Відносно недавно з'явився новий бізнес-інструмент, який дозволяє просувати послуги або товари компанії на ринку. Називається він SMM - social media marketing, і як можна здогадатися з назви, припускає він просування в соціальних мережах. Найчастіше SMM виступає як деяка допомога в SEO-просуванні, однак може бути і окремим напрямком розвитку своєї маркетингової кампанії. Такий вид бізнесу дуже актуальний, і грамотний маркетолог може створити для себе хороше джерело доходу. Тільки треба враховувати, що бізнес план smm послуг слід реалізовувати разом із послугами просування, тоді він буде найбільш ефективним.

Огляд ринку

Сьогодні вже існує чимала кількість компаній, які займаються наданням таких послуг. Пов'язано це з швидким зростанням кількості зареєстрованих користувачів у соціальних мереж, з розвитком подібних сайтів, які стають вже не просто засобом комунікації, а й інформаційними майданчиками. Упускати можливість охоплення такої аудиторії, причому в якій дуже просто проводити вибірку по зазначеним критеріям, не варто. Багато компаній розуміють це. Однак далеко не в кожній компанії є фахівці такого профілю, і навіть не кожен маркетолог може займатися маркетингом безпосередньо в соціальних мережах, тому що це досить складна і велика сфера знань, яку потрібно вивчати додатково.

Зараз мало ВНЗ, які дають своїм студентам знання про SMM. Тобто значна частина фахівців, які працюють у цьому напрямі, просто на власному досвіді вивчила всі особливості і прийшла до свого рівня. У цьому може бути складність при виході на ринок, тому що кадрове питання тут дуже важливе, і конкурентна організація, в штаті якої трудяться хороші SMM-спеціалісти, можуть бути дуже серйозними суперниками. Тут не вийде зіграти навіть на надання більш дешевих послуг, ціна за свою роботу може бути нижче спочатку, щоб залучити клієнтів, але їм потрібен настільки ж хороший результат, який можуть запропонувати в інших компаніях.

Реєстрація бізнесу

Для початку роботи слід зареєструватися як суб'єкт підприємницької діяльності. Тут можна оформитися і як індивідуальний підприємець, тому що це потребує невеликих фінансових і тимчасових витрат. Якщо є необхідність в реєстрації юридичної особи, то кращою формою є товариство з обмеженою відповідальністю, тому що в цьому випадку буде доступна, як і в випадку з індивідуальним підприємництвом, спрощена система оподаткування, яка передбачає перерахування на користь держави не більше 6% від доходів.

Потрібно також сказати, що займатися виключно SMM не завжди доцільно, оптимально займатися одночасно з просуванням сайтів і сторінок в соціальних мережах і просто оптимізацією і просуванням сайтів - SEO. Є, звичайно, компанії, які займаються виключно SMM, але все ж цей інструмент, хоч і має свої відмінні риси, дуже близький до SEO, та й багато клієнтів цікавляться загальною «розкруткою» свого порталу, а не тільки представленістю в соцмережах. Тому спочатку краще розраховувати на те, щоб відкривати студію, яка займається і SEO, і SMM.

Огляд ринку smm послуг

Треба відзначити, що даний ринок буде тільки збільшуватися, сьогодні вже значна кількість бізнесменів працює виключно через соціальні мережі, і багато новачків починають спочатку лише на сторінці в соцмережі, вже значно пізніше створюючи свій сайт. Тому якщо пропонувати клієнтові якісні послуги за нормальними цінами, вміти протистояти конкурентам, то можна розраховувати на те, що клієнтів завжди буде більш ніж достатньо. А зараз ще той час, коли ринок не перенасичений пропозицією в багатьох випадках, але це майже напевно зміниться скоро - надто вже перспективний напрямок.

Організація бізнесу smm послуг

Звичайно, доведеться знайти собі приміщення для розміщення офісу. Є, звичайно, компанії, які фактично з дому працюють або представлені мережею віддалених працівників, і офіс їм в цьому випадку не потрібно, однак це скоріше стосується дуже маленьких компаній або взагалі ентузіастів, які тільки починають займатися бізнесом.

Але для повноцінної студії доведеться шукати офіс, причому найкраще шукати приміщення де-небудь в центрі міста або в ділових кварталах, як раз там, де найбільше потенційних клієнтів. Адже клієнтами стають переважно організації, тому їх представникам повинно бути зручно добиратися до місця проведення переговорів. Найкраще розташовуватися в якомусь бізнес-центрі, тоді значна частина клієнтів буде набиратися з підприємств, які розташовані в цьому ж будинку. Якщо є можливість, можна приміщення викупити у власність, хоча зазвичай це не доцільно, тому що потребує занадто великих інвестицій відразу ж. Тому найчастіше такі підприємства обходяться орендою невеликого приміщення (близько 30 квадратних метрів), хоча його розміри можуть бути і більшими, якщо організація займається величезною кількістю проектів, і в роботі одночасно задіяний великий штат співробітників.

