Маски медичні тришарові - вироби у вигляді накладки на обличчя, що закривають рот і ніс. Маска перешкоджає поширенню інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Бізнес має особливу актуальність в період пандемії 2020 року. На тлі новин попит на продукцію зростає, а вартість виробів уже стабілізізувалась. Все це створює хороші умови для запуску виробництва медичних масок. Для того, щоб визначити планові інвестиції та окупність бізнесу, складається бізнес план виробництва медичних масок.

Актуальність

У світлі поширення коронавірусної інфекції підвищується попит на медичні маски. Підприємства не можуть впоратися. Виробництво завантажено досить. Робота ведеться в кілька змін. У світлі високого попиту почався активний рух по перепродажу медичних масок. Цінник злетів з 2 до 7 грн за шт. Придбати гуртові партії товару проблематично, то ж виробники отримують хороший прибуток.

Однак враховуйте, що ситуація збережеться недовго. Експерти вважають, що поступово попит спаде. Основними покупцями медичних масок залишаться медичні організації.

План виробництва

Щоб виробництво одноразових медичних масок принесло прибуток, запускайте свій бізнес з нуля правильно. Для цього виконайте такі дії:

 • Проаналізуйте місцевий ринок, підготуйте бізнес-план виробництва масок. Обов'язково вивчіть попит і пропозицію. Врахуйте ціни конкурентів, їх кількість в регіоні. Розрахуйте витрати на запуск бізнесу, можливий прибуток і терміни окупності.
 • Ознайомтеся з технологією виготовлення медичних масок.
 • Підберіть приміщення, придбайте обладнання для виробництва медичних масок.
 • Підготуйте пакет документів, зареєструйте бізнес.
 • Найміть персонал, займіться просуванням.

Без реклами терміни окупності затягнутися. Використовуйте комплексний підхід до просування. Щомісяця виділяйте гроші на пошук нових клієнтів.

Оформлення документів

Щоб зайнятися виготовленням медичних масок, зареєструйте бізнес. Для роботи підійде створення ІП або ТОВ. Якщо планується створення великого підприємства, другий варіант кращий.

Для виготовлення масок не потрібно отримувати ліцензію. Однак без оформлення реєстраційного посвідчення продукції не обійтися. Його видачею займається Міністерство охорони здоров'я. Додатково буде потрібно сертифікат відповідності. Вироби підлягають лабораторним випробуванням. Оформлення документів займає до 6 місяців.

Підбір виробничого приміщення

Для запуску бізнесу з виробництва медичних масок необхідно велике приміщення площею мінімум 300 кв.м. Устаткування займає невеликий простір. Однак потрібні склади. Окремо організуйте кімнату для персоналу.

Вибирайте приміщення, що відповідає вимогам СЕС та пожежників служб. Вони проведуть попередню перевірку. Стан робочих місць оглянуть фахівці з охорони праці. Представники контролюючих органів звертають увагу на:

 • висоту стель;
 • присутність водопостачання, світла і каналізації;
 • наявність вентиляційної системи;
 • присутність трифазної електричної мережі.

Краще організувати виробництво за межею міста. Там нижче вартість оренди. Однак офіс для взаємодії з клієнтами краще орендувати в місті. Підійде невелике приміщення в бізнес-центрі.

Устаткування для відкриття цеху

Виробництво масок розділене на 2 етапи - виготовлення заготовок і прикріплення зав'язок до них. Для виконання процедури будуть потрібні:

 • ультразвукові машини з пневматичним приводом;
 • верстат для гідравлічної зварювання, виконує розкрій і скріплення нетканих матеріалів;
 • тактовий верстат.

На думку https://mik.co.ua/zahist-organiv-dihannya, що займається виробництвом респіраторів альтернативою виступає покупка готової лінії, які вже є у продажу.  Багато людей мають бажання купити респіратори із клапанами, для цього потрібно замовити додатково клапани, що будуть впаюватися у пов'язки. Вартість клапану складає 1,8 грн за одиницю, при оптових постачаннях вартість знижується до рівня 1,2 грн за одиницю, при цьому сам респіратор з клапаном від 40 до 300 грн в залежності від моделі.

Вона складається з машини для виробництва заготовок і припаєчного апарату. Продуктивність залежить від потужності і вартості обладнання. Прості лінії виготовляють до 15 виробів в хвилину. Якщо придбати високошвидкісне дороге устаткування, ви підвищити продуктивність до 35 масок в хвилину. На перших етапах придбайте дешевші агрегати. Займатися установкою більш потужної лінії краще при наявності домовленостей про постачання великих партій товарів оптовим клієнтам.

Фінансовий план

Вартість лінії з виробництва масок обходиться від 800 тис.грн до 1 млн. Собівартість виготовлення масок становить 2 грн, в той час як собівартість виробів із клапаном становить 8 грн.  Для того, щоб окупити вкладення, необхідно реалізувати як мінімум 500 тис. масок.

cat-img

Категорії