Домофон - не тільки дозволяє жителям багатоквартирного будинку виключити проникнення в під'їзд небажаних відвідувачів, але і спростити собі життя, не відкриваючи двері гостям. Домофони роблять під'їзди чистішими, тихішими. У цьому переконалися тисячі власників квартир багатоповерхових будинків. Саме це і посприяло популяризації пристроїв і в приватному секторі.

Замовте монтаж домофону косгу на сайті охоронної компанії, що займається установкою сигналізації, фізичною охороною, контролем доступу.

Коли варто відкривати бізнес по установці домофонів?

Відкривати бізнес по установці домофонів має сенс у двох випадках: якщо у вашому регіоні все ще є велика кількість багатоповерхових будинків, в яких домофони не використовуються, або якщо велика кількість нових багатоквартирних будинків регулярно будується. Клієнтами компаній, що встановлюють домофони, є не тільки багатоквартирні будинки. Власники особняків також замовляють домофони, які дозволяють їм контролювати відвідувачів.

Таким чином, основними клієнтами будуть:

  • Власники приватних будинків у великих та середніх містах;
  • ОСББ та голови управління багатоповерхових будинків.

Реєстрація бізнесу

Щоб відкрити бізнес по установці домофонів, можна зареєструватися як індивідуальний підприємець, вибрати спрощену систему оподаткування і відкрити рахунок у банку, на який будуть переводити оплату за ваші послуги. Якщо ви маєте намір також отримувати гроші готівкою, то вам потрібно придбати бланки суворої звітності.

Стартові інвестиції для відкриття бізнесу по установці домофонів потрібні відносно невеликі. Необхідна наявність вантажного транспорту і офісу зі складом. Найголовніше - знайти постачальника якісного обладнання і хороших фахівців, які будуть знати, що і як робити. З технічної точки зору установка домофона - процес не такий вже складний, але вимагає розуміння принципу роботи обладнання і акуратності при монтажі і установці. Як правило, монтажники отримують невеликий оклад (близько 300 доларів на місяць) і відсоток від замовлень.

Дуже важливо не помилитися з обладнанням, оскільки організації, які встановлюють обладнання, потім зобов'язуються його обслуговувати протягом усього терміну експлуатації, неякісні домофони, швидко виходять з ладу, можуть стати причиною збитків.

Особливості бізнесу з установки домофонів

Звичайний домофон для багатоквартирного будинку є електромагнітним замком на вхідних дверях, дроти від якого тягнуться до квартир; на двері встановлюється дверний доводчик. Замок завжди утримує двері в закритому стані. Може витримати зусилля до 450 кілограм. Замок служить довгий час, але якщо виникають якісь неполадки, наприклад, відключається електропостачання, двері залишаються відкритими до включення живлення. Завдяки наявності доводчика двері завжди закривається. Подвійна пружина, яка є основою цього пристрою, багато років зберігає свої характеристики.

У квартирах встановлюються абонентські апарати. Від замку мешканцям видаються спеціальні ключі або карти. Ключі можна робити самостійно, а можна залучити майстерню по їх виготовленню. При установці устаткування в старий будинок зазвичай змінюють двері. З цієї причини варто знайти надійну компанію, що займається установкою вхідних металевих дверей різного цінового діапазону, і залучати її в разі потреби. У відповідь послуги установник дверей може також рекомендувати вас своїм клієнтам.

Для встановлення домофону підходить подвійні металеві двері. Іноді на під'їздах вже стоять металеві двері, які не потрібно змінювати. Іноді двері нові і металеві, але не подвійні. У цьому випадку їх доробляють - приварюють ще один лист.

Однак якщо ви не будете самі ставити двері, варто укладати договір із фахівцями про якість робіт, оскільки кінцевий результат вже буде залежати не тільки від роботи домофонної організації.

Вартість обладнання

Вартість домофонного замку при оптовій закупівлі обладнання від постачальників починається від 30 доларів. Абонентські апарати коштують від 10 доларів кожен. Вартість установки залежить від кількості квартир, ступеня складності, витрати дротів і кріпильних елементів.

Монтаж і установка домофона передбачає проведення наступних робіт:

  1. монтажу і установки панелі виклику домофона;
  2. установки автоматичного запобіжника в електрощит;
  3. підключення абонентських домофонів до під'їзній домофону;
  4. монтаж аудіо-трубок і блоків живлення;
  5. монтаж мікрофона, прокладка комунікацій.

Монтаж і установка домофонного обладнання для одного абонента обійдеться в 150-300 доларів. Вартість обладнання при цьому складе 100-200$ тисяч рублів, решта - плата за роботу.

Установка домофона в багатоквартирний будинок займає, в середньому, від 3 до 5 днів, в залежності від кількості квартир. Таким чином, прибуток від монтажу і установки аудіо-домофонів у п'ятиповерховому будинку на 3 під'їзди складе близько 300 доларів на місяць.

Вартість виготовлення одного магнітного ключа 1-3$. Власникам квартир, які проти встановлення домофону (а такі є майже завжди), необхідно видати один безкоштовний ключ, щоб вони могли потрапити в свою квартиру, інакше можуть виникнути ускладнення з правоохоронними органами.

Крім доходу від установки домофонів, можна отримувати дохід від подальшого обслуговування обладнання. З цією метою потрібно укласти договір з ОСББ. Вартість обслуговування може бути включена в квитанції з оплатою за комунальні послуги, або ж власники абонентських апаратів повинні перераховувати обумовлену суму на ваш рахунок. Як правило, сума невелика, 5-10$ на рік. Однак якщо плата не включена в квитанцію, то регулярно платити буде лише невеликий відсоток.

В регіонах, де між організаціями, що займаються встановленням домофонів, існує досить висока конкуренція, щоб отримати замовлення на установку, іноді пропонують безкоштовне подальше обслуговування. З іншого боку, бувають випадки, коли встановлені домофони не обслуговується взагалі, і нікому замінити зіпсований обладнання, через що мешканці відчувають масу незручностей.

У такій ситуації можна запропонувати свої послуги і отримати договір на обслуговування домофонів, встановлених іншою організацією. Однак якщо було встановлено найдешевше обладнання низької якості, то це не буде вигідною справою.

 

cat-img

Категорії