Чому варто почати бізнес з ремонту комп'ютерів та електроніки?

Бізнес з ремонту та обслуговуванню електроніки показує дивовижну живучість. Давайте розберемо, чому є сенс входити в цей бізнес у 2020-2021 році?

Ідея запозичена на сайті evgeniykutsenko.com, ви можете ознайомитися із оригіналом статті більш детально.

ТОП-5 причин чому варто реалізувати бізнес план ремонту комп'ютерів у вашому місті

Мінімальна сума для старту

Для старту потрібно мінімум 1000 - 2000 доларів. Ці гроші в основному підуть на рекламування і просте обладнання. Про це ми поговоримо пізніше.

Гнучкість ціноутворення

У цьому бізнесі ціна за надання послуги формується в основному з вашої ініціативи, навичок, вартості пристрою. Так, є ринкові ціни на типові послуги, наприклад чистка від пилу ноутбука. Але більшість ремонтів нетипові і унікальні.

Можливість до поєднати сервіс із торгівлею

Якщо ви ремонтуєте телефони, є сенс продавати чохли та зарядні пристрої, це як мінімум. А взагалі нічого вам не заважає продавати і запчастини.

Мінімальні ризики

Навіть якщо у вас бізнес не налагодиться, ви завжди можете згорнути діяльність. Вам не потрібно ризикувати великими позиками, вкладати гроші в товар з метою перепродажу, купівлі чи оренди дорогої нерухомості.

Стабільно зростаючий попит на послуги

З кожним роком людина обростає все більшою кількістю гаджетів, які необхідно обслуговувати. І благо є такі сервісні центри, як ваші, в який можна відремонтувати техніку і не купувати нову.

Бізнес моделі реалізації бізнес плану ремонту комп'ютерів у вашому місті

Я – власник, і все роблю сам

Добре огляньте себе: у вас є руки, ноги, голова. Тепер подивимося на ваші здібності, що вмієте. Залежно від ваших навичок можна сформувати стратегію розвитку бізнесу. Якщо ви маєте технічні знання і ви вмієте налаштовувати своє обладнання без допомоги, можливо вам варто розвиватися у цьому напрямку.

Я роблю ремонту, все інше мене не цікавить

Якщо у вас є досвід по ремонту комп'ютерів і електроніки, тоді і не думайте, а дійте. На перших етапах виконуйте прості завдання. Працюйте за такою схемою: ви приймаєте замовлення від клієнтів, самі їх виконуєте і віддаєте. По суті весь бізнес процес - це ви. Немає необхідності з кимось ділитися заробітком, звітувати, контролювати. Надалі доведеться найняти менеджера або і цю функцію взяти на себе. Якщо ви не любите людей так сильно, як техніку, то таки точно варто взяти людину для обслуговування, а на себе взяти тільки ремонт.

Я можу зробити на цьому бізнес не маючи досвіду

У вас немає технічних навичок достатніх для того, щоб самому вести ремонти. Тоді ваша роль - менеджер. Ви шукайте людей, які виконують роботу за 10 доларів, а клієнту продаєте за 20. На цьому і заробляєте. Надалі менеджер наймає майстрів та інших менеджерів. Менеджеру стартувати важко, зате він більше бізнесмен, ніж виконавець ремонтів.

Скільки грошей потрібно для старту бізнесу з ремонту комп'ютерів

Хочу звернути увагу, що для старту вам, по суті, гроші не потрібні. Потрібне бажання. Але гроші дадуть змогу швидше розвиватися. Є кілька моделей початку бізнесу з обслуговування та ремонту електроніки.

Модель 1 – Дрібні завдання

Почати розвиток з програмної частини і блочного ремонту. Ви надаєте послуги на виїзді у клієнта, вдома або в офісі. Для старту вам потрібно тільки клієнти. Устаткування і приміщення не берете, працюєте по телефону. Запчастини - шукайте постачальника у себе в місті. Гроші заробляються з наданих послуг: видалення вірусів, налаштування операційної системи, мережі, роутерів та інше. Якщо у клієнта щось ламається, наприклад блок живлення або материнська плата, ви міняєте вузол повністю, не ремонтуючи поламаний. Далі, у міру напрацювання досвіду і клієнтів, підключити апаратний ремонт. У такій схемі вкладення тільки сайт і реклама (візитки, флаєра, форум міста), близько 1000 $ для старту, 50-100 $ / місяць.

Модель 2 – Робота в команді

Можливо працювати з компаніями системним адміністратором за викликом. Як ця стратегія працює? Ви берете довідник вашого міста, обдзвонювати всі компанії поспіль і пропонуєте свої послуги майстра по ремонту комп'ютерів, серверів, мережі. Берете їх комп'ютери на обслуговування. Плюс в тому, що ви не прив'язані до цього роботодавця. У вас можуть бути 3-5-10 таких компаній. За такою схемою вкладення - тільки ваш час і телефон.

