У дев'яності роки велику популярність отримали комп'ютерні клуби, які надавали своїм відвідувачам можливість пограти в популярні в ті роки ігри і навіть просто скористатися комп'ютером, що для більшості населення тоді було чимось видатним. Мало хто міг дозволити собі в той час придбання комп'ютера, ще менше людей мало можливість купити потужну машину і вже у зовсім рідко хто мав вдома інтернет. Тому в той час комп'ютерні клуби процвітали, їх завсідниками були діти і підлітки, які тоді тільки починали своє знайомство з комп'ютерними технологіями. Але поступово прогрес йшов вперед, комп'ютер перестав бути розкішшю, і клуби ставали все менш популярні.

На якомусь етапі з'явилося відгалуження звичного комп'ютерного клубу, яке отримало визначення «інтернет-кафе». Такий заклад організовано було по тому ж самому принципу, що і комп'ютерний клуб, але пропонувалася в першу чергу не сама машина, а доступ в інтернет, як можна здогадатися. Такі заклади швидко завоювали популярність через можливості отримати хоча б на годину інтернет-серфінг. При цьому самі комп'ютери були менш потужними, і в ігри там практично не грали.

Згодом у людей стали з'являтися комп'ютери, які з легкістю справляються з самими вимогливими іграми, і при цьому високошвидкісний доступ в інтернет вже є у кожного. У зв'язку з цим здається, що потреба в інтернет-кафе і комп'ютерних клубах у населення повністю зникла, але виявляється, що подібні заклади не просто ще існують, а й навіть прекрасно себе почувають, не маючи недоліку у відвідувачах.

Виходить, що організувавши своє інтернет-кафе, можна і сьогодні, в роки доступного в будь-якому кафе безкоштовного Wi-Fi і щодо недорогого комп'ютерного обладнання, заробляти гроші, маючи фактично пасивний дохід. Втім, тут, як і практично скрізь, варто з розумом підходити до організації своєї справи.

Огляд ринку інтернет кафе

Як вже було зазначено, комп'ютерний клуб і інтернет-кафе по суті - різні заклади, але з огляду на те, що вже можна закупити і потужні машини по відносно невеликій ціні, і забезпечити високошвидкісний доступ в інтернет, краще ці починання поєднати. Так, раніше доводилося економити або на абонентській платі за інтернет, або на продуктивних комп'ютерах. Зараз цієї проблеми немає. При організації обох видів послуг охоплюється більша кількість людей, і сам заклад користується популярністю у різних верств населення.

Реєстрація комп'ютерного клубу або інтернет кафе

Щоб почати свою роботу, варто зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Простіше і швидше зареєструватися як індивідуальний підприємець, але підходить і юридична форма товариства з обмеженою відповідальністю

Організація бізнесу комп'ютерного клубу або інтернет кафе

Для початку потрібно визначитися з місцем розташування. Потрібно відразу відзначити, що в особливо великих містах  займатися таким бізнесом не варто, тому що там вже кілька років спостерігається відсутність інтересу населення до подібних закладів. Однак там також існують інтернет-кафе, які працюють не один рік. Тому для початку варто оцінити ринкову ситуацію, перш ніж приймати остаточне рішення.

Інтернет-кафе виживають, але їх формат трохи змінюється, і цей формат більше підходить місту з швидким темпом життя.

Місцезнаходження - центр міста. Це найкраще рішення, яке забезпечить найбільший приплив відвідувачів. Контингент, який буде відвідувати інтернет-кафе, дуже різний. Перша категорія - це гості міста, які змушені зупинятися в недорогих готелях. Тому непогано розташовуватися неподалік від вокзалів (поблизу них якраз багато дешевих готелів), що дозволяє перебувати в потрібному місці, а клієнт отримує можливість вирішити всі свої проблеми в межах одного кварталу - для гостя міста це дуже зручно. Можливо непоганим рішенням стане відкриття інтернет-кафе поблизу новозбудованого нового кварталу міста. У багатоповерхівках, тільки що зданих в користування, не завжди відразу проведений інтернет, і люди будуть змушені відвідувати кафе заради можливості перебування в інтернеті. Але тут потрібно розраховувати на те, що як тільки будинки будуть обплутані мережею чергового інтернет-провайдера, потреба в послугах комп'ютерного клубу абсолютно відпаде. Чи залишиться кілька прихильників, які навіть компаніями будуть періодично заходити за старою звичкою, але прибутку вони не принесуть, навіть навряд чи покриють витрати.

