Гуртом дешевше, ніж в роздріб - природне правило, відоме кожному. Тільки ось кінцевий споживач змушений переплачувати за товар, який надходить йому не безпосередньо від виробника, а через одного або навіть декількох посередників. В цьому випадку націнка на товар іноді в кілька разів перевищує собівартість. Безумовно, люди хочуть економії, і до недавнього часу здавалося, що існування роздрібних торговців - сувора необхідність. Все змінилося з ідеї, яка дозволила покупцям купувати для особистого користування товар оптом. Через інтернет це зробити тепер дуже просто. Через сайт спільних закупівель. Розглянемо основний концепт бізнес плану спільних закупівель.

Що таке спільні закупівлі

За своєю суттю це сайт, на якому можна оптом придбати практично будь-яку продукцію, головне, щоб знайшлося достатньо споживачів, готових одночасно зробити замовлення. Таким чином формується оптова партія, яка поставляється в певне місце (зазвичай покупці координуються з одного міста), звідки її споживачі і забирають. Кожен бере собі одиницю продукції, і всі задоволені - покупець отримав товар за оптовими цінами (ну, майже за оптовими), виробник продукцію реалізував. Роздрібний посередник не потрібен.

Таким способом купити можна все, що завгодно, головне - знайти необхідну кількість людей, готових у складчину придбати всю партію і, звичайно, ще якийсь час чекати, поки людей буде достатньо для формування повної партії вантажу. Звичайно, це не настільки зручно, як піти в магазин і купити одиницю товару тут і зараз, але часом економія дійсно вражає. Завдяки мережі інтернет можна швидко знайти споживачів навіть на відносно незатребуваний і тому рідко де реалізований товар. Загалом, дуже зручно, а головне - вигідно.

Деякі власники сайтів спільних закупівель і зовсім бачать в своєму бізнесі майбутнє торгівлі, позбавлене повністю від розрібних продавців. Як це позначиться на економіці в цілому - сказати важко, це занадто складний механізм, але якщо заявлені ідеї дійсно виявляться реалізовані, то дрібних підприємців, зайнятих у торгівлі, чекає не надто світле майбутнє. З іншого боку, ніхто не заважає самому відкрити такий сайт, отримуючи комісію з кожної угоди.

Огляд ринку

Сьогодні на ринку існує чимало компаній, які займаються подібними послугами. Тобто знайти зараз сайт, на якому можливі спільні закупівлі - не проблема, але це стосується тільки великих міст. З іншого боку, багато сайтів пропонують масові закупівлі клієнтам навіть не з конкретного міста, а з цілого регіону. Далі покупці можуть самі приїхати в центральне місто свого краю або області, щоб забрати товар. Тобто сайт охоплює відразу споживачів з багатьох населених пунктів, а великі компанії мають представництва відразу в декількох регіонах. Тобто конкуренція може бути досить серйозною.

Однак далеко не кожна компанія пропонує досить багато продукції на своєму сайті, а також пропонує великий список виробників. Тому, вивчивши ринок, можна визначити нішу, яка є відносно вільною і висунути абсолютно нову пропозицію, яка раніше не була реалізованою.

За своєю суттю сайт спільних закупівель обмежений кілька в можливих видах товарів, що продаються, тому що це зазвичай товари тривалого вжитку (техніка, одяг, прикраси), а продавати продукти або інші дешеві товари першої необхідності навряд чи вийде - просто навіщо це потрібно, коли товар необхідний якомога швидше.

Ринок цей тільки розвивається, змагатися з конкурентами доведеться в будь-якому випадку, тому що вони також прагнуть збільшувати асортимент, постійно будуть з'являтися нові гравці, але шанси зайняти своє місце досить високі. Тільки відразу потрібно готуватися до серйозної боротьби за свого споживача.

Реєстрація бізнесу  спільних закупівель

Щоб почати роботу, потрібно зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Можна оформитися і як індивідуальний підприємець, але якщо є необхідність в реєстрації юридичної особи, то кращою формою є товариство з обмеженою відповідальністю.

Організація бізнесу спільних закупівель

Робота в цьому бізнесі може бути налагоджена в абсолютно різних форматах. Для початку потрібно визначитися, яку роль буде виконувати підприємець в угоді. Найпростіший варіант - надання просто інформаційного майданчика для укладення угод, і таким чином користувачі самі розбираються і ведуть переговори з постачальниками. Звичайно, така робота може бути дуже перспективною, тому що бізнесмен, фактично нічого не роблячи, буде просто отримувати відсоток від угод. Однак в цьому випадку кількість звернень і успішних угод буде незначним, тому що далеко не кожна приватна особа в стані вести переговори і розбиратися з постачальниками, тобто серед групи людей, які бажають замовити однотипний товар, повинні виявитися організатори, які візьмуть на себе відповідні питання. А вони можуть з'явитися далеко не завжди. Тому сайт в більшості випадків - це тільки місце замовлень, але підприємець повинен надавати повноцінний сервіс, розбираючи надходять заявки, знаходячи виробників, оформляючи вантажі і організовуючи доставку. Причому деякі компанії навіть мають власний склад видачі замовленої продукції.

