Бізнес ідея – автотовари

Ідея торгівлі автотоварами та автозапчастинами,  як правило, виникає у чоловіків, що займаються або пересікаються із людьми, які надають автомобільні сервісні послуги.  Це специфічний бізнес, який недоступний звичайному пересічному громадянину, що вирішив стати підприємцем - занадто багато він має технічних особливостей,  в яких потрібно добре орієнтуватися. Окрім цього, потрібно любити автомобілі та  добре розбиратися у їх будові.  Якщо все перелічене у вас є, ви можете сміливо відкривати магазин автотоварів, але почніть з того, щоб розробити хоча б самий простий бізнес план автотовари  - специфічний продукт, який потребує значних вкладень та навичок.

Магазин реалізації автотоварів можна організувати за різними напрямами:

  1. Магазин вузької напрямленості, який може спеціалізуватися виключно на продажі кількох позицій товарів, наприклад автомобільних шин або автомобільного масла.
  2. Магазин, що спеціалізується тільки на реалізації запчастин до вітчизняних автомобілів, або для автомобілів зарубіжних марок.
  3. Орієнтований на специфічну марку магазин, це може бути, наприклад магазин автотоварів для вантажних автомобілів (наприклад, https://hino-leader.ru/), який спеціалізується не тільки на запчастинах, але і на продажу самих автомобілів такої марки.
  4. Універсальний тип магазину автотоварів та автозапчастин.

Дуже важливе значення у майбутній прибутковості бізнесу з реалізації автотоварів має географія розміщення магазину. Після того, як підприємець зареєструється як фізична особа, необхідно знайти правильне місце для збуту продукції. Найбільш вигідними варіантами є торгові майданчики біля ринків, приміщення біля заправок, станції технічного обслуговування, приміщення біля радіоринків.

Мінімальна площа торговельного залу повинна складати 20 кв.м., приміщення обов'язково повинно відремонтованим, та зонованим на три секції: торговий зал, місце відпочинку та гігієни, складське приміщення.

Коли підприємець буде готовий до формування асортименту продукції, дуже важливо знайти надійних постачальників автозапчастин та автозавод автотоварів. Саме партнери і дозволять стати бізнесу прибутковим. Тут є декілька варіантів співпраці:

  • можна знайти великих постачальників, які шукають дрібного роздрібного продавця. Такий сценарій можливий в реалізації у невеликому місті.
  • шукати самостійно постійних постачальників, можливо навіть фізичних осіб,  які  мають вузькопрофільну спеціалізацію. Наприклад, є люди які займаються виключно бамперами, або запчастинами до мотору.

Особливості реалізації бізнес ідеї магазину автотоварів

Бізнес буде вигідним тоді, якщо на товари можна буде в середньому здійснювати близько 80% націнки. Саме тому дуже важливе значення має налагодження постійних постачальників товарів. Отримати таку націнку чистіше можна на вживану продукцію, в той час, як на нових деталях середня націнка складає 20-30%.

Огляд ринку автотоварів України

Незалежно від того, що з кожним роком зростає конкуренція на даному ринку, статистика говорить що попит на товар зростає більше чим на 10% на рік, при цьому вітчизняних виробників більше 20%, в той час як решта -  автомобілі зарубіжного виробництва.

Коли планується відкриття магазину автотоварів,  асортимент магазину потрібно розрахувати в залежності від попиту. Найшвидше продавці зможуть продати моторні масла, колеса та шини. Наступне - це фільтри в асортименті, автомобільна хімія, аптечки, насоси та інший інструмент, який повинен бути у кожного водія. Також клієнту необхідно надати вибір з оригінальної та не оригінальної деталі, що впливатиме і на ціну.

 Якими торгувати деталями: новими чи бувшими у вжитку?

Первинний ринок складає 24%, в той час як вторинний 76%. При цьому аналізуючи ринок автозапчастин, необхідно розрахувати, що більшим попитом користуються деталі до іномарок у співвідношенні близькому 60 : 40.  Одним із способів покращення рівня конкуренції є можливість уніфікації деталей, коли елементи можуть використовуються для різних автомобілів.

При розрахунку бізнес-плану враховано, що середній чек складає 24 долари. Компанія орієнтується  отримати близько 15 покупців на день,  що повністю відповідає ринковим умовам в середньому за розміром місті з населенням до 100 тис осіб.

 Переваги бізнесу реалізації автотоварів

  1. У великих містах стабільно зростає кількість клієнтів, також спостерігається високий рівень прибутку на автотовари, що забезпечує високий рівень рентабельності.
  2. Для початкових вкладень практично не потрібні значні ресурси.

Недоліки бізнесу реалізації автотоварів

  1. Досить складно вести складський та товарний облік оскільки асортимент можуть формувати тисячі дрібних деталей.
  2. Досить висока частка бракованої продукції, що може призвести до додаткових витрат та погіршення репутації.

Що необхідно для реалізації бізнес ідеї магазину автотоварів

Інвестиції

Для запуску магазину з автотоварами необхідно мати у наявності приміщення. Якщо його нема, можна спорудити тимчасову будівлю, вартість якої обійдеться близько $18 тис.

Меблі та незначна кількість обладнання, що використовуватиметься для складування – $3 тис.

Для ведення обліку та складування товарів необхідно комп'ютер та інше допоміжне офісне обладнання, загальна сума яких становитиме 1500$. Як ми вже згадували, на створення веб-сайту потрібно 1000$.

Також необхідно передбачити витрати на реєстрацію бізнесу. В цілому вони складають близько 500 доларів.

 Персонал

Для того, щоб здійснювати безперебійне обслуговування клієнтів, необхідно в штаті мати двох продавців, одного працівника обслуговуючого персоналу  та одного бухгалтера. Середня заробітна плата персоналу становить 500$ на місяць без врахування соціальних витрат.

Особливості реклами магазину автотоварів

Розглядаючи рекламні заходи, необхідно зрозуміти, що незважаючи на те, що ринок росте зі швидкістю 10% на рік, онлайн ринок автодеталей та автозапчастин зростає зі швидкістю 25% за рік, на наш погляд є найбільш перспективним способом рекламування.

Тож для рекламування магазину автотоварів потрібно залучати всі можливі способи просування в інтернеті за допомогою створення інтернет-магазинів, сторінок у соціальних мережах тощо, що дозволить суттєво збільшити обсяги збуту. На створення інтернет магазину потрібно закладати близько $1000, на його обслуговування потрібно закладати близько $300 на місяць.

cat-img

Категорії