Досвідчений зварювальник ніколи не сидить без роботи, особливо це актуально для сучасного суспільства, коли всі вчаться і йдуть працювати в офіси, і не хочуть заробляти гроші ручною працею. Кількість нормальних фахівців на цьому ринку постійно падає, а попит на послуги залишається як і раніше високим.

Замовниками послуг зварювальників є не тільки комерційні компанії, пов'язані з будівництвом, а й приватні особи, яким потрібно вирішити побутові завдання: зробити ворота в гараж або ж зварити каркас під паркан. У цій статті ми крок за кроком розберемо те, як запустити свій бізнес на зварюванні і як шукати вигідні замовлення на вашу роботу.

Варто відзначити, що зварювальну майстерню можна відкривати як у великих, так і в дрібних містах, головне попередньо оцінити конкуренцію і скласти план по залученню продажів. Разом з цим це може бути як малий, так і великий бізнес. Звичайно, варто починати справу з малого бізнесу. Можна працювати з широким асортиментом послуг, а можна зосередитись на вузькій ніші, наприклад, як це зробила компанія https://www.oskarmetal.com/, яка займається виготовленням ангарів, гаражів та металевих складів.

У перелік послуг такого цеху будуть входити послуги з виготовлення різних конструкцій з металу з виїздом на об'єкт, виконання індивідуальних замовлень прямо в гаражі, або ж продаж готових виробів з металу. Якщо ви вирішили пов'язати свою діяльність із зварювальними роботами, то вам потрібно самому бути фахівцем в цій справі, а багато хто й зовсім починають такий бізнес поодинці, та ще й з мінімальними вкладеннями.

Список ідей для зварювального бізнесу

Перед тим, як відкрити зварювальну майстерню, потрібно визначитися з напрямом, в якому ви будете працювати, а їх насправді багато. Друге - це вивчити конкуренцію і по можливості намагатися вибрати вид діяльності з мінімальною кількістю фірм надають точно такі ж послуги як у вас.

Виробництво вуличних виробів з металу

Якщо ви проживаєте в місті, де є багато приватних будинків, то цей напрям дозволить вам непогано заробляти. Домовласники часто щось ремонтують, вдосконалюють і оформляють приватну територію при будівництві нерухомості.

Бізнес на зварювання металоконструкцій пропонує наступні варіанти виробів:

 • Паркани
 • Калитки і ворота в зборах
 • Ворота для гаража
 • Декоративні огорожі
 • Лавочки
 • Козирки і навіси
 • Каркаси під терасу та інше

Сфер застосування металу при будівництві багато, і люди придумують різні конструкції, які потім замовляють у фахівців. Наприклад, деякі замовляють каркаси для теплиць або ж каркаси для винограду.

Відкрийте магазин зварювального обладнання у вас в місті

В цьому випадку зварник інвестує власні кошти в матеріал і виготовляє виріб. В подальшому за допомогою оголошень в інтернеті продає його з націнкою. Найбільш часто продають:

 • Мангали. У магазинах вони неякісні і після декількох жарок шашлику стінки мангала крутить, і вони втрачають зовнішній вигляд. Якщо робити якісно, то люди будуть із задоволенням купувати ваші вироби, навіть якщо вони будуть за вищою ціною.
 • Риштування. Крім продажу, можна виготовити їх і здавати в оренду для будівельних бригад.
 • Поштові ящики. З використанням штампованих елементів для їх декорування.
 • Столи, стільці. Тут вже потрібно буде співпрацювати зі столяром, щоб він робив стільниці, а ви каркас. Додатково може знадобитися і послуги швачки.
 • Елементи декору для дому: підставки під вазони, лопатки для каміна та інше.
 • Турніки. Насправді можна вигадати багато товарних груп, які може виготовляти навіть малодосвідчений зварювальник, тут скоріше варто питання з реалізацією готового товару.

Заміна старих комунікацій

Якщо ви проживаєте у великому місті, то напевно там є багато старих квартирних будинків. У таких будівлях, за рахунок тривалої експлуатації виходять з ладу стояки, труби опалення і водопроводу. Вирішення цього питання люди не відкладають і шукають зварників, які можуть демонтувати пошкоджені ділянки комунікацій і приварити нові труби в цих місцях. При такому форматі роботи, вам точно не обійтися без власного автомобіля, до того ж потрібно буде активно рекламуватися в інтернеті, щоб знаходити своїх клієнтів.

