Спальний мішок – це незамінний атрибут активного відпочинку на свіжому повітрі. Спальники користуються попитом серед туристів, рибалок та мисливців.

Актуальність цього товару зростає з року в рік з масовою популяризацією зеленого туризму, адже жителі великих міст хочуть відпочити від стін квартир і «злитися з природою». Таке злиття неможливе без використання спального мішка, оскільки навіть літом ночувати без утеплення достатньо некомфортно, адже набагато легше зняти одяг, в якому перебуваєш протягом всього дня і закутатись в теплий і зручний спальник.

Якщо ж говорити про відпочинок у горах, то тут спальний мішок є взагалі необхідним атрибутом, оскільки навіть в самий жаркий день нічна температура опускається до 10 градусів тепла.

Скептики можуть сказати, що бізнес план з виробництва та реалізації спальних мішків буде провальним, оскільки на ринку присутня подібна продукція в достатніх об’ємах від світових лідерів з пошиття туристичного текстилю. Це дійсно так, але не кожен може придбати спальник, вартістю до 2 тисяч гривень, причому більша частина грошей – це плата за торгову марку.

Дешева продукція представлена основним чином китайськими імітаціями відомих брендів і часто не відповідає ні вимогам якості, ні зносостійкості.

Саме тому виробництво спальників середнього цінового діапазону являється достатньо перспективним бізнесом з невеликими початковим капіталом.

Ваша перевага - недорога, але якісна продукція

З чого починати

Спочатку варто визначитись з тим, яким буде напрямок виробництва. Ви можете зупинитися на виробництві мішків-ковдр, які прекрасно підійдуть для літа, або парного відпочинку (в такому випадку один спальник використовується в якості матрацу, а інший – у вигляді ковдри), або зосередити увагу на виробництві мішків-коконів (туристи-екстремали, які являються основними користувачами цієї продукції, називають їх «жлобниками»), які можна використовувати цілий рік. Якщо ж крім гаража у вас є місце для зберігання великого об’єму готової продукції та сировини, ви можете зайнятись виготовленням обох типів виробів.
На наповнювачі-утеплювачі спального мішка не варто економити. Використовуйте сучасні матеріали, які характеризуються невисокою ціною, малою вагою і прекрасно утримують тепло. Сьогодні найчастіше використовується холофайбер або синтепон. Ці матеріали швидко сохнуть, мають невелику вагу, погонний метр матеріалу коштує в середньому 35-50 гривень.

Яка сума необхідна для того, щоб розпочати бізнес з пошиття спальників

Орієнтуйтеся на суму 70-100 тисяч гривень.

Звичайно, що великих обсягів при такому вкладенні не доб’єшся, але, при умові правильної рекламної кампанії та залучення достатньої кількості продавців, щомісячний прибуток може сягати до 50 тисяч гривень (в залежності від сезону).

Початкові витрати на закупівлю якісної сировини для виробництва складають приблизно 30-35 тисяч гривень, біля 10-15 тисяч гривень потрібно вкласти в закупівлю швейного обладнання. Звичайно, що у більшості тих, хто хоче започаткувати бізнес, немає досвіду професійної роботи з текстилем, тому потрібно найняти швею-закрійницю з зарплатою біля 8 тисяч гривень (якщо будете платити менше – втратите якість). Варто зазначити, що фрази типу: «Моя жінка вміє шити, вона і буде працювати» будуть хибними, оскільки одне діло – займатися шиттям в побуті, і зовсім інше – професійна робота з використанням лекал та іншого обладнання. На початковому етапі, якщо ви хочете зайняти в бізнесі сім’ю, її члени будуть навчатись на курсах крою та шиття, а по їх закінченню можна буде просто розширити виробництво. Практика показує, що 1 робітниця за робочий день може виготовити до 5 одиниць виробів.

Скільки можна заробити на пошитті спальників

При умові використання якісних матеріалів, собівартість одиниці продукції складає приблизно 250-300 гривень, в той час як продавати її можна за 700-1100 гривень.

Таким чином пошиття і реалізація 100 спальних мішків (мінімальна місячна норма на 1 швею-закрійницю) принесе підприємцю мінімальний чистий прибуток у розмірі 35 тисяч гривень.

Збут товару може проводитись через місцеві спортивні магазини та магазини для мисливців і рибалок. Також до збуту можна залучити продавців на ринках, і, звичайно, через інтернет.

Яке обладнання обрати для старту бізнесу

Практика показує, що для стартапу не варто закуповувати коштовне обладнання, оскільки потрібні кошти на рекламу та інші супутні витрати, також ніхто не дасть стовідсоткової гарантії, що бізнес «піде». Для початку варто купити:

  • промислову швейну машину;
  • стіл для розкрою;
  • розкрійний дисковий ніж;
  • обладнання для прасування.

Який код КВЕД вказується при реєстрації бізнесу

Для того, щоб вас не оштрафували, перед початком виробництва варто зареєструвати бізнес. При цьому вказується код КВЕД 13.92 (Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу).
Оскільки бізнес малий, варто зареєструвати ФОП зі спрощеною системою оподаткування.

Технологія пошиття

Всесезонні спальні мішки-кокони (жлобники) шиються в 4 шари матеріалу, тоді як спальники-ковдри шиються двошаровими.

При виготовленні мішка-ковдри до одного полотнища пристрочуються стрічки, після чого інше полотнище пристрочується вздовж зрізу. Після цього полотнища вивертаються виворотами один до одного і до другого полотнища також пришиваються стрічки. Зрізи застрочуються і спальник заповнюється утеплювачем, після чого ковдра прострочується декілька разів діагонально навхрест по всій площині для того, щоб запобігти збиванню утеплювача. В кінці пришивається застібка-блискавка.

Мішок-кокон робиться з 4 частин. Його виробництво достатньо специфічне, тому на словах його описати досить складно. Для його виробництва варто підшукати точні професійні лекала різних розмірів, оскільки кокони виробляються під розмір людини, яка його купує.

cat-img

Категорії