В багатьох країнах приватні пекарні асоціюються із певним символом життя, без якого не відчувається впевненість у завтрашньому дні.  Незважаючи на те, що на ринку існують сотні виробників різних круасанів та булочок, які можна купувати в необмеженій кількості у супермаркетах, людям хочеться отримувати разом із своєю випічкою настрій. Саме тому вони ходять в приватні пекарні.

Світова практика успішних пекарень

У світовій практиці чимало виробників, що змогли досягнути великих успіхів. Відмітимо Hammerl. Історія цієї марки починається в 1862 році, коли засновники відкрили у центрі села Хардс маленьку пекарню.  Цей бізнес передається із покоління в покоління, а сьогодні дана марка знаходиться в кожному великому місті Австрії.

Bridor - французька пекарня в місті Ренне сьогодні є основним постачальником в магазини Європи. До цього ж часу це була справа, яка розцінювалася як реалізація кулінарної творчості Луи ле Даф, яка виношувала цей бізнес ще з шкільного віку. Через 10 років підприємництва бізнес перейшов в формат заводу, і сьогодні продукцію даної марки можна купити навіть на інших континентах, для прикладу в США. Сьогодні марка працює в розвитку біо-органічному напрямку, оскільки ця тенденція є актуальна в теперішньому ринку.

Bellsolà - іспанський хлібний завод, який почав працювати з кінця ХХ століття. Сьогодні над виробництвом хліба працюють автоматизовані лінії, хоча раніше це була звичайна булочна.

Читайте також: Як стати бізнесменом – поради для початківців

Як відкрити власну пекарню

Ринок

При запуску нового бізнесу слід враховувати перше і найголовніше правило - це правило насиченості ринку.  Порахуйте, скільки пекарень є у вашому районі і подумайте, чи зможете ви запропонувати людям щось краще. Ви не зможете вийти на великий ринок і почати бізнес із відкриття заводу по випічці хліба, оскільки цей ринок є насиченим. Ноунейм марок хліба дуже багато на будь-якому ринку будь-якої країни світу. Для того, щоб завоювати свого клієнта шлях успішного бізнесу пекарні починається із самих низів - приватного малого бізнесу.

Що потрібно для запуску справи

Ми не будемо писати в цифрах, скільки коштує оренда приміщення. У різних містах і країнах оренда приміщень для виробництва складає від 6000 доларів на рік. Максимальну ціну ми не зазначатимемо. Головне, що потрібно розуміти, що чим вища ціна за приміщення, тим більше ви повинні продавати продукції.  Виграватиме конкурентну боротьбу той, хто має приміщення у власності, або платить незначну оренду.

Професійне обладнання для малого бізнесу коштує від 10 до 20 тисяч доларів.  Це одноразові витрати, які будуть переноситися на вартість готової продукції протягом 5-ти років.

Середня рентабельність бізнесу орієнтована на рівні 10-30% в залежності від величини витрат підприємства на оренду. Чим більші витрати - тим більше необхідно виробляти, а головне, продавати продукцію. Якщо платити за приміщення 60 000 доларів на рік, то будьте готові продавати щохвилини 1 виріб. Не готові до таких темпів реалізації - шукайте дешевші приміщення.

Альтернативний варіант – приватна пекарня в приміщенні продовольчого магазину. В такому випадку пекарня продаватиме продукцію під брендом магазину, однак вона матиме гарантований потік клієнтів.

cat-img

Категорії