Виготовлення товарних лінійок конструкцій

Ви можете сконцентруватися на якомусь вигляді товару, і робити лінійку виробів з наступною реалізацією у вас в місті і через інтернет. Як приклад, можна зазначити твердопаливні котли для будинків і бань. Відмінна ніша, але вам потрібно буде запросити інженера, який буде проектувати дане обладнання і розраховувати всі параметри майбутнього котла. Ще один товар з тієї ж тематики - це розширювальні баки для опалення, які представляють собою утеплені ємності для зберігання певного обсягу води.

Автомобільна ніша

Це цілий окремий сегмент робіт, який має на увазі, що майстер має навички кузовного ремонту. На цьому можна дуже добре заробляти. Сюди входить відновлення і ремонт кузова авто після ДТП, рихтування окремих деталей авто, проварка днища, яке вже прогнило від корозії. З огляду на якість металу використовуваного в сучасному автомобілебудуванні, то машини будуть гнити все швидше, і робота у зварника в цій ніші буде завжди. Також, існують цілі сервіси по ремонту глушників автомобілів. Повірте це часта поломка в машині, і її теж не відкладають, оскільки гучний звук від вихлопної труби, швидко змушує авто власника їхати в сервіс. Тут потрібно мати комплектуючі до вихлопних трубах різних марок автомобіля. Іноді доведеться використовувати аргонове зварювання, для роботи з тонкостінних металом. І третій приклад - це ремонт литих дисків за допомогою аргону.

Послуги у сфері будівництва

Комерційні організації, найчастіше будуть замовляти послуги в сфері будівництва, пропонуючи великі обсяги робіт.  Тут також є кілька напрямків:

 • Побудова металевих конструкцій для ангарів.
 • Виготовлення металевих гаражів та боксів для будівельників.
 • Виробництво каркасів для сходів.
 • Зварювання арматури в фундамент або міжповерхове перекриття.
 • Каркаси для паль.
 • Виготовлення конструкцій під балкони і багато іншого.

На ділі цей список може бути значно більше, так як все буде залежати від об'єкта, з якими працює замовник. Це можуть бути торгові центри, заводи або ж ангарні конструкції.

Продаж меблів з металу

Ліжка, столи і стільці, стелажі, барні стійки і підставки під мийку і багато інших елементів меблів можна виробляти і продавати як готові варіанти товару або ж робити її на замовлення, маючи каталог. Виготовлення меблів на замовлення може займати термін 1 - 2 тижні. Додатково можна співпрацювати з дизайнерами інтер'єрів і виготовляти ексклюзивні меблі або декор для дому. Після того, як ви проаналізуєте конкурентів і визначитеся з нішею, можна приступати до організаційних питань по запуску бізнесу в форматі зварювальної майстерні. Організуйте свою майстерню з виробництва і продажу кованих виробів.

Більшість підприємців відкривають свій бізнес на зварювальної майстерні прямо у власному гаражі. Це оптимальне рішення, якщо, звичайно ж, у вас є у власності така нерухомість.

