Профнастил - універсальний матеріал, незамінний у багатьох сферах будівництва. Незважаючи на те, що виготовлення профільованих листів вже давно не в новинку вітчизняним виробникам, популярність і попит на цей будматеріал з кожним роком зростає пропорційно збільшенню обсягів будівництва.

Оцінка ситуації на регіональному ринку профнастилу

Виробництво профнастилу - перспективний і високорентабельний бізнес. Але і конкуренція в цій сфері висока, оскільки профлисти випускають як заводи по металопрокату в промислових масштабах, так і індивідуальні підприємці. Тому, перш ніж відкривати виробництво профнастилу, слід оцінити перспективність регіону на наявність великих заводів, що спеціалізуються на металопрофілі. До речі купити металлопрофиль нс 10 можна на сайті https://bulat.ua/profnastil/dlya-zabora/s10

Висока конкуренція потребує великих капіталовкладень для входу в ринок, витрат на рекламу і зниження цін для залучення потенційних покупців, тому виробництво може виявитися нерентабельним. А ось якщо в радіусі 200 км немає великого заводу, і поставка йде здалеку - є можливість швидко завоювати ринок, знизивши ціну за рахунок мінімізації транспортних витрат.

Реєстрація бізнесу

В якості організаційної форми для бізнесу по виробництву профнастилу рекомендується ТОВ на загальній системі оподаткування.

Коди КВЕД: 24.20 «Виробництво гнутих сталевих профілів»,

46.73 «Оптова торгівля іншими будівельними матеріалами»,

47.52 «Роздрібна торгівля металевими і неметалевими конструкціями і т.п.»

Обов'язковій сертифікації профнастил не підлягає, але при його виготовленні рекомендується дотримуватися нормативів ДСТУ Б В.2.6-9-95

Ринок збуту

Реалізація профнастилу планується в наступних напрямках:

  • оптово-роздрібний продаж через спеціалізовані магазини, бази, дилерів, будівельні супермаркети;
  • оптовий продаж будівельних і промислових підприємств через участь в тендерах, на аукціонах;
  • робота «під замовлення» для виготовлення партій профлистов нестандартних розмірів.

Сировина для виробництва профнастилу

Виготовляється профнастил з прокату першої і вищої категорії: оцинкована рулонна сталь (ГОСТ 14918-80); рулонної сталі з полімерним захисно-декоративним покриттям (ГОСТ 30246-94); алюмоцинкова сталь з покриттям (ТУ 14-11-247-88). Метал для виробництва профнастилу у вигляді рулонних заготовок (для автоматизованих ліній) і кожен аркуш металопрокату (для ручного профілювання) пропонують вітчизняні виробники, Китай, Південна Корея, європейські заводи (Словаччина, Німеччина, Англія, Україна).

Приміщення для виробництва профнастилу

Для відкриття виробництва планується оренда цеху площею в 300 м2, розділеного на виробничу зону (150 м2), місце зберігання сировини (50 м2) і склад готової продукції (100 м2). Бажано, щоб  приміщення мало кілька воріт (для прийому сировини і вивантаження готової продукції).

Виробничий цех повинен бути обладнаний відповідно до таких вимог:

  • наявність опалення і всіх необхідних комунікацій;
  • підключення до лінії в 380;
  • рівний бетонну підлогу;
  • температурний режим в приміщенні не нижче +4 С (а при роботі лінії рекомендується не нижче +10 С);
  • наявність спецтехніки, вантажопідйомністю не менше 5 т. (кран-балка, монорельс).

Устаткування для виробництва профнастилу

Капітальні інвестиції: автоматизована лінія з виробництва профнастилу по (оцинкованого і з полімерним покриттям) – $15 000.

Лінія призначена для профілювання стали шириною рулону 1250 мм, товщиною 0,4-1,5 мм, довжина виходу - необмежена.

Доставка, монтаж, налагодження, навчання і сигнальний запуск лінії входять в вартість;

Комплектація лінії: барабан-розмотувач; прокатний стан; гідравлічний відрізний ніж; приймальний стіл; система автоматичного управління (САУ).

