства (про недоліки говорити не потрібно).

Якщо говорити конкретніше, то в портфоліо повинна увійти наступна інформація:

 • На які теми у вас найкраще виходить писати
 • Якими мовами володієте (якщо володієте)
 • Яка у вас освіта (якщо школа, то краще не кажіть)
 • Досвід роботи копірайтером і з якими компаніями (якщо є)
 • Посилання на наявні відгуки про вашу роботу
 • Ну, і, безпосередньо, приклади ваших робіт

До речі, деякі сайти дають можливість знайти роботу копірайтера. Правда, допомагають вони побічно. Ось, наприклад, сайт - http://statiami.ru/. Тут можна безкоштовно розмістити свою статтю із зазначенням всіх необхідних реквізитів: автора, виду виконуваних робіт, вартості, ну, і, звичайно ж, інформації про те, як з вами зв'язатися. Таких сервісів багато, тому якщо захочете, то буде, звідки відштовхнутися.

Можна використовувати біржі фрілансерів, де є можливість зробити собі портфоліо. Наприклад, найстаріша біржа фріланса - http://www.weblancer.net/. Реєструєтеся, заходите собі в акаунт, а там знайдете рубрику «порфоліо». А можна створити окремий блог під портфоліо. Якщо, правда, ви взагалі нічого не тямите в створенні сайтів, то можете спробувати який-небудь простий конструктор сайту, наприклад Сайткрафт.

Наведемо 4 способи, як шукати роботу копірайтер.

 1. Все-таки найпростіший спосіб знайти роботу для копірайтерів - це продавати вже написані вами статті через біржі і магазини контенту. Крім Textsale є ще сервіси http://www.etxt.ru, http://textbroker.ru, http://www.copylancer.ru,

Для новачків, які шукають роботу копирайтерами - це відмінний спосіб стартувати. Обтертися серед собі подібних, набратися досвіду, познайомитеся з замовниками. Загалом, те, що потрібно для початку

 1. Сайти фрілансу. Це проекти на зразок www.kadrof.ru, www.free-lance.ru, http://freelance.ru

На таких біржах завжди буде робота для копірайтерів. Шкода тільки, що ви, як новачок, не завжди її встигнете хапнути, тому що її розбирають інші учасники системи з великим рейтингом. Але це, як розумієте, не привід опускати руки. До речі, на таких проектах можна знайти роботу і в рекламному агентстві.

 1. Знайти роботу копірайтера можна і легше - звернутися до роботодавця безпосередньо. Тільки самі розумієте, що до цього часу ви вже повинні будете досягти серйозного рівня, щоб вам було що показати замовнику (круте портфоліо, набите оригінальними слоганами, рекламними текстами і просто цікавими статтями).

Пропозиції можна розіслати в рекламні агентства, seo-студії. Так, втім, всюди, де може вимагатися копірайтинг. І зовсім необов'язково думати, що якщо у них забиті всі вакансії, то роботу ви не отримаєте. Може, ваші роботи їм сподобаються і вас наймуть позаштатним копірайтером.

 1. Знайти роботу копірайтер значно простіше, якщо у вас є свій блог. Його немає? Значить, створіть

Створення блогу носить взагалі далекосяжні плани. Це не тільки залучення потенційних роботодавців, а й в майбутньому продаж рекламних місць, що буде приносити додаткові гроші. Хороший блог - це ваш перший помічник в пошуку роботи.

Типові проблеми бізнесу

Завжди потрібно говорити, що працюєш за передоплатою. І, між іншим, більшість замовників вважають, що це цілком нормально. Це зараз, коли я став працювати вже більше як замовник, то прекрасно розумію, що якщо даю аванс, то копірайтер вже буде відчувати якусь відповідальність переді мною, тому буде намагатися працювати нормально. А якщо копірайтер каже відразу, що передоплату платити не потрібно, то я починаю думати, що це за копірайтер такий? Тобто, починаю сумніватися в його професіоналізмі. Тому просити передоплату можна і потрібно

Завжди намагайтеся використовувати всі методи переконання, коли хочете отримати копірайтинг на замовлення.

Заключне правило. Старайтеся постійно тримати марку.

Основне правило: не розслаблятися, завжди робити роботу в терміни, не пропадати на кілька днів.

Як заробити на копірайтингу на прикладі біржі контенту www.textsale.ru

Сенс роботи на біржі textsale полягає в тому, що вам доведеться писати статті і розміщувати їх на продаж в біржі. Тобто, ви самі визначаєте, скільки вам потрібно витрачати часу на написання статей і тематику цих статей.

Якщо розкласти по поличках, то схема як заробляти на textsale виглядає наступним чином:

 1. Ми вибираємо тематику статей, на яку будемо писати. Самі зрозумійте, що бути компетентним у всіх темах нереально, отже, в деяких темах ви будете більш сильні, що відіб'ється на якості статей. А деякі теми ви будете знати гірше, отже, і статті будуть гірші. Тому краще вибрати одну або кілька тем, в яких ви добре розбираєтеся
 2. Тепер потрібно визначитися, яким з методів ми будемо заробляти на написанні статей: будемо рерайтити або писати копірайт. Рерайтінг - це переробка вже існуючої статті. Ми просто беремо статтю і переписуємо її своїми словами. Копірайтинг - це написання абсолютно нової, унікальної статті. Скажімо так, з голови. Копірайтинг, природно, коштує дорожче, ніж рерайтинг. Але вважаю, що для новачка починати з рерайтингу – нормальна справа.
 3. Далі потрібно усвідомити для себе поняття того, що таке оптимізований текст. Просто зустрічаються такі вирази, як «заточити текст», «ключові», «seo контент», «seo тексти» і т.д. Все це означає, що в написаному вами тексті повинні бути присутніми в певній кількості певні слова. Їх називають ключовими.

