Текстиль сьогодні один із найбільш вигідних товарів, з яким варто починати бізнес. Для того, щоб зорієнтуватися в планових обсягах початкових вкладень, MFlow підготував бізнес план магазину текстилю.

Опис продукції та суті бізнесу

Перед відкриттям магазину необхідно визначити асортимент і спеціалізацію магазину. Це може бути спеціалізований магазин тканин або багатопрофільний магазин з виготовлення та продажу текстильних виробів і матеріалів.

Основні види текстильної продукції:

 • тканини;
 • постільна білизна;
 • рушники;
 • штори;
 • ковдри;
 • скатертини.

Продукція може бути доступна в різних кольорах, розмірах, цінах. Можна ввести послугу з розміщення логотипів на виробах для комерційних клієнтів. Недолік такого магазину, як правило, в складності вибору ніші, в якій би був необхідний потік клієнтів і підборі унікального товару, який був затребуваний покупцями.

Багатопрофільні магазини здатні залучити достатньо великий потік клієнтів завдяки універсальності. Покупцеві простіше, коли він може купити або замовити кілька речей в одному місці. Недоліками такого магазину є те, що для показу товару необхідно вибирати з кожної найпопулярніші і категорії, які найкраще продаються, упускаючи покупців товарів, яким цікаві нетипові товари, або необхідні великі торгові площі з великим штатом продавців і значними обіговими коштами, щоб не допустити касового розриву.

У бізнес-плані розглянемо неспеціалізований магазин середнього цінового сегмента з продажу:

 • тканини;
 • постільна білизна (в тому числі подушки і ковдри);
 • рушники;
 • штори;
 • скатертини.

Крім офлайн магазину, також необхідно розвивати сайт з можливістю замовлення товару. Як майбутніх можливих заходів з розвитку бізнесу передбачено:

 • впровадження додаткової послуги з пошиття штор на замовлення;
 • розвиток мережі магазинів (чим більше обсяг продаваної і продукції, що закуповується, тим нижче ціни у кінцевих постачальників за рахунок обсягу);
 • співпраця з дизайнерами, щоб використовувати товари магазину в інтер'єрах;
 • розвиток сегменту текстильної продукції за індивідуальним замовленням різних категорій клієнтів.

Вибір приміщення

Розташування торгової площі - важливий фактор у цьому бізнесі. В першу чергу доцільно придивитися до оренди приміщення в торгових центрах або ж магазинах розташованих недалеко від ринку, основне - це постійний потік потенційних клієнтів.

Розмір приміщення повинен бути від 30кв. м. Деякі категорії товарів, наприклад, ковдри, займають досить багато обсягу приміщення, тому більш дрібні орендні площі будуть створювати дискомфорт у покупця.

Для роздрібної торгівля домашнім текстилем потрібно буде закупити стелажі, полиці і різні пристосування у вигляді гачком і стендів для демонстрації всього асортименту товару. Якщо з часом планується організувати оптову торгівлю, то без складу для зберігання товару вам просто не обійтися.

Спочатку, необхідно приміщення близько 200 кв. метрів. Ціна оренди повинна бути невеликою, тому можна розглянути торгові центри, ринки. Найбільш підходяще приміщення - це невелике окрема будівля або торгова площа на першому поверсі житлового будинку поблизу транспортної розв'язки. Можливо відкриття, як під власним брендом, так і покупка франшизи у великій мережі. Режим роботи магазину з 10 до 21 в будні і вихідні дні без обідньої перерви.

Огляд ринку текстилю в Україні

Представлений в магазині асортимент товарів доступний для будь-якого віку, чоловіків та жінок. З цієї причини класифікація ринку збуту буде представлена  наступним чином:

 • Чоловіки і жінки з достатком середнім і вище середнього. Вибирають товар по співвідношенню ціни і якості, вибирають товари масових брендів;
 • Юридичні особи (готелі, хостели, ресторани і т.д.), яким необхідні текстильні товари;
 • Ательє та дизайнери, яким необхідні тканини.