кран-балка, вантажопідйомністю до 10т, б / у - $2500;

навантажувач для транспортування готової продукції з цеху на склад - $3700.

Разом: $21 000

Персонал

На початковому етапі планується найняти 4-х чоловік:

1 майстер-оператор (відповідає за роботу автоматичної лінії);

2 підсобних робітників (погрузка \ розвантаження сировини і готової продукції);

директор (збут, укладання контрактів, налагодження торгових зв'язків).

Планується 8-мічасовая однозмінній робота (24 зміни в місяць).

Технологія виробництва профнастилу

1) Матеріал для виробництва профнастилу (рулон-заготовка оцинкованої сталі з покриттям або без) встановлюється на розмотувальний пристрій. Один кінець металевого рулону фіксується на заправній кліті прокатного стану і подається із заданою швидкістю у вигляді безперервної стрічки.

2) Лінія програмується на випуск профнастилу за необхідними параметрами (незмінна тільки ширина), довжина - будь-яка (як правило, не перевищує 12-13 м, оскільки обмежена габаритами транспортувальника).

3) Крім заправної, профілюючий стан має кілька робочих пар клітей (валів), кожна з яких має наборів прокатних роликів, які забезпечують необхідну геометрію і висоту гофри.

Стрічка металопрокату, проходячи між верхніми і нижніми валами, набуває запрограмовану форму. Перевага автоматизованої технології виготовлення в тому, що прокатка всіх гофр відбувається одночасно, що дозволяє отримати високоякісний матеріал без дефектів.

4) Прес з гільйотинних ножиць обрізає прокатаний лист, який надходить на приймальний стіл.

5) На приймальному столі готові профлисти укладаються в пачки і відправляються на склад готової продукції.

Вимоги до зберігання і транспортування продукції

Профлисти повинні бути упаковані для транспортування в пачки з перетяжкою з стяжного ременя (поліпропіленового, металевого), укладені на дерев'яну підкладку і надійно закріплені від переміщення. По кутах пачок в місцях контакту профнастилу з перетяжкою укладаються прокладки, щоб не пошкодити покриття. Навантаження і вивантаження здійснюється з використанням м'яких строп для зниження ризику механічних пошкоджень. При зберіганні і транспортуванні пачки розміщуються в один ярус. Двох'ярусний шар допустимо тільки у випадках, якщо загальна маса 1 м2 профілів верхніх рівнів не перевищує 3000 кг / м2.

Дозволено зберігання на відкритих майданчиках.

Бізнес-план виробництва профнастилу

1) Розрахунок собівартості 1 м2 профнастилу марки С-8 Сировина - оцинкована сталь, товщиною 0,45 мм.

Вага 1 пог / метра рулону розраховується за формулою: Товщина * ширина * питома вага металу 0,45 мм * 1250 мм * 7,85 гр = 4 415,63 гр (4,42 кг) Ширина рулону стандартна - 1250 мм, але після профілювання ширина зменшується. Так, для профлиста з висотою гофри 8 мм ширина листа на виході складе 1 195 мм, при незмінному вазі 1 пог / м на вході і виході. Вага 1 м2 профнастилу марки С-8 розраховується за формулою: 1 погонний метр (кг) / ширину 1 пог / метра готового профнастилу (м) 4,42 кг / 1,195 м = 3,70 кг / м2 Разом, з 1 тонни рулонної стали вийде 270 м2 профнастилу марки С-8 (1000 кг / 3,7 кг / м2)

Собівартість 1 м2 оцинкованого профнастилу марки С-8 = вартість 1 т сировини / кількість готового профнастилу: 628$ / 270 м2 = 2,3$

2) Виручка За одну зміну планується вироблення 500 м2 профнастилу; місячна вироблення - 12 000 м2

При продажної оптової вартості профнастилу 240 руб / м2, і 24 раб / змін в місяць, прогнозована виручка складе: 500 м2 * 24 робочих дня * 240 руб / м2 = 36 000$ / місяць.

Прибуток 36 000 - (2.3 * 12000 м2) = 8110$ / місяць.

Приблизно витрати окуповуються за 6 місяців.

Читайте також:

cat-img

Категорії