Ви можете організувати сервісний центр з ремонту електроніки. Гроші:

Створити сайт або блог + SEO оптимізація + 50 статей + контекстна реклама на два-три місяці = 1000 $ + зміст 20-50 $ / міс .;

Термоповітряна паяльна станція + інструмент + мікроскоп + олово + припой + інші інструменти і витратні матеріали = 500 $;

Приміщення 300-500 $ / міс.

Етапи. З чого почати бізнес з ремонту комп'ютерів, телефонів

Ремонтери в інтернеті рекомендують починати з реєстрації ФОП та закупівлі обладнання. Але ми з вами розумні люди, і розуміємо, що гроші то приносять клієнти, а не ФОП і обладнання. Тому логіка підказує, що перше, чим потрібно зайнятися - це пошук клієнтів.

Шляхи пошуку клієнтів

Інтернет сайт вашого сервісного центру

На платному домені і хостингу. Движок можна взяти безкоштовний. Головне, щоб людям було на ньому все зрозуміло.

Дошки безкоштовних оголошень

Наприклад це може бути OLX, avito, prom.ua, пульсцен. Почитайте корисну інформацію, як писати продаючі оголошення

Візитки, флаєра

Після того, як клієнт обслужився, обов'язково давайте дві, три візитки. Одна йому, інші його друзям. Флаєра теж

Контекстна реклама

Google adwords і яндекс директ - працює

 Особисті зв'язки і контакти

Через дві або три тижні, як обслужили клієнта, зателефонуйте йому з питанням: як все працює? Якщо все ок, попросіть його порекомендувати вас друзям і знайомим. Так ви провокуєте поширення поголоски про себе.

Облік, персонал і постачальники

Після того, як ви створили потік клієнтів, ви повинні їх обслужити. Щоб не переплутати, де чия техніка і що необхідно робити, потрібно використовувати якусь систему обліку. На перших порах досить і Excel або електронна таблиця в Google Docs. Але бажано відразу вести господарство в системі обліку для сервісного центру. Благо зараз цього софта досить.

Перший час ви будете справлятися самостійно, але все одно вам потрібно позбавлятися від плинності для того, щоб займатися розвитком бізнесу. Для цього вам потрібен персонал - ті люди, які виконують частину ваших завдань в обмін за гроші. Оплата праці йде від продукту, який співробітник приносить на ремонт. Інженер - ремонтує техніку, менеджер - робить так щоб якомога більше клієнтів пішло з відремонтованої технікою та інше. Від цього ви берете відсоток від принесених грошей співробітником.

Постачальники - ті люди і компанії, які постачають вам запчастини для ремонту техніки або продажу товару. Важливо розуміти, що постачальниками можуть бути так само інженери вузької спеціалізації, як наприклад майстер по відновленню даних.

Типові помилки бізнесу з ремонту комп'ютерів

Спочатку гроші заробляємо, потім витрачаємо, тому:

  • ФОП ви реєструєте тільки після того, як побачите реальні стабільні гроші. Ви не починаєте реєструватися, а після цього вже думаєте, що ж з цим робити. НІ! Спочатку гроші, потім все інше. Тим більше закрити ФОП в десятки разів важче ніж відкрити. КВЕДи, податки і все інше вам розкажуть докладніше в податковій інспекції.
  • Устаткування ви купуєте тільки те, в чому реально будете використовувати, наприклад паяльник. Але я знаю багатьох інженерів, які працюють тільки з програмною частиною комп'ютерів, як настройка 1С, видалення вірусів, налаштування мережі, операційних систем та інше. Їх тариф йде погодинно. З обладнання - тільки викрутка і обжимка для крученої пари. Але ви можете ремонтувати пристрої апаратної частини, там оплата йде за результат.
  • Оренда приміщення. Спочатку запитайте себе: а що мені заважає робити ремонт у себе вдома? Якщо у вас квартира двокімнатна, або є просторий балкон, то зробіть майстерню прямо там. Тим більше перший час, найімовірніше, ви будете працювати один. Потім, як обсяг робіт збільшиться, є сенс орендувати приміщення, наймати персонал. Але без необхідності не варто собі лестити і влізати в постійні витрати, адже ви будете це платити зі своєї кишені.
  • Розвиток і автоматизація. Автопілот потрібен вам для того щоб бізнес працював без вашої участі. Для цього вам потрібно документувати весь бізнес-процес, починаючи з того, як клієнт до вас потрапив в сервіс і до того, як забрав техніку з ремонту.

Тобто ключовий пункт - це документування.

Другий момент - це написання інструкцій. У вас співробітники будуть приходити і йти це нормально. Але щоб ви з кожним поруч не сиділи, не водили за ручку, даєте набір інструкцій і говорите: «Відтепер ти виконуєш цю роботу чітко дотримуючись ці інструкції». Даєте на вивчення, перевіряєте, як нова людина це засвоїв.

Масштабування потрібно для того, щоб ви могли охоплювати якомога більшу частку ринку, виконуючи все більше і більше ремонтів. Але це вже вищий рівень ведення справ.

cat-img

Категорії