Логістична сфера достатньо прибуткова, особливо в Україні, коли налагоджуються зовнішньоекономічні відносини із європейськими країнами. Слід відразу зазначити, що на логістичний ринок не можуть виходити новачки або бажаючі, які не мають грошей. Для того, щоб стати в один ряд із основними конкурентами, слід познайомитися із форматом ведення бізнесу.

Напрями організації бізнес перевезень

- перевезення за допомогою газелі та мікроавтобусів. Найбільш популярним є міський формат ведення бізнесу, який взаємодії із фізичними або юридичними особами, що планують переїзд. Як правило, такі компанії мають окрім транспорту додаткове обладнання для організації перевезень цінних деталей, у тому числі ящики, збиті із дерева та ін.
- вантажоперевезення на фурі - високотонні вантажі. Такий вид діяльності є більш прибутковим, але він і вимагає значно більших вкладень. Вантажоперевезення здійснюються як по країні, так і за кордон. Один із альтернативних варіантів - вантажоперевезення готової продукції по всій Україні або за її межами, якщо мова іде про довезення готової продукції до споживачів.
- вантажоперевезення на самоскидах та інших автомобілях. Це вантажоперевезення, що орієнтуються на будівельну галузь. Маючи у розпорядженні декілька автомобілів можна використовувати їх для підтримки будівельного бізнесу, що працює на різних об'єктах у різних регіонах.

Ринок вантажних перевезень

На ринку представлені різні підприємства. З них 50% є лідерами ринку, вони представлені великими компаніями. Дрібні перевізники складають тільки 25% ринку, решта - приватні особи, що займаються нерегулярними перевезеннями.
Аналіз по регіону слід робити самостійно в залежності від того, чим планує займатися підприємство.

Реєстрація та оформлення

Для реєстрації підприємства можна оформлятися як юридична або фізична особа підприємець. Звичайно, якщо мова іде про спільне підприємництво, то це повинна бути юридична особа в формі товариства з обмеженою відповідальністю. Окрім того, багато підприємств більш охоче співпрацюють саме із юридичними особами, тому при виході на міжнародні ринки все-таки варто обирати діяльність юридичних осіб.
Слід добре пам'ятати що вантажоперевезення - це бізнес, який є дуже ризикованим, а тому перед початком діяльності слід вивчити страховий ринок та обрати компанію, що буде відповідати за відшкодування збитків у разі виникнення нещасних випадків.

Придбання транспорту та обладнання

Розглянемо мінімальний набір транспортного парку, що повинен бути для підприємств, які працюють по місту, або здійснюють перевезення на незначні відстані.

  • газель. Дане авто слід використовувати для перевезень на незначні дистанції.
  • мікроавтобус, який здатний перевозити вантажі до 2-х тон.
  • вантажівка, що може перевозити вантажі вагою 10 тон по різних містах

Приміщення та гаражі

Для початку слід відштовхуватися від того, хто пропонує найбільш вигідну ціну на оренду. Купувати приміщення на початкових стадіях не варто.

Організація роботи в офісі

Для організації роботи у офісі, слід придбати офісний набір: це персональні комп'ютери, оргтехніка, факси, хороший канал інтернету. Важливо мати офісне приміщення неподалік від гаражів для того, щоб можна було здійснювати нагляд за транспортом.

Набір персоналу

Персонал на сьогоднішній день одна із найбільш важливих проблем, які складно вирішити.  Дуже важливо на офісне місце знайти працівника із досвідом роботи в організації логістики. Середня заробітна плата такого працівника становить від 500 доларів на місяць в залежності від регіону. Для Києва така заробітна плата повинна становити на рівні 1000 доларів. Також потрібен штат працівників, що будуть виконувати саму діяльність із перевезення. Це водії,  автослюсари. Для управлінської роботи слід найняти бухгалтера.

Реклама

Для того, щоб підприємство могло отримати першого клієнта, слід вкладати гроші у рекламу. Варто розглядати засоби масової інформації або налагоджувати особистісні контакти із виробниками, що потребують організації доставки продукції. Насправді  для того, щоб покращити рівень збуту, слід запланувати витрати на сайт. В середньому створення сайту із потрібним функціоналом, що дозволятиме відстеження вантажу буде коштувати близько 1500 доларів. Контекстна реклама дозволить привертати нових клієнтів. В середньому вартість приведення одного клієнта становить від 1 до 5 доларів.

Фінансовий план

Початкові капіталовкладення
• транспорт - $ 45000.
• косметичний ремонт в приміщенні - $ 1500
• покупка меблів, і техніки в офіс - $ 1500
• оформлення документів - $ 500

Щомісячні поточні витрати:
• орендна плата за офіс - $ 300
• орендна плата за гаражі - $ 1000
• податки - $ 250
• ремонт автомобілів - 0 - $ 1000
• заробітна плата - від $ 400 на одного працівника.
• реклама - $ 400.
• витрати на паливо - $ 1000..

Разом для старту потрібно буде близько - $ 52000 - $ 58000.

Вдень можна обслуговувати близько 20 клієнтів із середнім чеком - $ 15 - $ 20. В місяць виручка складе близько $ 9000. За вирахуванням щомісячних витрат - близько $ 5000.
Окупність бізнесу - від 2 -х років.

cat-img

Категорії