Наявність власного сайту дозволяє організації більш продуктивно діяти на ринку, адже власна сторінка в інтернеті - це інформація і реклама, які спрямовані на потенційного клієнта. Свій сайт дозволяє не просто розмістити каталог пропонованої продукції або вказати перелік послуг, що надаються, а й навіть виробляти фінансові розрахунки із споживачем. Поки ще сайт недоступний усім без винятку підприємцям, в деяких видах бізнесу він і зовсім не потрібен (як в інших, навпаки, - життєво необхідний), але сьогодні все більше компаній задаються питанням створення свого власного інтернет-порталу, присвяченого безпосередньо однієї компанії.

Для специфічних видів діяльності створити власний сайт буває досить для того, щоб клієнту було зручніше дізнаватися про фірму і бачити її рівень, адже якість виконання сайту багато про що може сказати про саму компанію. Для тих же організацій, які мають багато конкурентів і яким потрібне постійне відвідування саме їх ресурсу, просто зареєструвати свою сторінку буває недостатньо, адже користувач інтернету не бачить її через поганий рейтингу в пошукових системах.

Середньостатистична людина дуже рідко переходить по сторінках виведених пошуковою системою результатів, вважаючи за краще звертатися до перших же посилань, що зводить на нуль доцільність утримання сайту для багатьох компаній.

Тому підприємства шукають способи підняття свого рейтингу, проте це цілий процес, який вимагає певних знань і займає чимало часу. На тлі цього стали з'являтися компанії, які пропонують створення, оптимізацію і ведення сайту - його «розкрутку».

Огляд ринку SEO-послуг

Самим створенням сайту нікого не здивуєш - компанії, що пропонують такі послуги стали формуватися ще давно і на початковому етапі свого існування часто представляли собою одного-єдиного програміста, який розібрався з HTML-кодом, дізнався всі тонкощі реєстрації домену та отримання хостингу, після чого створював прості сторінки на замовлення без жодних натяків на їх оптимізацію.

В силу того, що програмування здається складним більшості людей, а підприємці і зовсім сконцентровані на веденні бізнесу, а не на навчанні мов програмування і створення кодів, тригерів і скриптів, то навіть початківець справляться із розробкою сайтів.

Часи змінювалися, і незабаром бізнесменам потрібен був не просто сайт, а красивий і функціональний сайт, що змусило самоучок або залишити подібну практику, або перекваліфікуватися в серйозного фахівця.

Вимоги все росли, стали утворюватися повноцінні організації, які вже пропонували послуги професійного створення сторінок в інтернеті, і незабаром ринок виявився перенасичений. Програмістів багато, для знаючого фахівця немає складності в створенні і реєстрації сайту, тому фірм відкрилося дуже багато. Жорстка конкуренція призвела до того, що виживає або вже досвідчений та відомий, або найпрогресивніший або той, хто може запропонувати мізерну ціну.

Особливості бізнесу SEO-послуг

Вийти на ринок зі створення сайтів дуже складно, але можна окрім створення сайтів пропонувати їх просування. Багато фірм сьогодні в цьому зацікавлені, і поки ще ринок може дати можливість новачкам вийти на нього. Однак конкуренція вже є і досить серйозна, тому на самому початку потрібно або знизити вартість своїх послуг, або залучити потенційного клієнта своїм власним сайтом.

Реклама подібного бізнесу проводиться, в основному, в інтернеті, тому наявність грамотних фахівців допоможе розкрутити свій власний сайт, адже це і входить в перелік їх обов'язків.

Студія розкрутки сайтів повинна пропонувати клієнтові створення, просування і підтримку його інтернет-ресурсу. Створення сайтів з причин, вказаних вище, навряд чи стане основною діяльністю компанії, але як додаткова послуга буде приносити хороший дохід. Людина, яка шукає компанію для створення сайту, з великою часткою ймовірності вибере ту, яка пропонує ще й розкручування інтернет-порталу.

Організація бізнесу seo-послуг

На жаль, вести роботу тільки в інтернеті не вийде, і доведеться орендувати офіс для штатних співробітників. Це буде обходитися від 15 тис. грн. на місяць, так як розташовуватися доведеться в центральних районах міста. Буде необхідна наявність фахівця по роботі з клієнтами, два програміста і два дизайнера, які також можуть займатися версткою сайту. Ця команда зможе приймати потенційних клієнтів, знаходити їх і пропонувати послуги, в разі успіху обговорювати з ними умови створення або оновлення сайту і виконувати саме цей вид роботи. Але для того, щоб мати можливість просувати сайт клієнта, потрібно багато додаткових людей, більшість з яких стануть позаштатними співробітниками.

Щоб успішно займатися подібним видом діяльності, потрібно знайти людину, яка вже володіє достатніми знаннями про пошукову оптимізацію. Саме цей співробітник очолить роботу і буде керувати робочим процесом більшої частини колективу. На додаток до нього потрібні аналізатори, оптимізатори, програмісти і копірайтери. Аналізатори будуть займатися оцінкою створюваного сайту клієнта з метою виявлення способів його поліпшення, а також моніторингом принципів роботи пошукових систем, які постійно вдосконалюють алгоритм пошуку своїх машин.