Параметри приміщення

 1. Розміщення вашої майстерні не грає великої ролі з точки зору маркетингу, але ціна в разі оренди або купівлі такої нерухомості може істотно відрізнятися. Тому можна розглядати варіанти боксів на околиці міста, або промислових районах. При виборі локації зверніть увагу і на найближчих сусідів, оскільки робота з металом - це галасливий процес, і конфліктів з сусідами в майбутньому можна не уникнути.
 2. Площа приміщення - від 25 кв.м. і більше. Такої площі вистачить для самої майстерні, непогано, якщо поруч буде можливість зняти або спорудити невелике складське приміщення для зберігання готових виробів і матеріалів. Оптимальним буде гараж площею 35 кв.м. для проведення робіт і підсобне приміщення ще на 15 - 20 кв.м. для зберігання заготовок і матеріалів.
 3. Комунікації. Дуже важливий момент, на який варто звернути увагу. Електропроводка в приміщенні повинна бути новою, оскільки ви будете використовувати обладнання з великою споживаною потужністю. До того ж величезний плюс наявність підключення 380В. Продумайте систему вентиляції, пожежної безпеки і можливість швидкого провітрювання робочого простору. На холодний період року, потрібно подбати про опалення.
 4. Ремонт в гаражі або боксі, може бути простим, але виконаний з негорючих матеріалів. Підлогу можна зробити з плитки, стіни обштукатурити і пофарбувати, а на стелю закріпити металопрофіль. Ваше завдання - максимально убезпечити робочий процес, до того ж такі вимоги у перевіряючих служб.
 5. Зручний під'їзд до гаражу вантажного транспорту, для відвантаження виробів або заготовок. Як мінімум на території біля гаража повинна розгорнутися вантажна Газель. Знайти приміщення під ці вимоги цілком реально, але не поспішайте брати перше-ліпше, розгляньте кілька пропозицій і виберіть собі найбільш вигідний варіант з фінансової точки зору.
 6. Устаткування. Вибір обладнання - це, мабуть, самий витратний етап для запуску бізнесу на зварюванні в гаражі. Багато новачків купують китайський інструмент, але на практиці якість вітчизняних апаратів нічим не гірше, та й цінник адекватний. Якщо бюджет дозволяє, то краще взяти якісне обладнання європейських виробників, якщо немає, то можна купити дешеві аналоги і потім, поступово закуповувати якісний інструмент. Якщо ваш цех буде надавати послуги з: газозварювання, електрозварювання, аргонно-дугового зварювання, то потрібна буде значна сума для старту бізнесу. Зазвичай починають з покупки електрозварювання, а далі вже розширюють список послуг, тому в залежності від напрямку діяльності, ви можете коригувати список обладнання під себе.

Cписок обладнання для зварювального майстерні

 • трансформатор;
 • зварювальний інвертор;
 • зварювальний апарат;
 • установку для плазмового різання;
 • установку для аргонно-дугового зварювання;
 • кілька пальників для зварювальних напівавтоматів;
 • спеціальний зварювальний кабель;
 • кілька газових балонів;
 • паяльну лампу;
 • газовий редуктор;
 • зварювальний ацетиленовий генератор;
 • спеціальні зварювальні столи;
 • спецодяг: костюм, рукавички і захисні окуляри;
 • маска зварювальна;
 • болгарки: велика і маленька;
 • вимірювальні пристосування: лінійки, куточки, олівці, рівень, мілини.
 • ручний інструмент: молоток, викрутка, щітка по металу.

З витратних матеріалів будуть потрібні: електроди, круги на болгарку, грунтовка, фарба, антикорозійні засоби, та інші. Додатково потрібно буде встановити охоронну і протипожежну системи, а також закупити вогнегасники. Якщо ви стартуєте з нуля, і бюджет сильно обмежений, то можна взяти комплект, що складається з: інвертора, пальника і трансформатора, який дозволить виконувати найпростіші зварювальні роботи, а вартість такого обладнання не перевищить $ 1200 - $ 1500.

Наприклад, простий інвертор коштує близько $ 400 - $ 600. До того ж можна розглядати покупку і б / у обладнання, попередньо перевіривши його. Ще один невеличкий нюанс - це наявність транспорту. Робота зварювальника має на увазі і закупівлю матеріалу, і часто доставку і установку металевих виробів клієнтові. Якщо власного автомобіля немає, то потрібно виділити бюджет, хоча б $ 4000 для покупки б/в газелі вантажного типу, для транспортування обладнання і виробів.

Персонал

Навички та вміння ваших працівників будуть впливати на кількість клієнтів вашого цеху і репутацію на ринку. Якість виконаної зварювальної роботи може стати конкурентною перевагою, а для цього потрібно уважно вивчати всі вимоги клієнта і дуже відповідально підходити до роботи. Для початку можна працювати самостійно, а з часом взяти помічника, або ж у разі завантаженості майстерні ще одного зварника в напарники. Оплату праці зазвичай здійснюють в форматі невеликий оклад +% від замовлення. Такий підхід мотивує ваших співробітників працювати якісно і швидко.  Функції бухгалтера і маркетолога, ви можете взяти на себе, адже наявність клієнтів - це основа вашого бізнесу, і цьому питанню потрібно приділити належну увагу.

Пошук клієнтів

Для пошуку замовлень, частіше за все буде потрібно бюджет на рекламу, давайте більш детально розберемося, які методи реклами працюють для цієї ніші.