Де організувати бізнес спільних закупівель

Якщо було вирішено все ж надавати просунутий сервіс своїм покупцям, то потрібно подбати про оренду складу і офісу, при цьому при необхідності ці дві структурні одиниці можуть розташовуватися в різних районах міста. Однак головна умова - зручність вивезення та відвідування. І якщо склад все ж може бути де-небудь на околиці, то офіс - обов'язково в центрі. Якщо торгівля йде малогабаритними товарами, то можна організувати пункт видачі, out-post, це трохи дешевше, та й клієнтам зручніше.

Розмір приміщення розраховується в залежності від обсягів вступників та обсягу вантажів. Не можна забувати, що навіть малогабаритні товари будуть надходити оптовими партіями, тому маленькими приміщеннями не обійтися. Втім, при грамотній логістиці можна орендувати відносно невеликий склад / відкрити невеликий пункт видачі, тому що в цьому випадку товар не буде довго лежати в очікуванні замовника.

Що стосується офісу, то він працює в більшості випадків в якості представництва, знову ж таки, можна обійтися і зовсім без нього, організувавши видачу на складі. Вартість оренди приміщень сильно залежить від міста роботи і місця розташування в ньому. Також потрібно виділити деякі кошти на внутрішнє обладнання своїх приміщень, тут потрібна буде меблі та офісна техніка, можливо, доведеться зайнятися ремонтом, для роботи на складі може знадобитися відповідне обладнання. Такий формат ведення бізнесу - найбільш повний і складний, не кожна компанія займається організацією такого складного сервісу, і потрібно розуміти, що іноді він дійсно не потрібно.

Створення сайту для організації бізнесу спільних закупівель

Але найголовніше в цьому бізнесі - звичайно ж, сам сайт. Тут у підприємця три варіанти старту. Перший і найпростіший - це робота по франшизі. Що це таке, які переваги і недоліки у такого формату роботи, пояснювати, думається, не потрібно. Відзначимо, що головний недолік - обмеженість в можливостях, підкріплена серйозними відрахуваннями.

Другий варіант - замовити розробку та подальше обслуговування сторонньої організації. Це дає підприємцю свободу в своїй роботі, позбавляє його від змісту свого штату програмістів.

Третій варіант, мабуть, найскладніший, але при цьому і найперспективніший - розробка сайту своїми силами. Тут потрібні співробітники, їм доведеться платити заробітну плату як штатним працівникам. Всі проблеми і складності в підтримці сайту лягають на самого підприємця, проте саме цей формат роботи дає можливість в майбутньому почати продавати свої напрацювання для сайту або ж пропонувати франчайзинговий договір. Кожен визначає для себе сам, що йому краще і що доцільніше. Свої переваги і недоліки є в будь-якому варіанті, і в кожній конкретній ситуації свої особливості.

Не можна забути про наймання фахівців, які займаються іншими сферами діяльності підприємства - співробітники складу, люди на адміністраторських і організаторських посадах; все той же відділ маркетингу і, при повноцінній роботі з доставкою товару, логістики. Тут знову ж таки: теоретично сайт може бути розроблений двома людьми і ними ж підтримуватися, а всі інші функції передані на аутсорсинг. У компанії, яка надає весь комплекс послуг і відповідний сервіс, штат буде досить великим. Так, на аутсорсинг краще передати всі бізнес-процеси, які не відносяться до отримання прибутку організації, навіщо тримати штатних бухгалтерів, коли всю роботу можна виконати віддалено за менші гроші, а охорона і забезпечення безпеки складу краще довірити професіоналам своєї справи - приватної охоронної організації.

Пошук постачальників

Ще один важливий момент організації свого бізнесу - пошук постачальників. В принципі, сайт спільних закупівель може працювати тільки з тими компаніями, які погодилися на співпрацю, тобто знайти виробника, зібратися і купити у нього партію продукції все-таки можна, але це і тягне за собою організований процес, в якому потрібен посередник, якщо приватні особи самі не об'єднуються в організацію або хоча б не знаходять індивідуального підприємця для укладення угоди. До того ж виробникові потрібно запропонувати досить вигідні умови, щоб він взагалі розглядав варіант роботи за такою схемою. І все це лягає на плечі посередника - тобто підприємства сайту спільних закупівель. Ось навіщо потрібні на додаток фахівці з переговорів, хоча в перший час підприємець може і сам знаходити і вести переговори з виробниками.

До речі, багато співпрацюють не тільки безпосередньо з виробником, а й з великими оптовими постачальниками, тому що це може бути навіть вигідніше або просто зручніше. В результаті постачальник повинен погодитися на такі відпускні ціни, які будуть цікаві йому самому, посереднику і, звичайно ж, кінцевому споживачеві.

Також від кількості постачальників, вірніше навіть від асортименту пропонованої продукції, буде залежати процвітання компанії, проте мати занадто багато позицій в каталозі може бути шкідливо, тут потрібно ранжувати товари.

До речі, останнім часом з'являються сайти, на яких оптовики пропонують свої продукти, і їх потрібно відвідати, щоб дізнатися про пропозиції на ринку взагалі. Також увагу можна звернути на тих, хто торгує конфіскованим на митниці товаром, зазвичай в цьому випадку економія досягається досить істотна.

cat-img

Категорії