Маркетинг

Маркетингова компанія важлива для успішного відкриття і розвитку магазину. При правильному плануванні маркетингова компанія дозволить залучити додаткових клієнтів і забезпечити необхідний товарообіг. Таким чином, основне завдання в даному випадку - залучення покупця шляхом інформування через різні рекламні канали про асортимент магазину, його місцезнаходження, цінової категорії і т.д. Для виконання даного завдання перед відкриттям магазину необхідно:

 1. роздати листівки з інформацією про магазин і знижкою;
 2. відкрити інтернет-магазин і почати просування в соціальних мережах;
 3. повісити вивіску над магазином;
 4. розробити систему знижок і бонусів;
 5. пропонувати замовити товар, якого немає в наявності - це актуально для дизайнерів і ательє, для яких необхідні рідкісні і дорогі моделі тканин;

План виробництва

План виробництва (відкриття) магазину з продажу текстилю складається з наступних етапів:

 1. Реєстрація ФОП.
 2. Оренда приміщення відповідно до потреб, проведення ремонту.
 3. Укладання договорів на поставку товару, при цьому важливо підібрати постачальників ще до реєстрації організації. Можна виходити до виробників напряму. Одним з таких є  https://bvp-group.com.ua/- це швейне виробництво, що займається виготовленням постільної білизни в Україні.

Організаційна структура

Кількість працівників - 3 осіб.

2 продавця-консультанта, бухгалтер.

Бухгалтер займається фінансовим обліком, проводить інвентаризацію спільно з завідувачем складом і адміністратором, відповідає за касову дисципліну і своєчасну здачу податкової звітності.

Систему мотивації персоналу необхідно вибудувати таким чином, щоб кожен співробітник був зацікавлений в продажах і збільшенні потоку покупців.

Основні ризики

 1. Неходовий або неякісний товар. Потрібно провести маркетингове дослідження, виявити товари і марки, які користуються попитом, перевіряти якість продукції.
 2. Неправильне місце розміщення магазину. Потрібно скласти точний список критеріїв, згідно з якими вибирається місце розміщення. Перед укладенням договору оренди важливо перевірити відповідність приміщення заданих параметрах, наприклад, близькість до транспортної розв'язки, доступність, конфігурація приміщення, а також перевірити договір оренди спільно з юристом.
 3. Низький рівень кваліфікації співробітників. При некваліфікованому персоналі неможливо буде вийти на запланований рівень продажів і витрати на маркетинг виявляться марними. У зв'язку з цим, необхідно постійно проводити різні тренінги по товарах і продажу, уважно стежити за мотивацією персоналу і, при необхідності, змінювати її.
 4. Касовий розрив. Правильна фінансова модель і доступ до кредитних ресурсів дозволять мінімізувати даний ризик.
 5. Зміни в законодавстві. Необхідно відстежувати зміни в законах і нормативних актах, що регламентують діяльність магазину, і усувати порушення.

Фінансовий план

В середньому оренда приміщення обходиться в 8000  грн на місяць. Докупити потрібно буде прилавки, їх вартість незначна – близько 24 тис. грн. Планується залучити 3-х осіб до праці, з середньою заробітною платою 8 тис. грн. на місяць. Також передбачаються витрати на рекламу в розмірі до 100 000 грн на рік. На комунальні, зв'язок та інші витрати потрібно до 32 тис. грн. на рік.

Всього для відкриття потрібно близько 266 тис. грн., основна частина – на товарні запаси. Більшу частину товарів можна взяти під реалізацію, це дозволить мінімізувати початкові інвестиції.

Плановий прибуток в перший рік складатиме 988 тис. грн. з розрахунку, якщо в день буде продаватись 3-5 комплектів постільної білизни, 1-2 скатерки, 1-2 одіял.

cat-img

Категорії