Якщо ви працюєте безпосередньо з замовником, тобто НЕ через біржу, а спілкуєтеся через ICQ, форум і він з вами розраховується безпосередньо через WebMoney або будь-якими іншими способами, то він сам вам скаже, які ключові слова повинні бути присутніми в тексті.

Якщо пишете текст самі, то обов'язково перед тим, як почати писати статтю, зайдіть хоча б сюди - wordstat.yandex.ru. Введіть в пошуковій рядку запит, який буде підходити під вашу статтю.

Наприклад, якщо я пишу статтю про те, як заробляти на textsale, то можна ввести в пошуковій рядку слово «textsale» і вам відразу видасть купу схожих запитів. Будь-який з результатів, який вам видасть система і є ключове слово, яке можна використовувати в статті.

Ця стаття, до речі, теж «заточена» під ключові слова: заробити на копірайтингу, як заробити на написанні статей, як заробити на textsale, як заробляти на textsale, тому на її прикладі можете подивитися, як вписуються в даній статті ці ключові слова.

 1. Далі ви повинні визначитися з режимом роботи. Або ви будете писати статті в зручний для вас час і розміщувати їх на продаж, чекаючи, коли знайдеться покупець, який купить статтю, і вам перерахують за неї гроші. Або ви будете шукати вже розміщені замовниками замовлення. Але це коштує грошей, якщо говорити про біржі контенту textsale, оскільки там є окрема категорія, яка називається «Замовлення» і доступ в неї коштує грошей.

Тому якщо ви починаєте з нуля, то вам в будь-якому випадку доведеться попітніти і написати якомога більше статей, які ви розмістите на продаж. Якщо будете регулярно працювати, то ваші статті будуть купувати. У вас назбирається певна сума грошей і ви зможете собі дозволити купити доступ в категорію «Замовлення». Але окремо про це поговоримо нижче.

 1. Крім цього, вам буде потрібно завести собі гаманець WebMoney, тому що всі розрахунки в даній системі проводяться через цю платіжну систему. Зареєструвати гаманець ви зможете на офіційному сайті WebMoney. Гаманець вам стане в нагоді і в майбутньому, навіть якщо ви будете заробляти не на копірайтингу, а на чомусь іншому.

Сам план роботи, як заробити на textsale, такий:

Ви пишете статтю. Перевіряєте її на унікальність. Я це роблю за допомогою програми DCFinder. Просто ставите крапку в місці «Ручне введення» і вставляєте текст в поле. Після чого тиснете кнопку «Далі». Програма перевірить текст, на що буде потрібно певний час і якщо він буде унікальним, то зеленими буквами буде написано, що текст унікальний. Якщо текст буде не унікальний, то програма видасть список адрес, де є точні співпадіння вашої статті. Щоб уникнути таких ляпів намагайтеся якщо вже пише не копірайт, а рерайт, то хоча б переробляйте якісно.

Розміщуєте її на продаж на textsale. При цьому вказуєте категорію, в яку буде додано статтю, тип контенту (копірайтинг або рерайтинг) і ціну за 1000 символів без пробілів. Для початківців з нульовим рейтингом рекомендую ставити ціну за копірайтинг або рерайтинг не вище 1 $ / 1000 ($ 1 за 1000 символів).

Просто чекаєте, поки її куплять. Робити нічого при цьому не потрібно. просто чекати.

Для того щоб чекати не довелося болісно довго, я рекомендую писати статті якомога частіше і вішати їх на продаж. Так ви заробите набагато швидше і більше. Вважаю, що в день було б непогано, якби додавали на продаж від 3-х до 10-ти статей. Чому я так вважаю? Тому що якщо ви напишете 1-5 статей за весь час, і просто будете чекати, поки їх куплять, то можете прочекати дуже довго.

Все тому, що починаєте ви з нульовим рейтингом. А зараз, як я подивився, в системі є користувачі, у яких рейтинг вже більше 1000. І як ви думаєте, у кого швидше куплять статтю? Звичайно, у такого користувача. Але це зовсім не означає, що вам туди шлях замовлений. Крім того, в системі є RSS-стрічка надходять нових статей. Значить, якщо ви будете частіше з'являтися зі своїми доданими статтями, у вас буде набагато вище шанс на те, що стаття буде помічена і куплена.

Головне - не грайтеся з вогнем. Цінуйте свою репутацію, оскільки в системі зараз реалізована можливість залишати відгуки. І якщо ви нахапатися негативних відгуків, то заробити на копірайтингу в textsale вам буде неймовірно важко, оскільки всі хочуть мати справу тільки з перевіреними людьми з бездоганною репутацією.

Для того щоб збільшити ймовірність покупки статей, потрібно визначитися ще й з тематикою. Якщо тематика буде популярною, то, отже, на неї буде і більше продавців. Значить, ваші шанси продати статтю значно збільшаться. Щоб визначити популярність тематик в системі textsale зайдіть в розділ «Що шукають?»

У цьому розділі відображається інформація про тенденції зміни популярності пошукових запитів.  Пишіть ті статті, які шукають найбільше, тоді матимете більше продаж.

Для того щоб обнадіяти початківців копірайтерів, наведу невелику статистику. На сервісі textsale можна рекламувати свій аккаунт.

Ось, загалом-то і все. Решта нюанси ви зможете знайти на самій біржі. Тепер, я думаю, ви вже знаєте, як заробляти на textsale.

cat-img

Категорії