Оптимізатори будуть безпосередньо працювати з копірайтерами і доводити до досконалості саме текстове наповнення сторінок. Програмісти будуть технічними виконавцями, які впроваджують створений оптимізаційний матеріал, при цьому не тільки тексти, а й всі інші можливі доповнення. Цією роботою можуть займатися і штатні програмісти, основним обов'язком яких є створення сторінок. І, нарешті, копірайтери - позаштатні співробітники, які залучаються в залежності від кількості замовлень і пишуть спеціальні тексти з певними критеріями, які визначають оптимізатори.

Працевлаштування персоналу

Програмісти, провідний оптимізатор і пара аналізаторів повинні завжди бути працевлаштовані в компанії, інші залучаються зі сторони, отримуючи гроші тільки за фактично виконаний обсяг роботи; якщо студія вже досить відома і має завжди багато замовлень, то на постійну роботу можуть бути прийняті кілька копірайтерів, які також займаються і оптимізацією.

Потрібно виділити три можливі способи роботи при просуванні сайтів - це «біла», «сіра» і «чорна» оптимізація. Офіційні методи, які не суперечать умовам пошукових систем і забезпечують підняття рейтингу сайту, дуже трудомісткі і вимагають великої кількості часу, але при цьому гарантують те, що сайт не буде піддано штрафним санкціям і примусово відправлений в нижні позиції пошуку.

Сіра оптимізація - балансування на грані, досвідчені оптимізатори можуть акуратно використовувати її з огляду на ефективності подібних методів, але зловживати нею не варто.

Чорна ж передбачає практично шахрайську діяльність з підняття сайту в топ, що з великою часткою ймовірності буде виявлено в короткому періоді, тому такі способи хоч і прості у виконанні і не вимагають багато часу, але так само швидко призводять до блокування і обмеженням.

Потрібно визначитися, які методи будуть використовуватися в роботі, але шахрайські дії прогресивними студіями не практикуються, так як основою співпраці з клієнтом є не виконання умов його замовлення на короткий термін, а довготривалі стосунки, що забезпечує студію на багато місяців роботою. Клієнти і самі зацікавлені не короткочасному піднятті рейтингу, а в постійному перебуванні в топі запитів, що забезпечує великий приплив відвідувачів. Подібне ведення бізнесу дозволяє багатьом компаніям перейти переважно на продажу в інтернеті, що дає можливість студії просування сайтів практично безстроково займатися проектом.

Взагалі студії пропонують комплексне ведення сайту клієнтом - від його повної розробки (або переробки в разі вже наявного, але нецікавого, неінформативно або погано створеного) сайту до багатомісячної оптимізації, в якій мало досягти результату - його потрібно ще й підтримувати.

Інвестиції в бізнес план

Щоб відкрити подібну фірму, потрібно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності, що потребують в середньому 10 000 грн і присвоїти реєстраційній код (ОКПД 2).

Вартість первісних витрат складе:

  • Реєстрація – 10 000 грн
  • Оренда приміщення – 10 000 грн
  • Обладнання для офісу – 30 000 грн (це мінімальна сума, так як в неї повинна входити покупка спеціального програмного забезпечення)

Заробітна плата штатним співробітникам, які будуть отримувати невеликий оклад (близько 6 тисяч), маючи додатковий відсоток в залежності від обсягу виконаних робіт - 40 тис. грн. (фахівець по роботі з клієнтами, оптимізатор, аналізатор, два програміста і два дизайнера, один з яких більше займається версткою). Позаштатні співробітники залучаються в разі потреби і отримують гроші вже з сум, отриманих від замовника.

Стартовий капітал для подібного бізнесу становить округлено 100 тисяч грн. Вартість створення сайту починається від 1 000 грн і може досягати 50 тисяч гривень в залежності від складності створення і доданих функцій. В середньому замовлення тільки створення сайту обходиться для клієнта в 10 000 грн. Оптимізація вимагає від замовника ще не менше 15 тисяч грн, але ця сума планомірно розподіляється на перші кілька місяців (2-3, як правило), а подальша підтримка коштує для нього 2-5 тис. грн.

Суми дуже усереднені, так як студія індивідуально розраховує вартість своїх робіт в залежності від тематики сайту і виду бізнесу - зрозуміло, що в конкурентних галузях оптимізація буде обходитися дорожче, а в тих, де клієнт є практично єдиним представником ринку, вона буде зроблена швидко і недорого .

Також варто задуматися про розкручування груп в соціальних мережах, сьогодні це потужний інструмент, який не вимагає грошей на розробку сайту, але дає вихід на велику аудиторію, що приваблює багатьох підприємців, деякі з яких ведуть бізнес тільки через соцмережі.

Оренда приміщення, заробітна плата і комунальні послуги будуть вимагати близько 60 тис.грн. на місяць. Знаходячи щомісяця 7 клієнтів, витрати будуть покритими. Прибутки ж розподіляють на мотивацію персоналу та на розвиток бізнесу.

Ставши більш відомою студією, організація буде залучати набагато більше клієнтів, що значно збільшить прибуток і підвищить рентабельність справи. Кожне нове замовлення дозволяє швидше окупити проект. При нормальних умовах для цього потрібно півроку. Якщо з клієнтами не заладиться, то можливе збільшення терміну окупності проекту.

cat-img

Категорії