Варто зауважити, що інтернет-кафе сьогодні буде популярним по тій же причині, що і анти-кафе.  Туди заходять люди, яким потрібно місце усамітнення для роботи, компанії людей, які люблять проводити час в громадських місцях, студенти, які не хочуть повертатися в гуртожиток або знімну квартиру, школярі і так далі. Всі ці люди сприймають комп'ютерний клуб як чергове місце відпочинку, розваги, як безпосередньо кафе.

Є й деякі інші категорії клієнтів. Як би там не було, але навіть у великому місті далеко не всі жителі забезпечені дійсно високошвидкісним  інтернетом і не у кожного вдома стоїть хороший комп'ютер. І хоча прогрес комп'ютерних технологій домашнього користування дещо сповільнилося в останні роки (ігри перестали вимагати неможливого, змінилася сама концепція підходу до розробки гри), все ж не кожен може собі дозволити потужну машину за 800$.

Обладнання для реалізації бізнесу інтернет кафе

Інтернет-кафе зважаючи на свою діяльність практично зобов'язане надавати і дрібні профільні послуги. Ксерокс, сканер і принтер - ось що потрібно для роботи, тому що на роздруківці курсових і скануванні документів можна непогано заробляти. Багатофункціональний пристрій коштує до 800$, і вартість витратних матеріалів на нього повністю входить в ціну послуги. Як відомо, роздруківка та ксерокопія - один з найвигідніших з особливо дрібних бізнесів, і включити його в перелік своїх послуг безперечно варто.

Також, адміністратор може відправляти на прохання відвідувачів електронну пошту з flash-накопичувача або за запитом знаходити інформацію. Зрозуміло, не безкоштовно. Ще один вид послуг, що набирає популярність - допомога в оплаті online-ігор, допомогу в покупці контенту або обмін реальної валюти на ігрову та навіть спекуляція контентом і персонажами в MMORPG.

Вартість оренди приміщення важко назвати, але в центрі міста вона виразно буде вище, ніж в цілому по населеному пункту. Для міста з мільйоном жителів 40 м2 будуть обходитися від 500$ на місяць.

Облаштування приміщення може зажадати і капітального ремонту на 10 000$,  а може і взагалі не потребувати витрат. При обладнанні бару теж є ймовірність, що буде достатньо однієї лише стійки, над якою буде висіти вивіска зі списком товарів, а може, доведеться купити кухонну техніку.

Найбільші витрати припадуть на самі комп'ютери. Все ж в комп'ютерному клубі повинні бути встановлені машини, на порядок перевершують середньостатистичний ПК. Вартість одного пристрою починається від 500$ до 1500$, але такий апарат можна брати один – у якості ексклюзивної машини для особливих цілей.

Комп'ютери потрібно закуповувати з розрахунком хоча б на рік вперед, щоб не довелося вже через місяць модернізувати пристрій. Таким чином, на комп'ютерний клуб в 20 місць буде потрібно 15-16 тис. дол.  з урахуванням покупки хороших машин.

Дохід

В інтернет-кафе практикується, як правило, погодинна оплата. Хтось розділяє користування інтернетом і просто машиною, хтось же встановлює вартість години, під час якої відвідувач має доступ до всіх ресурсів і всесвітній павутині. Середня ціна години – 20 грн, при цьому варто заохочувати постійних клієнтів, продаючи їм абонементи на певну кількість годин або на тиждень / місяць. Якщо стоять машини різних категорій, то ціна на них, звичайно ж, буде відрізнятися, але варто проводити будь-які акції або знижки, щоб залучити клієнтів. Таким чином, при вдалому виборі місця розташування можна розраховувати на постійний пасивний дохід.

cat-img

Категорії