 • Реклама на дошках оголошень по вашому місту. Це може бути опис послуг або продаж готових виробів. Можна пробувати купувати платне розміщення в ТОПі, і дивитися на віддачу.
 • Власний сайт і контекстна реклама. Особливо це актуально, якщо ви будуєте вузьконішевому бізнес, наприклад на аргоновой зварюванні.
 • Реклама в друкованих виданнях вашого міста. Це дозволить залучити аудиторію старшого віку, яка шукає виконавців для різних робіт через оголошення в газеті.
 • Реклама на вашому авто.
 • Розклеювання оголошень в приватному секторі.
 • Співпраця з будівельними бригадами або ж дизайнерами інтер'єрів. В подальшому, вас будуть знаходити клієнти через особисті рекомендації знайомих, а частина замовників стане постійними.

Скільки потрібно грошей для старту?

Проводячи розрахунки для бізнес плану підприємства зі зварювання металевих конструкцій вам потрібно врахувати всі статті витрат. Ми наведемо список основних витрат, а вам потрібно прорахувати їх конкретно під ваш регіон.

Стартові платежі:

 • ремонт приміщення - від $ 1200
 • купівля обладнання та витратних матеріалів - від $ 1700.
 • покупка авто - від $ 4000
 • оформлення документів - $ 200
 • рекламна продукція (сайт, листівки, логотип, візитки) - $ 450

Щомісячні витрати:

 • оренда приміщення (в разі відсутності власного приміщення) - від $ 15 за 1 кв.м. + Комунальні платежі.
 • податки - $ 200
 • заробітна плата - ставка +% від замовлень (для майстра), або ж відрядна оплата праці для помічника.
 • реклама - від $ 100
 • транспортні витрати - від $ 70
 • поповнення запасів витратних матеріалів - в залежності від обсягів продажів.

Варто відзначити, що почати можна як з малим бюджетом на покупку базового комплекту обладнання і працювати при цьому самостійно, а можна відразу відкрити велику майстерню, все буде залежати від стартового капіталу.

Скільки можна заробити? Ціни зварювальних швів грн. / Метр шва: Нержавіюча сталь

 • (1мм - 2мм): $ 8,2
 • (2 мм - 4 мм): $ 12,2
 • (4 мм - 8 мм): $ 16,4 алюміній
 • (1,5 мм - 3 мм): $ 12,2
 • (3 мм - 5мм): $ 18,3
 • (5мм - 10мм): $ 28,5 сталь
 • (1,5 мм - 3 мм): $ 8,2
 • (3 мм - 6мм): $ 12,2
 • (6мм - 10мм): $ 16,4

Зварювання труб (кілька значень для прикладу в залежності від діаметра труби).

 • діаметр 27: $ 2,85
 • діаметр 60: $ 5,3
 • діаметр 273: $ 20,4 По конструкціях:
 • Каркас сходів: $ 490 - $ 655 поверх
 • Ворота: від $ 49 м.п.
 • Огородження: від $ 32 м.п.
 • Балкони: від $ 40 м.п.
 • Альтанки: від $ 245
 • Навіси: від $ 32 кв.м.
 • Козирки: від $ 32 кв.м.

Вартість зварювання металоконструкцій: від $ 325 за тонну.

Виходячи з цього прайс-листа ви можете робити прогноз по заробітку вашого цеху в залежності від завантаженістю роботою.

Аргонове зварювання - як бізнес ідея для новачка

Якщо вас бентежить висока конкуренція в ніші зварювальних робіт, то ви можете зменшити кількість конкуруючих майстерень вибрати вузьке спрямування діяльності, як варіант - зварювання за допомогою аргону. Аргонодугове зварювання відбувається в середовищі інертного газу аргону, звідки і йде назва самої технології. Існує кілька режимів такої зварювання: ручний, напівавтоматичний і автоматичний. Такий вид технології використовується для зварювання складно з'єднуються видів металу: сталі і міді, титану, алюмінію і чавуну. Працюючи з цими матеріалами, ви зможете бути конкурентоспроможними на ринку цих послуг і до того ж отримувати більший прибуток від такої діяльності.

Висновки. Зварювальний бізнес - це стабільне джерело доходу, для досвідчених майстрів своєї справи. Попит на послуги не падає, і хороший зварювальник завжди знайде високооплачувану роботу або замовника для продажу своїх послуг.

cat-img

Категорії