Вартість оренди сильно залежить від декількох факторів, найголовніший - це місце розташування. В центрі і бізнес-центрах оренда найчастіше найдорожча. На додаток потрібно розраховувати на те, що якісь кошти будуть потрібні на обладнання приміщення, а також на його ремонт, хоча б косметичний. Разом із закупівлею меблів і техніки сума може досягти 2-3 тис. доларів, а для великих офісів вона на порядок більше.

Виробничі потужності – формуємо штат

У цьому бізнесі визначальним фактором успіху є не оснащеність підприємства будь-якими виробничими або іншими потужностями, але наявність в штаті співробітників, які зможуть максимально ефективно виконувати поставлені перед ними завдання. Вже було відмічено, що для роботи доведеться знайти маркетологів, які добре розбираються безпосередньо в SMM-прийомах і мають достатній досвід для того, щоб займатися проектом будь-якої складності. Сам підприємець, якщо володіє достатніми знаннями, може стати керівником групи, яка відповідає за просування сайтів і сторінок в соціальних мережах клієнтів. В іншому випадку йому краще сконцентруватися на виконанні обов'язку керівника по адміністративним і організаційних питань. SMM-фахівців можна найняти, в тому числі і переманити з інших компаній, однак іноді доцільніше навчити своїх співробітників, виділивши на це відповідні кошти і час.

Потрібно також відзначити, що кожен фахівець повинен займатися своєю справою, тому не варто шукати мультипрофесіоналів, обізнаних у всьому. Оскільки в кінцевому результаті ви не зможете досягнути високої якості роботи. Інструменти SMM відрізняються один від одного, і тут потрібно мати відразу кілька професіоналів, які займаються різними напрямками.

Як можна зрозуміти - кадрове питання найбільш важливе в організації такого підприємства, тому що тут саме люди виступають головною цінністю, яка формує прибуток підприємства. Співробітники не тільки виконують замовлення, а й знаходять споживачів. Сама організація повинна створити власний сайт для розміщення інформації про себе, через сайт можна безпосередньо контактувати з потенційними споживачами, при цьому, якщо студія сама займається SEO, то може оптимізувати свій інтернет-портал таким чином, щоб у нього була велика відвідуваність.

Непогано, якщо в компанії працює людина, яка розбирається і вміє проводити lead-менеджмент, тоді буде простіше шукати своїх клієнтів. В іншому випадку можна звернутися в компанію, яка цілеспрямовано цим займається, тобто звернутися до аутсорсеру. Ну і, звичайно, має сенс розмістити інформацію про себе в соціальних мережах, в яких буде проходити робота.

«Facebook» - найбільш перспективний напрям. Сторінка на цьому сайті може стати повноцінним сайтом, що дозволить хоча б використовувати її як рекламну та інформаційну площадку для клієнта. Нарешті, організації, які націлені на роботу з клієнтами з інших країн (далі СНД), повинні розглядати «Facebook» саме як основний напрямок для просування своїх товарів і / або послуг; таким чином студії SMM потрібно вміти працювати на цьому ресурсі. Далі варто розвивати свою роботу в таких соціальних мережах як «Instagram» і «Twitter», вони мають свою специфіку (один, грубо кажучи, сайт для розміщення фотографій, другий - мікроблог), тому що вони передбачають надання повноцінної підтримки в рекламній кампанії, мають не настільки широким функціоналом, але як додаткові ресурси обов'язкові. З огляду на загальну інтеграцію і поступове злиття цих сервісів (вірніше, синхронізацію профілів одного користувача між собою), через ці соцмережі також можна знаходити досить велика кількість клієнтів.

Крім Facebook і Instagram, можете подивитися варіанти заробітку на all.me. Як інструмент для публікацій і просування спробуйте ZennoPoster.

Інвестиції

Сума стартових інвестицій для відкриття зовсім невеликої студії може не перевищувати 1000 доларів, але тоді можна говорити про відкриття тільки домашнього підприємства, в рамках якого працює кілька людей (якщо взагалі не один), що пропонують найпростіші послуги невеликій кількості клієнтів одночасно.

Зараз вважати це повноцінним бізнесом не варто, і без подальшого розвитку таке починання приречене на провал. Але навіть якщо розглядати варіант відкриття великої компанії, то не доведеться розраховувати на мільйонний стартовий бюджет, тому що для початку достатньо просто обладнаного офісу. Значні кошти, правда, підуть на свою рекламну кампанію, яку ці кошти все рівно доведеться виділити незалежно від того, наскільки крутими є працівники. Підводячи підсумок, можна сказати, що цей вид бізнесу дуже перспективний і обіцяє великий прибуток, цей напрям ще тільки розвивається, і компанія, яка зможе запропонувати щось абсолютно нове, отримає дуже важливу конкурентну перевагу.

cat-img

Категорії